Щороку, у третю суботу квітня місяця в Україні відзначається День навколишнього середовища, згідно указу Президента України «Про День довкілля» з 1998 року. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану довкілля, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань.
В рамках загальносистемного проєкту "Екологія життя", запрошуємо всіх долучитися до активних дій, аби не допустити, щоб навантаження на природні системи життєзабезпечення планети, яке зростає з кожним роком, сягнуло своєї критичної межі.
Нинішню екологічну ситуацію в Україні можна охарактеризувати як кризову, що формувалася протягом тривалого періоду через нехтування об'єктивними законами розвитку і відтворення природно-ресурсного комплексу України.
Низький рівень екологічної свідомості суспільства, призвели до значної деградації довкілля України, надмірного забруднення поверхневих і підземних вод, повітря і земель, нагромадження у дуже великих кількостях шкідливих, у тому числі високотоксичних, відходів виробництва.
Такі процеси тривали десятиріччями і призвели до різкого погіршення стану здоров'я людей, зменшення народжуваності та збільшення смертності, а це загрожує вимиранням і біологічно-генетичною деградацією народу України.
Головними причинами, що призвели до загрожуючого стану довкілля, є:
- застаріла технологія виробництва та обладнання, висока енергомісткість та матеріаломісткість, що перевищують у два - три рази відповідні показники розвинутих країн;
- високий рівень концентрації промислових об'єктів;
- несприятлива структура промислового виробництва з високою концентрацією екологічно небезпечних виробництв;
- відсутність належних природоохоронних систем (очисних споруд, оборотних систем водозабезпечення тощо), низький рівень експлуатації існуючих природоохоронних об'єктів;
- відсутність належного правового та економічного механізмів, які стимулювали б розвиток екологічно безпечних технологій та природоохоронних систем;
- відсутність належного контролю за охороною довкілля.
Що може зробити кожна людина?
- Розумно споживати природні ресурси, де б ми не знаходилися.
- Сортуйте сміття, адже 1 тонна макулатури збереже 17-20 дерев, а 1 т вторинних полімерів (пластмаси) збереже 16 т сирої нафти.
- Використовувати громадський транспорт, велосипед або пройтися пішки замість авто.
- Підтримувати ініціативи зі збереження зелених зон і водних об’єктів у вашому місті.
- Заощаджувати енергію.
- Споживати менше м’яса, обирати локальні продукти.
Тільки спільними зусиллями зможемо зберегти красу та неповторність рідного краю.
Будьте свідомими громадянами!
Бережіть природу!!!
На виготовлення однієї пари джинсів витрачають 7 тисяч літрів води, а для звичайної футболки – 2700 літри. Вода забруднюється не тільки від масштабного промислового виробництва. Коли, наприклад, поліестер переться в звичайній пральній машині, від тканини відділяються маленькі частки мікрофібри. Ці частки є мікроскопічним пластиком. Вони потрапляють у водойми, де стають кормом для планктону і далі рухаються харчовим ланцюгом.
Викинутий на смітник одяг з поліестеру розкладається як пластик.
Кожного року текстильна індустрія створює сміття на 500 мільярдів доларів.
Ви за екологічне споживання і хочете відмовитися від купівлі пластикових пакетів в супермаркеті? Правильне рішення! Зробіть собі еко-торбину. Цим ви долучитеся до охорони природи і також матимете стильний і корисний аксесуар.
Немає коментарів:
Дописати коментар