середа, 29 травня 2024 р.

Шкідливі звички та їх наслідки.

«Шкода куріння очевидна. Від куріння тупієш. Воно не сумісне з творчою роботою.» Й. В.Гете



31 травня весь світ відзначає Всесвітній день без тютюну. У цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.
У бібліотеці №11 ми провели цікаву бесіду з підлітками про те, як тютюнопаління впливає на наш організм, що не тільки звичайні цигарки а й електронні сигарети та вейпи мають однаковий вплив.



Тютюновий дим - це одне з найбільших джерел забруднення повітря, перевищуючи викиди навіть металургійних та хімічних комбінатів у сотні тисяч разів.

Тютюновий дим шкодить нашій дихальній системі, спричиняючи подразнення слизових оболонок. Це може призвести до хронічного запалення, застудних захворювань та інших проблем. Після куріння функція війок слизової оболонки зупиняється на 20 хвилин, що ускладнює виведення шкідливих речовин.


Молодь наслідує паління від дорослих, але це може завдати шкоди їхньому здоров'ю та іміджу!
Куріння може призвести до неприємного запаху, сірого обличчя, жовтих зубів та загального нездорового вигляду. Крім того, воно впливає на витривалість м'язів та спортивні результати.
По-перше, приблизно 25% курців помирають від раку, серцево-судинних захворювань чи інсульту. По-друге, паління може стати причиною таких захворювань, як атеросклероз, гіпертонічна хвороба, гастрит, гастроентероколіт, міокардіодистрофія, рак легенів, хронічний бронхіт, емфізема легенів, коронарна хвороба серця.


За даними досліджень, серед підлітків у віці від 12 до 17 років тютюн є другою за поширеністю психоактивною речовиною після алкоголю. Приблизно третина молоді віком від 18 до 25 років є постійними курцями, причому більше половини з них спробували свою першу цигарку до 12 років. Дослідження показали, що до 80% осіб старше 15 років та майже 100% тих, хто ще не досяг 15 років, палять.

В Україні куріння забирає в середньому 85 000 життів — 12% від загальної смертності. Ще 900 тис. помирають тільки від того що були так званими пасивними курцями.

Це страшна статистика, яку кожен з нас здатен змінити. Відмова від куріння — це більш здорове й довге життя для всіх нас.

За консультаціями з приводу формування здорового способу життя, зокрема, профілактики тютюнопаління, та про допомогу у спробах кинути курити варто звертатися до фахівців.
На сайті "Stopsmoking" Центру громадського здоров'я кожна людина, яка потребує допомоги у відмові від куріння, може знайти відповіді на запитання про те, як розпочати цей шлях.


Бажаємо вам здоров‘я!


неділя, 26 травня 2024 р.

«Яскраві пазли Київського краю»

Сьогодні ми святкуємо особливий день - День Києва! Це свято не лише для мешканців нашого прекрасного міста, але й для всіх, хто хоч раз відвідав або мріє відвідати Київ.

Відкрийте для себе історію Києва разом з бібліотекою №11! Наші бібліотекарі діляться цікавими фактами про місто, підготували вікторини для дітей та дорослих.  Зануртеся у світ старовинних вуличок та історичних пам'яток, читаючи улюблені книги. 

Київ – місто з тисячолітньою історією, яке бачило зародження державності, становлення християнства, переживало війни та революції. 

Прогулюючись його старовинними вулицями, ви можете відчути дихання минулих епох. Величний Софійський собор, золоті куполи Києво-Печерської лаври, мальовничий Андріївський узвіз – все це частинки нашого культурного спадку, які ми бережемо і якими пишаємося.

Але Київ – це не тільки історія. Це місто молодості, інновацій та сучасних можливостей. Його парки, музеї, театри, університети і технологічні стартапи створюють неповторну атмосферу, яка надихає на нові досягнення.

Сьогодні Київ залишається символом нашої незалежності, сили та єдності.

Нехай цей день буде наповнений радощами, теплом і яскравими враженнями. Зичимо всім процвітання, миру та благополуччя. Нехай наш Київ завжди залишається символом сили, єдності та надії.

Приходьте до нашої бібліотеки разом з родиною та друзями! Відзначимо День Києва разом, занурившись у світ книг та історії. Вітаємо всіх киян та гостей міста зі святом! Нехай Київ завжди залишається містом мрій, любові та натхнення для кожного з нас.

