Читаємо-граємо! Вікторини, тести, ігри

      

 Пригадайте видатних людей, які зробили вагомий внесок у світі.

Здійсніть літературну подорож Європою за нашою вікториною.  Натисніть мітку на карті і виберіть книгу автора, який повязаний з цією країною.  


Доглядай Землю плідну, як матір рідну. 

До Міжнародного дня Матері-Землі ми підготували еко-вікторину, щоб нагадати про важливість екологічної безпеки☢️ на всій планеті🌏  

Манять нові планети, зірки і галактики.

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики вікторина.


«Чарівний світ сцени»

  "На сцені усі є рівними, адже тут важливий тільки твій духовний світ. Тут усі можуть показати себе як повноцінну особистість, продемонструвати, що життя прекрасне, якщо не опускати руки та не втрачати оптимізму"
Здійсніть захоплюючу віртуальну подорож і згадайте відомі вистави та опери України.
 

“Книга кличе до пригод”

  Якщо Ти любиш мандри і пригоди, технічні винаходи й географічні цікавинки, то просто не зможеш відірватися від книг Жуля Верна – чудового французького письменника, одного з засновників жанру наукової фантастики. поринь в пригоди разом з автором у нашій вікторині.      

                     

Поезія – це музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле.Поезія єднає. 

Прослухайте уривок поезії та з'єднайте його з портретом автора.

 

 Тарас Шевченко — геній планетарного масштабу. Його праці перекладені на більшість мов світу. У багатьох державах за межами України встановлено пам’ятники Шевченка. На честь поета названі парки, виші, бульвари, театри і вулиці. В історії України ще не було людини, що зробила б такий велетенський вплив на серця своїх співвітчизників. 

 Пропонуємо вам вікторину по творах Т. Г. Шевченка.

  Життя на нашій планеті дивовижне і різноманітне, і на світі існує величезна кількість цікавих диких тварин. На жаль, деякі їх види вже вимерли, або ж під загрозою зникнення. До дня дикої природи, ми підготували вікторину.


 
 “Свято радощів й кохання”
    14 лютого у світі відзначають День закоханих. У цей день вшановують пам’ять святого Валентина ― священника, який, за легендою, попри заборону одружував римських воїнів. Як виникло це свято, чи варто його святкувати?
Важливо пам’ятати про першопочатковий сенс цього дня ― бути з коханою людиною, проявити свою любов та увагу. Однак для цього не обов’язково гнатися за модними подарунковими тенденціями.

Проведіть час з коханою людиною та нашою вікториною:


“Чарівниці в науці”

Незважаючи на різноманітні складнощі соціального характеру та упереджене ставлення суспільства, жінки-вчені упевнено торують свій шлях у науці. 
Пропонуємо вам вікторину присвячену жінкам , які внесли великий вклад в розвиток світової науки.

24 січня 2023 року світова спільнота вп'яте відзначає Міжнародний день освіти.
  Освіта – це інструмент, який дає людям знання, вміння, інформацію, збагачує світогляд, розширює можливості боротьби з несправедливістю, насильством, корупцією та багатьма іншими неприємними моментами в житті суспільства.
    23 січня відзначається день народження визначного українського поета, літературознавця, державного і громадського діяча Павла Григоровича Тичини.
           
 ДЖОРДЖ НОЕЛ ГОРДОН БАЙРОН
До річниці дня народження письменника Джорджа Байрона вікторина (перейдіть за посиланням).

"Від Різдва до Водохрестя" - вікторина про традиції, звичаї українців на новорічні свята.
   

 Як святкують Новий рік у різних країнах світу? На терени Київської Русі традицію святкування Нового року 1 січня приніс цар Петро І 1700 року, запозичивши її в Голландії та інших країн Західної Європи. Раніше Новий рік у наших пращурів розпочинався 1 вересня. 
В Англії до свята будинки прикрашають не лише ялинками, а й гілочками омели. Вважають, що ця рослина приносить у дім щастя й охороняє його мешканців від хвороб.
Австрійці вважають, що для того, щоб бути щасливим, потрібно з’їсти шматок голови чи свинячого рила – це називається «брати участь у свинячому щасті».
Найвідоміша новорічна італійська традиція – звільнення помешкань від мотлоху. Тож італійці в Новорічну ніч викидають з дому всі старі або непотрібні речі. Вважають, що на місце старих речей прийдуть нові.
 Пройдіть вікторину і дізнаєтесь, як відмічають в інших країнах новорічні свята.
 


   "Великий мислитель українського народу" Г.Сковорода
Вікторина про життя і творчість Григорія Савича Сковороди.
 

«Правові рубрики читай – закони всі знай!


