Головним скарбом життя є здоров’я, і, щоб його зберегти, потрібно багато що знати. (Авіцена)
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році.
«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров'я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров'я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.
Добути і зберегти своє здоров'я може тільки сама людина. (М. Амосов)
В глибоку давнину люди помітили, що в багатьох рослинах прихована цілюща сила і почали використовувати їх для лікування найрізноманітніших хвороб.
В ситуації, якій ми опинилися сьогодні дуже важливо залишатись здоровим. Чим вище імунітет, тим менше схильний наш організм до руйнування клітин. Як же зміцнити імунітет і запобігати розвиткові різних захворювань?
Пропонуємо допомогти своєму організму в протистоянні бактеріям, мікробам і вірусам.
Існує багато видів трав'яних чаїв для зміцнення імунної системи у вигляді чайних зборів з використанням трав, ягід, квітів або чаю з певної лікарської рослини.
Чай із женьшенем. Для його приготування беруть порошок із сухого кореня женьшеню, заливають окропом у пропорції 1:10, дають настоятися 15 хвилин, після чого проціджують.
Вживають по 1 столовій ложці тричі на день за 20 хвилин до їжі впродовж 30 днів. Чай із женьшенем крім підвищення імунітету також допомагає справлятися зі стресом.
Лимонник китайський – збуджує нервову систему, тонізує, допомагає при перевтомі, сприяє покращанню настрою, підвищенню розумової та фізичної активності. Можна використовувати як листя лимоннику для запарювання чаю, так і готову настоянку з насіння і плодів лимонника, яку приймають по 20-30 крапель щодня натщесерце впродовж місяця.
!!!Лимонник протипоказаний при неврозах, безсонні та підвищеному тиску.
Ехінацея – стимулює нервову систему, сприяє загоєнню ран, допомагає при депресії, стресах, гострих і хронічних інфекційних захворюваннях. Бореться з вільними радикалами уповільнюючи старіння, надає противірусну, антибактеріальну та протигрибковий захист, пригнічує розвиток запальних реакцій і активізує процеси регенерації.
Елеутерокок – тонізує організм, допомагає відновити сили при надмірних фізичних навантаженнях, при загальній слабкості та перевтомі.
Ромашковий чай. Для його приготування 3 столові ложки висушених суцвіть ромашки засипають у літровий термос і заливають окропом, настоюють 1-1,5 години. Проціджують і додають по 5 чайних ложок меду і соку лимона. Ромашковий чай також зменшує відчуття голоду.
Малиновий чай з квітками липи. Із сухих квіток липи заварюють чай, додають до нього сухі ягоди і листя малини, залишаючи настоюватися впродовж 30-ти хвилин.
Звіробій ефективний при синдромі хронічної втоми, надає протипухлинну, антибактеріальну, антиоксидантну, противірусну дію, стимулює імунобіологічні функції організму.
Смородиновий чай – зміцнює організм, підвищує імунітет, а також корисний при температурі, вірусних та простудних захворюваннях. Для приготування смородинового чаю можна використовувати як заморожену смородину, так і висушені ягоди для приготування настою.
Обліпиховий чай з імбиром – підтримує організм в тонусі та лікує застуду. Беруть 200 г обліпихи, близько 3 см коріння імбиру, 1 паличку кориці та мед. Імбир очищують і натирають на дрібній тертці. Обліпиху протирають через сито. У термос закладають натертий імбир, пюре з обліпихи та паличку кориці. Заливають усе окропом і дають настоятися 10-15 хвилин.
Спеції та прянощі в своєму житті людство використовує вже тисячі років . В давні часи вони дуже цінувались, тому що були, як ліками, так і невід`ємною частиною їжі...
Аніс
Застосовують у приготуванні м'яса, випічки, фруктових страв, у соусах і консерваціях.
З давніх часів чай з анісом використовували як сечогінний і заспокійливий засіб та як ліки від мігрені. Плоди мають спазмолітичні, анестезувальні й дезинфікувальні властивості. Ефірні олії анісу – чудовий муколітичний засіб, тому настій насіння або чай з ними рекомендований під час кашлю. Особливо аніс вартий уваги жінок, адже він, по-перше, корисний за хворобливих менструацій, а по-друге, стимулює лактацію.