З Днем Києва, дорогі друзі! Разом ми зможемо все!

До зустрічі у бібліотеці!

четвер, 23 травня 2024 р.

“Шляхами слов'янської культури”

24 травня всі слов'янські країни вшановують пам'ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності. Цей день присвячений нашим культурним і літературним здобуткам, а також пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської азбуки.
До Дня слов'янської писемності та культури, бібліотекарі для читачів бібліотеки №11 представили книги та розповіли про історію слов'янської писемності та культури.

З давніх-давен слов'янська культура відома своєю багатогранністю та неповторністю. Вона становить основу нашої національної ідентичності, зберігаючи давні традиції, мудрість предків та самобутній дух нашого народу.

Писемність, яка з'явилася на тих землях, є не лише символом нашої мудрості, а й ключем до нашого минулого.Завдяки писемності зберігаються знання, культурні традиції, історія та ідентичність нашого народу.

У багатьох місцях, де колись селилися наші предки, особливо в Північному Причорномор’ї, археологи неодноразово виявляли на кам’яних табличках і амфорах таємничі та незрозумілі символи, але питання про те, чи існувала писемність у давнину, залишається невирішеним.

Імена Кирила і Мефодія залишаються в серці кожного українця як найвидатніших учителів і просвітителів. Завдяки їхнім зусиллям наша мова і культура з’явилися на карті світу.

Кирило та Мефодій створили слов'янську абетку для моравів. Вони переклали з грецької мови на слов'янську (південно-македонський солунський діалект) такі книги, як Євангеліє, Апостол, Літургія, Служебник, фрагменти Псалтиря і Требника. Після цього вони почали проводити богослужіння національною мовою.
Алфавіт, створений братами-просвітителями, використовує грецький алфавіт і складається з 43 символів. Цим пояснюється деяка схожість між українськими та грецькими літерами. Кирило і Мефодій запозичили у греків 24 символи і винайшли ще 19 власних. Але з часом алфавіт все ж був скорочений.

 

Святкуючи День слов'янської писемності і культури, ми віддаємо данину поваги нашій історії та культурній спадщині. Це також чудова нагода замислитися про те, як ми можемо зберегти та розвивати ці багатства в сучасному світі.
Нехай наша писемність і культура квітнуть і надалі, збагачуючи життя кожного з нас!


"Тепла м'якість: магія вовни на полотні"

У бібліотеці №11 продовжує функціонувати виставка картин з вовни "Тепла м'якість: магія вовни на полотні" майстрині Надії Валентинівни Архіпчук,  яка викликає великий інтерес у відвідувачів. Виставка демонструє роботи майстрині в техніці вовняна акварель та фелтингу. Серед експонатів можна побачити різноманітні натюрморти, квіти, тварини, портрети, та абстрактні композиції, що вражають своєю текстурою та кольоровою гамою.






Такі заходи є частиною культурної програми бібліотеки, спрямованої на популяризацію різних видів мистецтва та залучення громади до бібліотек та творчої діяльності. Виставка не лише демонструє красу та можливості роботи з вовною, але й знайомить глядачів з новими техніками і підходами у сучасному мистецтві.

Для всіх бажаючих, в нашій бібліотеці №11, Надія Валентинівна проводить майстер класи. На яких можна навчитися створювати картини з вовни та квіти у техніці філтингу. 

Запрошуємо вас до нашої бібліотеки № 11 (вул. А.Мельника, 21) на виставку картин "Тепла м'якість: магія вовни на полотні".

понеділок, 20 травня 2024 р.

Працьовита бджілка.

 
У рамках святкування Всесвітнього дня бджіл, який відзначається щорічно 20 травня, в нашій бібліотеці була проведена захоплююча вікторина для дорослих та дітей. Мета заходу – привернути увагу до важливої ролі бджіл у нашому екосистемі та підвищити обізнаність про проблеми, з якими стикаються ці невтомні трудівники.

Учасники вікторини відповідали на питання про життя бджіл, їх біологічні особливості, важливість для сільського господарства та способи захисту цих комах. Для дітей були підготовлені цікаві та пізнавальні завдання, що сприяли розвитку їхньої уяви та розширенню знань про природу.