"Подорожі містами, через твори"


“Я маю право жити на Землі, Творити, дихати, учитись…” до Всесвітнього дня дитини вікторина

Хелловін
Хеллоуїн — сучасне свято, що відзначається щорічно 31 жовтня. Найбільшу популярність свято має за кордоном. Вважається, що Хелловін походить від кельтського свята злих духів Самайна.


Вірування про повернення недоброзичливих душ на землю перекочували з Самайна в Хелловін. Щоб відлякувати злісних духів, будинки прикрашають ліхтарями з гарбуза і страшними прикрасами. До дня Геловіна вікторина
      Страшенно цікавий Хелловін  
"Непереможні козаки. Вам лине слава крізь віки” 
До Дня захисників і захисниць! Дня козацтва

Гра-Філворд перевір свої сили😀


Перейдіть за посиланням 👆


"Розфарбуй цей світ кольорами”

До дня художника, цікава вікторина. 
Культурна спадщина України зростає з кожним роком, українські художники продають свої роботи на всесвітніх аукціонах. Я що ви знаєте про українських художників? 

 

“Скільки ж ласки й принадливих мрій в твоїй милій чаруючій мові…"

Пропонуємо Вам перевірити себе на  знання особливостей європейських мов через Гру - квест "Європейські мови"
«Книжки – цілющої води живий струмок». Гра-вікторина«Україна — наша вічна Берегиня»

Пропонуємо вам пригадати, яка чудова наша Україна, які цікаві місця є в кожній області:(натисніть на виділене слово Україна) 👇

Україна 


"Знамення сяє сонцем золотим, Небесною виблискує блакиттю…"

Цікаві факти про наш прапор, дізнайтеся пройшовши вікторину👇

День ДержавногоПрапора України 🇺🇦“Стівен Гокінг - ІСТОРІЯ ОДНОГО ГЕНІЯ”

"Моя мета дуже проста: я хочу розуміти Всесвіт, чому він влаштований так, як влаштований, і навіщо ми тут."
 Вікторина про життя і творчість Стівена Хокінґа                               В рамках правоосвітнього проєкту правової підтримки громадян «Право на право» і до Всеукраїнського тижня права, в нашій бібліотеці проведено інформаційні години, представлено книжкову виставку та пропонуємо всім долучитися до правової гри. Перейдіть за посиланням👇Цифрова грамотність = безпека
Сьогодні ми живемо у світі з різким збільшенням доступу до інформації та онлайн спілкування. Інтернет, без сумнівів, став ядром інформації. Серед шаленого потоку інформації людям може бути важко визначити, що таке достовірна інформація, а іноді й незрозуміло, як варто на неї реагувати, ділитися та коментувати.
Пропронуємо перевірити наскільки Ви обізнані і захищені користувачі інтернету.

20 листопада у світі та в Україні зокрема відзначають Всесвітній день дитини. Саме цього дня в 1959 році Генасамблея ООН ухвалила Декларацію прав дитини, а в 1989 році – Конвенцію про права дитини. 
 До Всесвітнього дня дитини бібліотекарі створили цікаву вікторину, яка нагадає всім про права дитини, якими документами визначені права.


Бібліотекарі підготували для вас вікторину про толерантність.

Багато українців приділяють час вивченню англійської мови та інших мов, але чи так добре ми знаємо та шануємо нашу рідну мову? Пройдіть тест і дізнайтеся!               Веганський пікнік.
1 листопада щорічно, з 1994 року відзначається  Міжнародний день вегана. Пропонуємо вам перевірити себе на знання цікавинок про овочі
Що ти знаєш про овочі?


Книга в подорож кличе. 
Щорічно 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні. Свято започаткували з метою популяризації туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти. Адже у багатьох країнах світу саме туризм є основною складовою наповнення бюджету. Та для України це свято є особливим, оскільки й сама Україна в цьому плані — особлива.
  «Заповідь туриста»:
Не беріть нічого, крім відзнятої фотографії,
не залишайте нічого, крім слідів ніг,
не марнуйте нічого, крім часу.   
       Сідні Шелдон. «Піски часу»
  

До Дня українського кіно, бібліотекарі створили цікаву вікторину. 
Це національне професійне свято працівників кінематографії, яке відзначається в Україні щорічно у другу суботу вересня.

Переходьте за посиланням (виділене синім) 👆. 
         Вікторина про життєвий шлях Олени Теліги.

Вітрами й сонцем Бог мій шлях намітив - Олена Теліга.


Валентин Лукич Чемерис народився 8 липня 1936 року у селі Заїчинці Полтавської області. Сорок років (з 1953 року) жив і працював у Дніпропетровську, де й розпочався його творчий шлях.  

