27 років тому Верховна Рада після так званої конституційної ночі врешті-решт прийняла Конституцію України.
Для нашої держави цей документ мав надважливе значення, бо вперше остаточно окреслив межі минулого і майбутнього. По-перше, нарешті Україна перегорнула сторінку свого радянського минулого. По-друге, нарешті було визначено основні правила нашого політичного устрою. На згадку про прийняття Конституції в Україні щорічно святкують державне свято — День Конституції України
За весь час існування Конституції України її змінювали не один раз, а цілих 9.
Чим варто поцікавитись:
Конституція — це той документ, з яким мають узгоджуватися усі інші нормативно-правові акти. Це Основний Закон, справжній закон законів. А це, своєю чергою, означає, що не можна її переписувати в залежності від зміни політичної еліти. Саме цей документ об’єднує історію незалежної України в одне ціле, стримує радикальність прийнятих владою кроків та узгоджує минуле, теперішнє й майбутнє. Верховна Рада не може приймати закони, які суперечать Конституції. Кабінет Міністрів, усі суди, Служба безпеки чи Національна поліція — всі українські державні інституції зобов’язані провадити свою діяльність і приймати рішення, переконавшись, що ці дії є конституційними. Інакше бути просто не може. Сама ж Конституція захищена також, оскільки внести зміни до неї значно важче, ніж допрацювати будь-який інший закон.
За весь час існування Конституції України її змінювали не один раз, а цілих 9.
Розгляду зараз очікують зміни до Конституції щодо скасування адвокатської монополії, про законодавчу ініціативу народу, про уповноважених Ради, про додаткові підстави для позбавлення нардепа повноважень. Уже попередньо схвалена ініціатива Зеленського про скорочення кількості народних депутатів з 450 до 300.На що варто звернути увагу:
У нашій бібліотеці проводиться інформаційна година до Дня Конституції.
Немає коментарів:
Дописати коментар