Екологічна організація «Спостерігачі Землі» заявила, що бджоли є найбільш важливими тваринами для збереження екосистеми планети.
В останні роки в усьому світі зростає стурбованість з приводу скорочення чисельності диких бджіл і джмелів. Є кілька причин, за якими це відбувається, але зараз багато зусиль по збереженню і відновленню чисельності запилювачів вже активно запроваджують як науковим співтовариством, так і на суспільно-політичному рівні і в агропромисловому комплексі.
Бджоли - основні запилювачі, вони запилюють не тільки квіти, а й інші зелені рослини та
фрукти, овочі, зерно та горіхи а значить, дають нам можливість дихати.
Саме завдяки невтомній праці цих маленьких істот, ми маємо можливість отримувати їжу, а продукти бджільництва – природні антибіотики.
Зменшення їх популяції може вплинути на інші види, включаючи людей.
За даними статистики, щороку в Україні гине 45-50 тисяч бджолиних сімей. Основною причиною катастрофічної смертності бджіл є пестициди. Також чисельність бджіл зменшується через поширення паразитів, хвороб, природних ворогів, зменшення природної кормової бази, знищення лісів, які є середовищем проживання для бджіл, а також негативний вплив зміни клімату.
Цікаві факти:
  • Бджільництво зародилося в Південній Азії. Саме там вчені вперше заговорили про нього.
  • У бджіл є своя мова, якою вони спілкуються один з одним.
  • Дослідники з Університету Королівського Холловея в Лондоні виявили, що бджоли літають між квітами найкоротшим можливим шляхом. Наразі це єдині тварини, які, як відомо, здатні вирішити проблему, яку не можуть вирішити навіть комп’ютери.
  • Це мова жестів, рухів тіла. Також вони виділяють особливі феромони.
  • Одна бджілка, за один політ, здатна принести 40-50 мг нектару. 
  • Медоносні бджоли живуть у вуликах. Бджолина сім’я складається з 20 000 – 60000 бджіл та однієї матки (бджолиної королеви).
Бджола була найбільш шанованою комахою серед усіх людей. Навіть у стародавніх слов'ян вона вважалася священним комахою. Мед приносили в жертву богам і вживали на бенкетах. У язичників маленька працівниця була символом любові, поєднуючи в собі "солодкість любові з гіркотою укусу".”

Бережіть природу, забруднення навколишнього середовища і пестициди, негативно впливають на бджіл. Ці крихітні тварини безцінні для нас, людей. Медоносна бджола є невід'ємною опорою нашої екосистеми.

неділя, 19 травня 2024 р.

"Квіти надії, ніжності, тепла" - майстер клас.


У затишній атмосфері бібліотеки №11 відбувся майстер-клас з виготовлення квітів з вовни.
Учасники мали змогу поринути у чарівний світ створення квітів з вовни. Захід розпочався з короткої розповіді про історію і традиції валяння вовни та ознайомлення з інструментами які допомагають у роботі виготовлення виробу способом мокрого валяння. 
 Досвідчена майстриня Надія Валентинівна Архіпчук детально пояснила основні техніки та які матеріали, необхідні для роботи.
 Валяючи з вовни, можна виготовити чимало різноманітних прикрас, адже їх, як відомо, багато не буває.  Метелики, торбинки для телефонів та дрібних речей, елементи декору, навіть одяг – все це можна зробити власноруч, використовуючи нескладну техніку роботи.  

Сьогодні, на нашому майстер класі,  ми створили чудові, яскраві квіти, які прикрасять одяг, або волося. Завдяки своїй універсальності та можливості поєднувати різноманітні кольори й текстури, валяння вовною стає не лише захопливим хобі, а й способом створення унікальних подарунків або навіть основою для бізнесу в галузі ручних робіт.








Після освоєння базових навичок, кожен учасник приступив до створення власної квітки. Першим етапом був вибір кольорів, потім викладання і формування квітки. Пучки вовни укладали паралельно один одному, настилаючи тонкий шар, потім другий шар. Під пильним наглядом майстрині Надії Валентинівни, почали основний і найдовший етап звалювання нашої заготовки для квітки. Сформували листочки квітки та зробили серединку. 
Після завершення роботи кожен учасник представив свою квітку, поділився враженнями. Майстриня розповіла кожному учаснику, як потрібно правильно висушити і зшити квітку.


Майстер-клас пройшов у дружній і натхненній атмосфері. Кожен учасник пішов додому з власноруч створеною квіткою з вовни, а також з новими знаннями та навичками, які можна застосувати для подальшого творчого розвитку. Це було незабутнє та корисне заняття, що дало змогу розкрити свій творчий потенціал і насолодитися процесом створення прекрасного.

