Щороку 30 вересня в країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це професійне свято тих, хто допомагає нам віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості - бібліотекарів.Дороги всі ведуть до Риму,Колись казали мудреці.До нас ведуть шляхи незриміЗавжди із книгою в руці.Тут джерело і знань, і сили,І дна морського глибини,Часописи Петра Могили,Вірші Шевченка і Франка.Всіх читачів вітаєм радо,Коли до нас би не прийшли,І консультації й нарадиГотові дати ми завжди.І. Сердюк
четвер, 28 вересня 2023 р.
«Таємниці книжкової полиці»
середа, 27 вересня 2023 р.
“Подорож - дарує насолоду”

В XVII – XVIII століттях у Європі з’явилися перші туристичні агенції, які пропонували допомогу в підготовці далеких мандрівок. В 1841 році британець Томас Кук організував першу комерційну туристичну мандрівку для 500 людей, а в 1847-му заснував туристичне товариство, яке розповсюджувало білети та путівки не лише в Англії, але й за її межами.
Туризм буває двох видів — внутрішній та міжнародний, а його форм налічується багато в залежності від природи та мети туристичної подорожі.
Свято туризму відзначають не тільки люди, чий стиль життя пов’язаний з подорожами та рюкзаками. Турист — це людина, яка прагне до знань.
Сьогодні учні разом з нами поповнювали свій багаж знань.Навчилися працювати у команді, швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях, проявляли знання з географії, історії України, дізналися, як зібратися в тур похід.


