середу, 21 червня 2023 р.

Йога - філософія життя.

Щорічно 21 червня, з 2015 року відзначається  Міжнародний день йоги.

Йозі вже більше 6000 років, і її популярність постійно зростає. 
Аштанга йога складається з восьми частин. Перші чотири – хатха йога (видима частина йоги, яку можна оцінити, побачити):
яма – самоконтроль;
ніяма – дисципліна;
асана – фізичні вправи;
пранаяма – дихальні практики.
Інші чотири – раджа йога (невидима частина, внутрішня робота):

пратьяхара – абстрагування від конкретного об’єкта думки;
дхарана – концентрація;
дхьяна – медитація;
самадхі – повна реалізація.

Часто можна почути думку, що йога – це просто пози, мовляв, ні до спорту, ні до практик усвідомленості – вона не дотягує. Та це не так, насправді йога має колосальний вплив на здоров'я і здатна покращити ваше самопочуття.
  • Йога покращує гнучкість
Йога особливо корисна для покращення гнучкості у дорослих віком від 65 років. Зменшення гнучкості є природною частиною старіння, натомість йога уповільнює цей процес та покращує гнучкість у літніх людей, – йдеться у висновках дослідження.
Наука підтверджує, що йога, особливо асани – чудово допомагає зменшити стрес.
  • Йога додасть вам сили
  • Йога може покращити якість життя
  • Йога може підвищити імунітет
Адже, хронічний стрес негативно впливає на вашу імунну систему. А йога навпаки бореться із хронічним стресом.
  • Йога покращує відчуття балансу та рівноваги
  • Йога покращить ваш сон
Доведено, що йога покращує як швидкість засинання, так і те, наскільки глибоким буде сон. Частково це пов’язано з користю від фізичної активності, а також внаслідок заспокоєння розуму та зменшенням рівня стресу.
  • Йога може покращити поставу
Сучасне суспільство проводить усе більше часу сидячи.  
вплив йоги на мобільність та гнучкість позитивно впливає на поставу, розслабляючи часто напружені м'язи, наприклад підколінні сухожилля, і покращуючи рухливість хребта. 
  • Йога позитивно впливає на роботу мозку. 
  • Йога може допомогти при вигоранні
Вигорання — надмірне виснаження, яке негативно позначається на здоров'ї – досягло найвищого рівня. Сучасне суспільство усе частіше зіштовхується з цією проблемою.
Люди похилого віку знаходять тут і спосіб заглиблення в себе, і можливість вийти на інший рівень сприйняття навколишнього світу, усвідомити своє місце в ньому. Отже, це чудовий спосіб прийти до усвідомленого життя.

Піднімається рівень енергії, виникає відчуття спокою. Ті завдання, які раніше могли викликати агресію, після занять сприйматимуться спокійніше. А там, де здавалося, що немає виходу із ситуації, знаходяться рішення.

Попри весь список переваг занять йогою, так чи інакше, це фізичне навантаження на організм, тому вправи мають протипоказання.
Кому не можна займатися йогою?
Якщо є:
  • ішемічна хвороба серця;
  • після інсульту;
  • вади серця;  
  • проблеми з психічним здоров’ям;  
  • патології кровотворних органів;  
  • проблеми з внутрішньочерепним тиском; 
  • онкологічні захворювання.  

Цікаві люди та книги про йогу!!!
Беллур Крішнамачар Сундарараджа Айєнгар(14 грудня 1918- 20 серпня 2014), один з лідерів руху йоги в світі і один з найвпливовіших людей світу за версією журналу Time.
Написав багато книжок про йогу. Більшість із них перекладені російською мовою. 
 
  Книга "BKS Iyengar Yoga The Path to Holistic Health" Б. К. С. Айенгар (англійською мовою)

Сам гуру проведе вас через понад 55 поз йоги, кожна з яких містить покрокові інструкції, проілюстровані в повному кольорі. Айенгар навіть пояснює свою філософію протягом усієї книги - це як уроки йоги зі своїм особистим інструктором.

Спеціальний 20-тижневий курс йоги для початківців робить йогу доступною для людей будь-якого віку та здібностей.
20 класичних поз йоги Айенгара мають унікальну презентацію на 360 градусів, щоб ви могли бачити правильну форму з усіх кутів.
Незалежно від того, чи ви новачок у йозі й шукаєте, з чого почати, чи маєте досвід і прагнете вдосконалити свою техніку, цей вичерпний посібник допоможе вам покращити свої здібності та працювати над щасливим і здоровим життям.