Дякуємо Надії Валентинівні за цікавий і корисний майстер клас, а також нашим учасникам, які завітали до нашої бібліотеки.











"Народів цвіт убито за свободу" політичні репресії.

2 червня 1937 було прийнято Постанову Політбюро ЦК ВКП (б) ПБ-51/94 «Про антирадянські елементи», відповідно до якого 5 серпня 1937 року вийшов наказ НКВС СРСР № 0044, який поклав початок масових репресій.
До Дня пам'яті жерт політичних репресій в нашій бібліотеці № 11,  представлена тематична виставка книг та були проведена інформаційно-просвітницька година, метою яких було донесення інформації про злочини, вчиненні ХХ столітті комуністичним тоталітарним режимом.

Наслідками комуністичного терору в Україні були втрата політичних, мистецьких і наукових лідерів, викривлення суспільних зв’язків, викорінення традиційних вірувань, зростання соціального смутку та відокремлення від національної ідентичності.

Саме тоді українське Відродження стало розстріляним. 130 українських письменників було розстріляно, 11 – вчинили самогубство, 119 було заслано в табори.
Розстріляно, переважно за фальшивими звинуваченнями, звинувачених в антирадянській підбурюванні та пропаганді, шпигунстві та участі в контрреволюційних націоналістичних організаціях особи. В основному обвинувачення було сформульоване на основі зізнань (монологів) заарештованого.

Биківнянський ліс під Києвом – одне з найбільших братських поховань жертв політичних репресій в Україні.
У період "Великого терору" на території Української РСР було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин були засуджені до розстрілу. Решту відправили до в'язниць або трудових таборів (менше 1% отримали інші покарання і лише 0,3% були звільнені).
Розстріляне відродження

Пам'ять про трагічні сторінки нашої країни - наш національний обов'язок. Вона формує наше майбутнє. 


четвер, 16 травня 2024 р.

Вишиванок краса дивовижна.

  Щорічно у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. Вишиванка є предметом гордості для українців і свідчить про їхню прихильність до своєї країни. 

Вишиванка - символ здоров'я, краси та щасливої долі для українця, який її носить. Традиційно вишита сорочка передавалася з покоління до покоління як родинна реліквія.

За свідченням Геродота, ще скіфи прикрашали свій одяг вишивкою. Було досліджено знайдену на Черкащині срібну медаль VI століття із чоловічою фігурою, яка показала ідентичну вишивку до українського народного вбрання ХVІІІ-ХІХ ст.

Бібліотекарі бібліотеки №11, для дітей провели майстер клас "Вишиванок краса дивовижна" - виготовлення вишиванки в техніці оригамі. Розповіли про символіку орнаменту на вишиванках, про унікальність вишивки кожного з регіоні, чому важливо носити і берегти вишиванку, про першого модника у вишиванці Івана Франка про музей української вишиванки у Чернівцях зберігають понад сто старовинних речей, які вивезли з зон бойових дій. 



Цікаві факти:

Сорочки (особливо чоловічі) вважаються символом любові та вірності. Кожна дівчина повинна вишити сорочку для свого майбутнього чоловіка, нашіптуючи старовинне заклинання. Якщо після чергового прання сорочка втратила конопляну якість, то в народі кажуть: «скочив чоловік у гречку». Тільки одній дівчині Чумак довіряв прання сорочок. Інші жінки не мали права брати участь у таких священних ритуалах. Так Чумак підтверджував свою вірність коханій.

Вишиванки мають своє різноманіття орнаментів, візерунків, тканин і кроїв залежно від регіону. Наприклад, на Півдні популярна проста вишивка, а на Заході для прикраси візерунків використовують різнокольорові нитки та бісер.

Бібліотекарі підготували підбірку книг з фонду нашої Бібліотеки №11, щоб читачі могли дізнатися більше про історію вишивки та національного одягу.

Перейдіть за посиланням Книги



Захоплива екскурсія у світ науки.

