Для старшокласників гімназії НВК "Ерудит" організували зустріч з поетесою Наталією Дзюбенко-Мейс. Навіть тривоги не перешкода, якщо є жага до пізнання. Захід відбувся в укритті.
Наталія Язорівна - письменниця, поетеса, журналістка, громадська діячка, лауреат Всеукраїнської літературної премії імені О. Гончара та премії України імені Тараса Шевченка. Авторка поетичних збірок, відомого роману «Андрій Первозванний», поеми «Сковорода»
Наталія Язорівна активно займається просвітницькою діяльністю та провела сотні лекцій, виступів у школах, бібліотеках та університетах по всій Україні. Ця зустріч, із Наталією Дзюбенко-Мейс - це надзвичайно цінне і зворушливе знайомство. Її знання та обізнаність – безцінні скарби, якими автор із задоволенням ділиться з читачами.
Вона автор численних публікацій досліджень проблематики Голодомору та історії України.
Молоде покоління українців має знати свою історію, знати, хто вони є, знати свій шлях до незалежності і знати ціну, яку вони заплатили за те, щоб "не загинула ні слава, ні воля України". Свідомість і культура починаються зі ставлення кожної людини до власного народу та його історії.
Пані Наталія говорила про моральні цінності, патріотизм, національну свідомість нашого народу. Розповіла реальні спогади очевидців, які пережили голодомор, війну.
Наталія Дзюбенко-Мейс поділилася своїми спогадами про чоловіка та його дослідження щодо Голодомору в Україні. Джеймс Мейс – американець індіанського походження, але за духом – українець, який присвятив наукове життя розкриттю повноти і цілісності історичної правди про найжахливіші сторінки тоталітарного минулого, які досі паралізують політичне, економічне, освітнє та морально-етичне життя українського суспільства. Він став першим науковцем, який розповів світові про геноцид українського народу. Завдяки його дослідженням світ дізнався про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Свічка на вікні – це була ідея Джеймса Мейса.
Пані Наталія Язорівна читала свою поезію. Її творчість відображає трагедію сучасної беззахисної України, вірші проникають крізь час і простір, розворушують історичні пласти. Кожен твір протиставляє руйнівній силі війни творчу силу людського духу.
Ми хочемо познайомити вас з уривком одного із творів Натілії Дзюбенко-Мейс
Задзеркалля
Тут збувається все, тут руйнується все.
Тут щоразу новітні скрижалі…
І ніщо не зупинить, ніщо не спасе
Від реальності снів задзеркалля.
Але знову і знову вмикаєш вікно,
І рушаєш до пекла, чи раю…
А прищемлений вірш дотліва під сукном,
Повернуся – і не пригадаю.
Тільки в пам’яті зрине колюча стерня
І збагнеш, що пусті сподівання,
Бо поставила воза поперед коня –
Не зуміла задати питання.
Бо готові премудрості цілих епох
Всі прозріння, і сиві цитати –
Лише пастка чергова. Чортополох,
Як не знаєш про що запитати.
А прищемлений вірш – перемерзлий і злий
Своїм зойком всю душу збентежить:
Вигрібай із тієї кібер-смоли,
Із своєї грузької мережі.
Бо весна уповні… Бо воронячий грай…
І болюча розмова із Богом…
Бо непросто – без костурів в сірий офлайн
Свою власну шукати дорогу.
Наталія Дзюбенко-Мейс
В кінці зустрічі задавали питання і всі охочі отримали автограф.
Дякуємо Наталії Дзюбенко-Мейс за цікаву, корисну зустріч.
Шануймо історію нашої держави та всіх, хто стоїть на її захисті.
Немає коментарів:
Дописати коментар