Лейбніц Г.
Щороку 30 вересня в країні відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Це професійне свято тих, хто допомагає нам віднайти потрібний шлях до джерела споконвічної мудрості - бібліотекарів.Дороги всі ведуть до Риму,Колись казали мудреці.До нас ведуть шляхи незриміЗавжди із книгою в руці.Тут джерело і знань, і сили,І дна морського глибини,Часописи Петра Могили,Вірші Шевченка і Франка.Всіх читачів вітаєм радо,Коли до нас би не прийшли,І консультації й нарадиГотові дати ми завжди.І. Сердюк
Він заснований згідно з Указом Президента від 4 травня 1998 року. Свято було встановлено «…враховуючи великий внесок бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність дальшого підвищення їх ролі у житті суспільства та підтримуючи ініціативу бібліотечної громадськості…».
Другокласники школи № 324 завітали до бібліотеки, щоб відкрити її потаємні секрети та дізнатися про дивовижні книги з усього світу.
Перші бібліотеки на території України з’явилися ще за часів Київської Русі. Тоді вони відкривалися при церквах і монастирях після прийняття християнства в 988 році. Найбільшою і найбагатшою була бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році князем київським Ярославом Мудрим.
Сьогодні в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед провідних — Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Національна бібліотека України для дітей, Національна історична бібліотека України, Державна науково-технічна бібліотека України та інші.
Як починається наше знайомство з дивовижним світом бібліотек?
Для деяких з нас це місце є джерелом інформації, сховищем книг. Для інших - читальні зали бібліотеки стають місцем, куди можна прийти і попрацювати, сховатися від метушні і шуму, відчути тепло та затишок. Для третіх - бібліотеки це центри інтелектуального дозвілля, де можна з користю провести свій час і погортати сторінки журналів і книг.
Нині, за даними Міжнародної Федерації Бібліотечних Асоціацій та Установ, у світі налічується більше 569,6 тис. бібліотек. Найбільші «бібліотечні» континенти - Європа (більше 440 тис. бібліотек) і Північна Америка (більше 125 тис.). Найменше бібліотек в Африці - всього 1,2 тис. бібліотечних відділень. У бібліотеках світу працюють близько 807 тис. чоловік, на їхнє утримання витрачається приблизно 8,7 трлн $ на рік.
У казковій сценці, яку провели з учнями, вони дізналися про правила користування бібліотекою, цікаві бібліотеки світу та правила користування книгами.
У бібліотеках світу зберігається понад 20 млрд книг, 1,5 млрд мікрофільмів і більше 10 млрд одиниць періодики. Найбагатшими зібраннями володіють бібліотеки Європи (більше 16 млрд одиниць зберігання), Північної Америки (12 млрд) й Азії (1,5 млрд). При цьому Північна Америка посідає перше місце у світі за кількістю бібліотечних книг, а Європа - за розмірами газетно-журнальних зібрань. Абонентами бібліотек є приблизно 2,5 млрд чоловік.
Дізнавшись багато нового про бібліотеки та книги, учні виготовили цікаві мініатюрні книжечки з таємними посланнями, написаними на них.
Захід закінчився подяками та посмішками.
Ось, ще кілька цікавих фактів зі світу читання.
Хто і де з українців купує книжки?
Бібліотеки - це особливий світ. Світ тиші та гармонії.
Немає коментарів:
Дописати коментар