Сьогодні, з нагоди Дня науки України, у нашій бібліотеці відбувся захоплюючий інтерактивний урок про науку, який зібрав юних дослідників та майбутніх винахідників!  
День науки - професійне свято науковців України, відзначається щорічно (з 1997 року) в третю суботу травня.  Сучасна наука-це сукупність безлічі дисциплін, які досліджують різні області реальності. Завдяки науці ми пізнаємо світ, тому вона відіграє важливу роль у багатьох сферах життя сучасного суспільства. Наука тісно пов'язана зі сферою освіти, яка значно полегшує наше життя, об'єднує всіх, щоб служити людству і робити світ кращим. Зрештою, наука-це завжди шлях у майбутнє.
Урок розпочався з короткої презентації, де ми познайомили дітей з основними науковими принципами та відкриттями, відгадували вікторину, ребуси. 


Бібліотекарі розповіли про відомих українських та світових вчених. Потім учасники взяли участь у різноманітних експериментах. 
Особливо цікавим став момент, коли діти самостійно проводили експеременти в нашій імпровізованій  "науковій лабораторії". Кожен міг спробувати себе у ролі справжнього науковця! Ці прості досліди не тільки розважають, але й пояснюють основні наукові принципи, такі як хімічні реакції, поверхнева напруга та закони фізики. 

 
 
Сподіваємось, що цей урок надихне наших маленьких відвідувачів на подальші відкриття та зацікавить наукою. Експериментуйте, вивчайте та насолоджуйтесь захопливим світом науки!
З Днем науки.
 

середа, 15 травня 2024 р.

“Хранителі історії”


Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня.
Свято з’явилося в календарі у 1977 році. І з того часу відзначається в близько 150 країнах. Працівники мають можливість відмітити професійне свято, а самі музеї роблять знижки чи безоплатний вхід для всіх охочих.

Музеї — сховища пам’яті, мистецтва, науки. У таких місцях можна знайти натхнення, за короткий час здобути знання. Від історичних документів і прикрас до відтворених динозаврів чи побуту печерних людей — все це можна побачити в стінах музеїв. Чудова можливість для розвитку!

Наша бібліотека долучилася до відзначення дня музеїв, провели захоплюючу гру-геокешинг. За координатами шукали відомі музеї світу і України, розгадували ребуси, кросворд. 


На кожному етапі бібліотекар розповіла цікаві факти про ці музеї. 

Крок за кроком розгадали фінальну загадку та знайшли скарб, який прихований у серці музейного світу України! 




неділя, 12 травня 2024 р.

"Небесних півоній розквіт" - виготовлення картини з вовни.

День матері - це особливе свято, коли ми вшановуємо найважливішу людину в нашому житті. Мама завжди поруч, готова допомогти, підтримати і віддати останнє заради нас. Її безмежна любов і турбота надають нам силу і впевненість у собі. День матері - це час виразити вдячність і повагу до цієї неперевершеної жінки, яка завжди буде нашим найкращим другом і порадником.
 Бібліотекарі нашої бібліотеки №11 для жінок організували майстер-клас з розпису вовною. 
 Свою майстерність продемонструвала Надія Валентинівна Архіпчук.

 Під час майстер-класу учасники відкрили для себе нові творчі можливості та навчилися "малювати" вовною.



Створивши особливий, гарний та теплий настрій, виготовили собі подарунок - картину "Небесних півоній розквіт".

Півонії символізують повагу, удачу, надію та щастя. Вони мають багату історію, починаючи зі Стародавнього Китаю, де вони були особливо цінними і вважалися символом поваги та удачі. Сьогодні півонії часто використовуються як прикраса на весіллях та сімейних святах, що підкреслює їх значення як символу щастя та благополуччя. Вони також вважаються символом надії, оскільки їх квіти розкриваються з кожним новим днем, втілюючи надію на краще майбутнє.
Всі учасники із задоволенням створили картини, зробивши собі подарунок.



Вітаємо всіх  матусь наших учнів і колег зі святом МАТЕРІ!

«З любов'ю, ніжністю, теплом»

12 травня відзначається прекрасне свято - День матері.
Відповідно до указу президента України від 10 травня 1999 року №489/99 День матері святкується у другу неділю травня.
Учні 2 класу відвідали майстер-клас у бібліотеці, щоб створити вітальну листівку для своїх мам з нагоди Дня матері. Під час заняття бібліотекарі познайомили дітей з новою технікою - квілінгом. Квілінг має позитивний терапевтичний та заспокійливий вплив на людину, покращує моторику, виховує терпіння, акуратність, старанність та заспокоює.
 