 
Пропонуємо Вам перевірити себе на знання творів В.Чемериса у нашій вікторині: (натисніть на посилання і перейдіть на сторінку допису)

https://publ-library11.blogspot.com/2021/07/blog-post_64.html

До вашої уваги літературна вікторина по творах українських письменників.

Стрімкий політ до зірок-Антуан де Сент-Екзюпері

29 червня    1900 року в Ліоні, в сім'ї дворянина, народився відомий французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері. 
Дивовижний письменник, військовий льотчик і глибокий філософ.
 

«Закон - обов’язок для всіх"

Впродовж 6 років створювалася Конституція України, і три місяці без відпочинку і вихідних члени комісії розробляли й вдосконалювали її закони. І ось 28 червня 1996 року, після останньої безсонної ночі роботи над документом, Конституція була прийнята.

            «Розвиваймо екологічну свідомість!»

 15 грудня 1972 року Генеральна асамблея ООН проголосила 5 червня Всесвітнім днем навколишнього середовища.
 Його мета – привернути увагу людей до проблем довкілля, а також спонукати політиків та простих громадян в різних країнах вживати конкретних заходів щодо охорони довкілля, аби зростаюче навантаження на природні системи життєзабезпечення планети не сягнуло критичної точки.


"Думай глобально, дій локально"

Вікторина до Всесвітнього  дня  навколишнього середовища.

 Мета якого– привернути увагу людей до проблем довкілля, а також спонукати політиків та простих громадян в різних країнах вживати конкретних заходів щодо охорони довкілля. 
До Дня слов’янської писемності і культури вікторина. «Білий кінь лицарства» - Василь Стефаник

14 травня 1871 — 07 грудня 1936
 "Я писав тому, щоб струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоб з того вийшла музика Бетховена."День Матері - це 129 сторінка з 365 сторінок книги. Запрошуємо вас продовжити знайомитись ще з однією  книгою разом з Бібліотекою 11. Дорогі наші читачі, пропонуємо вам приємно провести час в нашому "БібліоКафе".
Шарлотка з вікторини
Що таке джаз? Це хвилюючі ритми, приємна жива музика, яка безперервно розвивається і рухається. З цим напрямком, мабуть, не зрівняється жодна інша, і переплутати його з яким-небудь іншим жанром неможливо навіть новачкові. Винахідливість, а також пристрасть, якою наповнені джазові композиції, не має меж. І ось в чому парадокс - почути і дізнатися цю неординарну музику, здатну виразити всю гаму людських почуттів: від безмежної радості до нестримного гніву, можна легко, а ось описати словами не так просто. Багатолика і різноманітна, вона безперервно удосконалюється.

День Матері - Землі

Міжнародний день Матері-Землі відзначається, починаючи з 2010 року, щорічно 22 квітня. Встановлено Генеральною Асамблеєю ООН в 2009 році .   Шарлотта Бронте.
21 квітня 1816 року, народилася англійська письменниця - Шарлотта Бронте. Авторка відомих романів "Джейн Ейр","Вільєтт", "Вчитель". Пригадати зміст твору "Джейн Ейр" - допоможе вікторина.

«Імунітет – запорука Вашого здоров’я»


Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року. Мета цього дня, укладена в залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних з поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.
 


   Новий рік - це перша сторінка з 365 сторінок книги. Запрошуємо вас розпочати ще одну нову книгу разом з Бібліотекою 11. Дорогі наші читачі,пропонуємо вам приємно провести час в нашому "БібліоКафе".
До вашої уваги святкова вікторина:

"Шарлотка з вікториною"«Мої обов’язки в моїй державі»Мандрівка у країну писемності

"Толерантність - це культура добрих"Від козаків до кіборгів


     Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини,проголошений Генеральною Асамблеєю ООН ще 1954 році. Це свято радості та надії. Без свят не буває дитинства. Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ. Допомагають відновлювати старі й добрі традиції. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими і радісними. Бібліотекарі тісно співпрацюють з садочками та школами. Для дітей організовуються виставки книжок, майстер - класи, розваги, та літературні читання.

Світ пригод Всеволода Нестайка

"Небеса блакитні сяють з глибини"


 "Африканський континент" 
"Від язичництва до християнства""Портрет Доріана Грея – золота парча"

"В законі держави і правда і сила" 


Цікава математика Крута математика


"Весь світ театр, а ми в ньому - актори..."  Чи багато ви знаєте про театр? Пропонуємо вам перевірити свої знання за допомогою вікторини


Немає коментарів:

Дописати коментар

«Правила дорожнього руху знай — життя та здоров’я зберігай» Вуличний марафон

Дбати про безпеку дітей на дорозі - завдання кожного учасника дорожнього руху! Важливість правил дорожнього руху для дітей.   На відміну від...

Мітки