Протипоказання: вагітність.
Барбарис – природний антибіотик. Він покращує кровообіг, знижує тиск, допомагає імунній системі, корисний за хвороб печінки і нирок. В ягодах містяться речовини, які виводять з організму токсини, що сповільнюють процеси старіння і, за деякими даними, запобігають атеросклерозу й утворенню ракових клітин.
Гвоздика
Йде на приготування маринадів, напоїв і солодких страв. Входить до складу сумішей прянощів для смаженого або тушкованого м'яса, бульйонів, а також соусів.
Гвоздика полегшує і освіжає подих, очищує кров, зміцнює серце, а також діє як місцевий знеболювальний засіб під час зубного болю. Чай з бутонами гвоздики – потужне антистресове зілля, він чудово зігріває і сприятливо діє на пам'ять.
Гвоздична олія – натуральний антисептик, ефективний антигерпетичний і антигрибковий засіб і "швидка допомога" за сухого кашлю й головного болю. Його широко застосовують в ароматерапії як заспокійливе.
Протипоказання: великі дози під час вагітності. Гіпертонія. Хвороби травного тракту.
Імбир - природний антивірусний засіб. Імбир виводить з організму токсини, підвищує імунітет, лікує більшість шкірних і алергічних захворювань, підвищує стресостійкість, позбавляє від головного болю і нудоти, очищає нирки, печінку, позбавляє від важкості у шлунку, ефективний в профілактиці раку і захворювань щитовидної залози. Імбирний чай відновлює сили і допомагає у лікуванні застуди. Він дуже корисний людям розумової праці, оскільки покращує мозковий кровообіг. Аромат імбирної олії має заспокійливі, снодійні й спазмолітичні властивості.
Протипоказання: жовчнокам'яна хвороба, виразки та гастрити. Великі дози під час вагітності і в період грудного годування.
Кориця
Завдяки антисептичним властивостям знезаражує їжу і дозволяє довше зберігатися. Сприяє нормалізації роботи шлунка і кишківника, активізує роботу нирок, печінки, жовчного міхура. Знижує кількість цукру і холестерину в крові. Чай з корицею – прекрасне антистресове зілля, а будь-яка страва з нею покращує потенцію. Стимулює кровообіг, але при цьому передозування (понад 1/4 чайної ложки на добу) може викликати кровотечу.
Лавровий лист – покращує травні процеси, роботу серця, підвищує апетит, використовується при загостренні артриту, шкірних хвороб. Має сечогінну і дезинфікуючу дію. Інгаляції з лавровою ефірною олією рекомендуються при інфекціях дихальних шляхів. Також лаврова олія – визнаний засіб від гаймориту.
Базилік незамінний у зміцненні імунітету, а також при лікуванні проблем травного тракту. Базилік – це джерело вітамінів В і С, каротину та ефірних олій. Ця трава бореться з різними інфекціями і допомагає заспокоїти біль. Його можна назвати антибактеріальним, сечогінним і дезинфікуючим засобом.
Лікування бронхіту та кашлю: кардамон, імбир, чилі, фенхель, кумин.
Виведення токсинів з організму: куркума, імбир, кумин, фенхель
Покращення травлення: куркума, імбир, червоний перець, чилі, шафран
Покращення пам'яті: імбир, калінджі, чорний перець, кумин.
Знижують артеріальний тиск: куркума, фенхель, кумин, асафетида, чорна гірчиця
Підвищують артеріальний тиск: імбир, куркума
Покращення травлення: куркума, імбир, червоний перець, чилі, шафран
Покращення пам'яті: імбир, калінджі, чорний перець, кумин.
Знижують артеріальний тиск: куркума, фенхель, кумин, асафетида, чорна гірчиця
Підвищують артеріальний тиск: імбир, куркума
Діліться з нами своїми рецептами, як захистити себе від вірусів. Всім міцного здоров'я!
Немає коментарів:
Дописати коментар