Історія свята
 На офіційному рівні День матері почали святкувати понад 100 років тому. Відбулося це у США завдяки жительці Філадельфії Анні Джервіс. Ця жінка запропонувала раз на рік вшановувати матерів.
 В Україні офіційно День матері почали святкувати з 2000 року. Саме тоді було постановлено вітати наших матусь у другу неділю травня. Але ідея виникла набагато раніше. У 1928 році Союз українок Канади вирішив вшанувати мам. Отже, перший День матері святкували українці з діаспори. Однак уже наступного року дійство відбулося у Львові, і знову ініціатором стала жінка – редакторка тижневика «Жіноча доля» Олена Кисилевська. Того ж року Союз українок посприяв поширенню свята по всій західній Україні. Під їхнім патронатом різноманітні молодіжні та культурні організації влаштовували гучні заходи, аби вшанувати рідних матусь.
Мудра притча про материнську любов
Одного разу у матері запитали:
Кого із дітей ти любиш найбільше?
Мати відповіла:
Найменшого, доки не виросте!
Хворого, поки не стане здоровим!
Того, хто покинув дім, поки не повернеться!
І кожного, поки я жива!
До свята в нашій бібліотеці відбулася творча майстерня:


Добірка цікавих книг про найрідніших: мам і бабусь.

"Середина світу" Андреас Штайнгьофель

  
Це історія про все перше, раннє, несподіване, що стається на початку життєвого шляху. Написана для підлітків, вона стала неабияк популярною в Німеччині, знайшовши читачів серед значно ширшого кола. Адже кожному важливо дізнатися, де вона – середина світу.             Ґлясс - не зовсім традиційна мама, яка не хоче "ламати" своїх дітей традиційними "так прийнято", легко приймає гомосексуальність сина, та при цьому відправляє його на пластичну операцію через великі вуха. 

"Жменька тепла для мами" Сашко Дерманський

Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

"Розмальована мама" Джаклін Вілсон
Зірка і Дельфінна – так звуть сестер, які мають на двох купу проблем. Усі вони різні, але одна – спільна. Це Маргарита,їхня дивовижна мама. Непередбачувана і химерна, любляча і недбала, сильна і беззахисна мама. Розмальованою її назвали через те, що все її тіло було вкрите татуюваннями: відьми, жаби, хрести та ще багато всілякої всячини. У свої 30+ Маргарита жила життям шістнадцятирічного підлітка: нескінченні гульки, натовпи залицяльників, неадекватна поведінка… 

"Моя бабуся просить їй вибачити"

Ельзі – сім, і вона не така, як інші. Її Бабуні – сімдесят сім, і вона неймовірно шалена – якщо вважати шаленством, приміром, стояння-на-балконі-й-обстрілювання-перехожих-із-рушниці-для-пейнтболу. А ще бабуся для Ельзи найкращий – і єдиний – друг. Щоночі Ельза ховається від світу в бабусиних історіях про Країну-Спросоння та Королівство Міамас, де ніхто не мусить бути «нормальним». Та коли Бабуня помирає й залишається жити лише в листах, написаних до тих, перед ким вона відчувала провину, – ось тоді й починається найбільша Ельзина пригода...
«Бабуся оголошує війну."

Всі звикли, що бабуся це ніжна, добра жіночка, яка кожного разу нагодує тебе від пуза. Її запашні пироги та пиріжки, ти згадуєш, коли їдеш до неї в гості. Але часи змінюються і бабусі теж. Ониськова бабуся Катастрофа, вправно перев'язує бандану та оголошує війну. Але ж хто посмів розгнівати цю чудову та милу бабусю? А причиною цьому став лісник, який вирубує молоді дерева в лісі, погані пацюки, які беруть в полон безневинну жабку та ще й з'являється космічний посмітюх, який занапащає все живе на Землі. І тут терпець бабусі вривається! Чи зможе вона впоратись з такою кількістю проблем та катастроф?
День матері – це день, коли ми можемо подякувати нашим мамам за все те добре, що вони для нас зробили, за їхні самопожертву та любов. Тому не забудьте привітати своїх матусь.






Пернаті герої

Сьогодні, 1 квітня, ми святкуємо Міжнародний день птахів! Цей день відзначається в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і приурочений...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (7) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (8) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (63) У світі права (14) Україна (193) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (20) Цікавинки (164) Чорнобиль (3) Шахи (11) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (43) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (9) майстер-клас (29) патріотичне виховання (6) свято (37) українська мова (22) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (35)