Необхідні в поході речі.
Перед тим як дізнатися, як правильно наповнювати туристичний рюкзак, слід ознайомитися зі списком речей, які необхідні в поході. Список таких предметів досить великий:
1. Карта.
Для того, щоб ваш похід не закінчився, практично не почавшись, обов’язково перевірте, чи взяли ви карту саме того маршруту, який збираєтесь пройти. Рекомендуємо так звані 500-метрівки (в 1см = 500м).
Порада. Обклейте карту скотчем для того, щоб вона не промокла, чи не порвалась. І завжди тримайте її біля себе.
2. Одяг та взуття.
Обов’язково перевірте чи відповідний у вас одяг та взуття.
- шкарпетки (1 теплі, 2-3 звичайних)
- штани ходові (джинси не годяться)
- шорти
- 2-3 футболки
- легенький светр
- теплий светр (повірте, вечори бувають дуже холодні)
- вітрівка (а вітри шквальними)
- куртка водонепроникна з капюшоном
- кепка (бажано мати бафф – універсальну пов’язку(шапку)-віндстопер, це максимальний захист від вітру)
- рукавиці (серйозно, жодних жартів. легенькі рукавиці захистять ваші руки від вітру та переохолодження після дощу)
- також дуже добре мати термобілизну для сну
Порада. Весь одяг тримайте у водонепроникному пакеті, гермомішку, або хоча б у звичайному пакеті для захисту від вологи.
3. Захист від дощу.
4. Кружка, ложка, миска, ніж.
5. Намет.
Намет потрібен не важкий. По друге – намет повинен бути водонепроникним та вітростійким, щоб витримувати всі зливи та шквальні вітри.
6. Провіант.
Якщо ви йдете в похід, що буде проходити вище зони лісу – візьміть із собою пальник. Сокиру і сірники чи запальничку. І ще візьміть казанок один на всіх. Сухі супи, каші швидкого приготування, консерви, сухе печиво, тобто харчі, які можна швидко приготувати.
7. Аптечка: антисептик, бинти, пластирі, а також антигістамінний препарат, активоване вугілля, анальгетик і жарознижуючий засіб від комах
8. Ліхтарик.
9. Ремнабір:
- скотч або ізострі́чка
- голка, нитка
- шнурівки, мотузки
За допомогою цих речей ви зможете полагодити майже все, що не витримає навантаження.
Розмістити такий значний список предметів всередині досить проблематично, але при правильному підході речі не будуть створювати дискомфорт.
Якщо правильно зібрати туристичний рюкзак для походу, то це істотно знизить зусилля при його перенесенні, а також дозволить переносити більше речей.
Але не менш важливим є правильний розподіл ваги всередині рюкзака. Наприклад, трохи змістивши центр ваги, можна додати +3 або навіть 5 кг зайвої ваги.
Найважчі предмети слід розміщувати біля спини. Оптимальний розподіл ваги:
Важкі предмети розташовуються в області між попереком і лопатками. Якщо центр ваги низький, то ходити буде незручно, якщо він занадто високий, то теж буде створювати дискомфорт. Також важливо розподілити вагу по центру, так як його не слід тягнути вправо або вліво.
Центр ваги повинен розташовуватися якомога ближче до тіла і відповідати висоті плеча, таким чином центр ваги буде знаходиться по центру вашого тіла, і рюкзак не буде тягнути назад.
Правильний розподіл ваги і вибір заплічного мішка дозволять долати будь-які відстані, не відволікаючись на вантаж на спині.
Розібралися, що брати з собою, як підготувати рюкзак.
Далі, відкрити для себе нові місця, дізнатися про їхню історію, ознайомитися ближче з Україною, торкнутися багатств нашого краю - надихнуть вас цікаві книжки, які є в бібліотеці.
вівторок, 26 вересня 2023 р.
“Мовними шляхами Європи”
"Ми Україну мусим збререгтиЇї нащадкам нашим передатиТож переходь на українську ти"
Європейські дні мов дають нам можливість цінувати та популяризувати всі європейські мови та культури:
- Заохочує вивчення мови в будь-якому віці.
- Сприяти міжкультурному розумінню.
- Урізноманітнити діапазон мов, що вивчаються.
- Підвищення обізнаності про важливість вивчення мови для посилення багатомовності та міжкультурного розуміння;
Збереження всіх мов, навіть рідкісних, дуже важливе як з точки зору збереження людського культурного розмаїття, так і з наукової точки зору - багато зникаючих мов залишається важко описати лінгвістами (а іноді навіть не описані)) і становлять великий інтерес для порівняльно-історичного мовознавства, , етнографією, етнологією, культурною антропологією.
- Займатися мовою необхідно щодня. При нестачі часу виділяй хоча б 10-15 хвилин для читання або повторення нових фраз. Особливо ефективно займатися вранці.
- Контекст – наше все. Ніколи не вивчай окремі слова, використовуй контекст по максимуму. Наприклад, якщо ти запам’ятав вислів «strong wind», то одне з слів автоматично викличе в пам’яті друге.
- Особливо корисно виписувати вже готові окремі фрази і намагатися використовувати їх якомога частіше в мові.
- Корисно заучувати невеликі тексти та діалоги.
- Не бійся помилок, бійся не виправлених помилок. Ніколи і нічого не залишайте неперевіреним. Краще уточнити двічі.
"Без мови немає країни —. Мову, як матір, любіть!"
понеділок, 25 вересня 2023 р.
«Бабин Яр – подих вічного болю»
Голокост під час Другої світової війни є серйозною, незагоєною раною в історії України. Жертвами цього злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну та релігійну спільноту.
Чому це важливо пам'ятати. Трагедія у Бабиному Яру — один із найжахливіших символів Голокосту. Вона, поряд із нацистським «табором смерті» Освенцимом, стала символом масового знищення євреїв у Східній Європі та прикладом того, до чого призводять людиноненависницькі ідеології.
В бібліотеці представлена виставка - пам'ять, про події, що відбувалися в ті часи в Бабиному Яру.Що трапилося в Бабиному Яру?Бабин Яр у Києві був "ареною" одного з найбільших масових розстрілів євреїв на окупованій Німеччиною території. Операція проходила 29 і 30 вересня 1941 року.
Детальніше. Формальним приводом для розстрілів була відверта брехня про участь євреїв у мінуванні та вибухах на Хрещатику, внаслідок яких загинуло чимало німецьких солдатів та офіцерів. Місцем масових розстрілів обрали Бабин Яр — балку на північному заході Києва довжиною у два з половиною кілометри (її ще називають Дорогою смерті). Подекуди вона сягала 50-метрової глибини. Наприкінці її влаштували ворота. За них пропускали групами по 30-40 людей. Попередньо жертв примушували роздягатися, відбирали особисті речі.
Поліцаї дубинками гнали людей до проходів у насипах на краю яру. На протилежному боці сиділи кулеметники.Тіла розстріляних скочувалися по на дно балки. Після того, як рів заповнювався 2-3 шарами трупів, зверху їх присипали землею. З 29 вересня по 11 жовтня 1941 року вбили майже все єврейське населення міста, а це понад 50 тисяч чоловіків, жінок та дітей. Тільки у перші два дні розстрілів було вбито майже 34 тисяч людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом — ще близько 17 тисяч осіб. За роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч людей: євреїв, ромів, радянських військовополонених, учасників українського руху опору, пацієнтів психіатричної клініки та представників інших національних чи соціальних груп, яких окупанти вважали «зайвими».Це місце об’єднує нас у скорботі та об’єднує в усвідомленні необхідності шукати та підтримувати взаєморозуміння між нашими народами.
пʼятниця, 22 вересня 2023 р.
Творча зустріч з Мариною Павленко
Живе спілкування з українською письменницею запам'ятається надовго.
Пернаті герої
Сьогодні, 1 квітня, ми святкуємо Міжнародний день птахів! Цей день відзначається в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і приурочений...

Мітки
-
27 березня в бібліотеці №11 відбувся особливий арт-терапевтичний майстер-клас для внутрішньо переміщених осіб. Захід провела Зінаїда Дмит...
-
Зустрічайте це диво Вкраїни Гарну хустку у всій її пишній красі. Кожна барва хустини – це життя українців: Це червоне і чорне, це весіль бар...
-
В рамках загальносистемного проєкту формування навиків та популяризації здорового способу життя і рухової активності «Екологія життя». У зат...