Індра Деві (англ. Indra Devi; справжнє ім'я — Євгенія Василівна Петерсон 12 травня 1899 — 25 квітня 2002) — одна з перших жінок- йогів, які отримали світову популярність, популяризаторка йоги в різних країнах світу.

"Йога для тебе"
Якщо ти хочеш стати:
- СИЛЬНІШЕ
- СПОКІЙНІШЕ
- ЩАСЛИВІШЕ
тоді йога - це заняття для тебе...
У цій книжці ти знайдеш зрозумілі покрокові інструкції, з якими зможеш опанувати два йога-комплекси: один для бадьорості й енергії, другий - щоб заспокоїтися та знизити напругу.
Ти також ознайомишся із простими техніками медитації і усвідомленості.
Поєднувати школу, дім і друзів буває непросто, однак заняття йогою допоможуть тобі набути сили й упевненості в собі.

"Внутрішня інженерія. Керівництво з йоги, що приведе вас до радості. "Садхґуру
У цій революційній книзі Садхґуру розповідає історію свого пробудження: від хлопчика, який мав надзвичайну близькість з природою, до молодого шибайголови, який перетнув Індійський континент на мотоциклі. Мудрість цієї доступної, глибокої і захопливої книжки пропонує читачам випробувані часом новітні і живі методики йоги. «Внутрішня інженерія» презентує революційний шлях роздумів про наше існування, діяльність і призначення, книжка дає людині можливість досягти справжньої радості життя.
"Серце медитації. У пошуку глибинної усвідомленості"
Далай-лама XIV, Джеффрі Гопкінс
У серці медитації — тобто у самій її сутності — перебуває співчуття, але не звичайне, а таке, що розвивається і розширюється паралельно з мудрістю, неодмінно проявляється під час медитативних практик. Без цього важливого фундаменту всі інші практики виявляються беззмістовними.
На щастя, розум можна навчити співчувати, і тоді він, уже підготовлений, перетвориться на благодатне підґрунтя для практики Великої Досконалості (Дзоґчен), яку багато хто вважає верхівкою всіх духовних практик у тибетському буддизмі. Саме завдяки практиці Великої Досконалості ми можемо досягти глибинної усвідомленості та прожити власне життя, транслюючи її у світ і впливаючи таким чином на все, що нас оточує.
"Досконалість йоги." Бгактіведанта Свамі Прабгупада
Всесвітньо відомий майстер йоги руйнує комерціоналізм, який затьмарює справжній сенс йоги. 

Окрім йогічних поз і вправ, пояснює Він, стародавні Вчення йоги спрямовані на тривалий, сповнений любові союз із Всевишнім.

Автор, Його Божественна Милість А.Ч, Бгактіведанта Свамі Прабгупада, написав понад 60 томів авторитетних перекладів, коментарів і різних досліджень з філософської та релігійної класики Індії. Вони викликають глибоку повагу в академічних колах за їх авторитетність, глибину та ясність, тому використовуються як підручники в численних коледжах та університетах по всьому світу.
Рекомендуємо прочитати художню книжку Елізабет Ґілберт "Їсти, молитися, кохати"
"Книга Їсти, молитися, кохати" Елізабет Ґілберт
«Їсти, молитися, кохати» - надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману - письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.

Пам’ятайте, що йога — це не панацея, а лише засіб для підтримки здоров’я.


Немає коментарів:

Дописати коментар

“Попіл Чорнобиля”

    Сьогодні в Україні відзначають 38-му річницю аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф за всю історію яде...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (9) Великдень (6) Винаходи (4) Виставка картин (4) Виставка робіт (4) виставка художніх робіт (5) Відомі люди (21) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (5) Голокост (5) День Гідності та Свободи (5) День Державного Прапора України (5) День захисника України (7) День книги (11) День незалежності України (9) день пам'яті (9) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (6) Екологія (16) Європа (7) здоровий спосіб життя (36) книги (41) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (6) майстер-клас (17) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (18) Музика (6) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (5) Письменники (58) Письменники України (53) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (25) Сторінка історії (47) У світі права (9) Україна (116) українська мова (7) українська письменниця (12) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (16) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (109) Чорнобиль (3)