Щорічно 21 червня, з 2015 року відзначається Міжнародний день йоги.
Аштанга йога складається з восьми частин. Перші чотири – хатха йога (видима частина йоги, яку можна оцінити, побачити):
яма – самоконтроль;
ніяма – дисципліна;
асана – фізичні вправи;
пранаяма – дихальні практики.
Інші чотири – раджа йога (невидима частина, внутрішня робота):
пратьяхара – абстрагування від конкретного об’єкта думки;
дхарана – концентрація;
дхьяна – медитація;
самадхі – повна реалізація.
Часто можна почути думку, що йога – це просто пози, мовляв, ні до спорту, ні до практик усвідомленості – вона не дотягує. Та це не так, насправді йога має колосальний вплив на здоров'я і здатна покращити ваше самопочуття.
- Йога покращує гнучкість
Наука підтверджує, що йога, особливо асани – чудово допомагає зменшити стрес.
- Йога додасть вам сили
- Йога може покращити якість життя
- Йога може підвищити імунітет
- Йога покращує відчуття балансу та рівноваги
- Йога покращить ваш сон
- Йога може покращити поставу
вплив йоги на мобільність та гнучкість позитивно впливає на поставу, розслабляючи часто напружені м'язи, наприклад підколінні сухожилля, і покращуючи рухливість хребта.
- Йога позитивно впливає на роботу мозку.
- Йога може допомогти при вигоранні
Люди похилого віку знаходять тут і спосіб заглиблення в себе, і можливість вийти на інший рівень сприйняття навколишнього світу, усвідомити своє місце в ньому. Отже, це чудовий спосіб прийти до усвідомленого життя.
Піднімається рівень енергії, виникає відчуття спокою. Ті завдання, які раніше могли викликати агресію, після занять сприйматимуться спокійніше. А там, де здавалося, що немає виходу із ситуації, знаходяться рішення.
Попри весь список переваг занять йогою, так чи інакше, це фізичне навантаження на організм, тому вправи мають протипоказання.
Кому не можна займатися йогою?
Якщо є:
- ішемічна хвороба серця;
- після інсульту;
- вади серця;
- проблеми з психічним здоров’ям;
- патології кровотворних органів;
- проблеми з внутрішньочерепним тиском;
- онкологічні захворювання.
Цікаві люди та книги про йогу!!!
Беллур Крішнамачар Сундарараджа Айєнгар(14 грудня 1918- 20 серпня 2014), один з лідерів руху йоги в світі і один з найвпливовіших людей світу за версією журналу Time.
Написав багато книжок про йогу. Більшість із них перекладені російською мовою.
Сам гуру проведе вас через понад 55 поз йоги, кожна з яких містить покрокові інструкції, проілюстровані в повному кольорі. Айенгар навіть пояснює свою філософію протягом усієї книги - це як уроки йоги зі своїм особистим інструктором.
Спеціальний 20-тижневий курс йоги для початківців робить йогу доступною для людей будь-якого віку та здібностей.
20 класичних поз йоги Айенгара мають унікальну презентацію на 360 градусів, щоб ви могли бачити правильну форму з усіх кутів.
Незалежно від того, чи ви новачок у йозі й шукаєте, з чого почати, чи маєте досвід і прагнете вдосконалити свою техніку, цей вичерпний посібник допоможе вам покращити свої здібності та працювати над щасливим і здоровим життям.
Індра Деві (англ. Indra Devi; справжнє ім'я — Євгенія Василівна Петерсон 12 травня 1899 — 25 квітня 2002) — одна з перших жінок- йогів, які отримали світову популярність, популяризаторка йоги в різних країнах світу.
Якщо ти хочеш стати:
- СИЛЬНІШЕ
- СПОКІЙНІШЕ
- ЩАСЛИВІШЕ
тоді йога - це заняття для тебе...
У цій книжці ти знайдеш зрозумілі покрокові інструкції, з якими зможеш опанувати два йога-комплекси: один для бадьорості й енергії, другий - щоб заспокоїтися та знизити напругу.
Ти також ознайомишся із простими техніками медитації і усвідомленості.
Поєднувати школу, дім і друзів буває непросто, однак заняття йогою допоможуть тобі набути сили й упевненості в собі.
"Внутрішня інженерія. Керівництво з йоги, що приведе вас до радості. "Садхґуру
У цій революційній книзі Садхґуру розповідає історію свого пробудження: від хлопчика, який мав надзвичайну близькість з природою, до молодого шибайголови, який перетнув Індійський континент на мотоциклі. Мудрість цієї доступної, глибокої і захопливої книжки пропонує читачам випробувані часом новітні і живі методики йоги. «Внутрішня інженерія» презентує революційний шлях роздумів про наше існування, діяльність і призначення, книжка дає людині можливість досягти справжньої радості життя.
"Серце медитації. У пошуку глибинної усвідомленості"
Далай-лама XIV, Джеффрі Гопкінс
У серці медитації — тобто у самій її сутності — перебуває співчуття, але не звичайне, а таке, що розвивається і розширюється паралельно з мудрістю, неодмінно проявляється під час медитативних практик. Без цього важливого фундаменту всі інші практики виявляються беззмістовними.
На щастя, розум можна навчити співчувати, і тоді він, уже підготовлений, перетвориться на благодатне підґрунтя для практики Великої Досконалості (Дзоґчен), яку багато хто вважає верхівкою всіх духовних практик у тибетському буддизмі. Саме завдяки практиці Великої Досконалості ми можемо досягти глибинної усвідомленості та прожити власне життя, транслюючи її у світ і впливаючи таким чином на все, що нас оточує.
"Досконалість йоги." Бгактіведанта Свамі Прабгупада
Всесвітньо відомий майстер йоги руйнує комерціоналізм, який затьмарює справжній сенс йоги.
Окрім йогічних поз і вправ, пояснює Він, стародавні Вчення йоги спрямовані на тривалий, сповнений любові союз із Всевишнім.
Автор, Його Божественна Милість А.Ч, Бгактіведанта Свамі Прабгупада, написав понад 60 томів авторитетних перекладів, коментарів і різних досліджень з філософської та релігійної класики Індії. Вони викликають глибоку повагу в академічних колах за їх авторитетність, глибину та ясність, тому використовуються як підручники в численних коледжах та університетах по всьому світу.
Рекомендуємо прочитати художню книжку Елізабет Ґілберт "Їсти, молитися, кохати"
"Книга Їсти, молитися, кохати" Елізабет Ґілберт
«Їсти, молитися, кохати» - надзвичайно щира розповідь жінки про духовне переродження і позитивні зміни у житті. Автор книги на власному прикладі довела, що навіть після найбільших криз можна не лише відновитися, а й відкрити в собі нові грані, можливості та рівні переживань. Героїня її роману - письменниця Ліз – розчарована у сімейному житті та зневірена в особистому щасті. Жінка втрачає головне: сенс та смак до життя. Аби набратися сил та повернутися до життя, Ліз вирішує подорожувати. На її шляху три країни: Італія, Індонезія та Індія. Там вона вчиться їсти зі смаком, молитися з відкритим серцем та кохати, наче вперше.
Пам’ятайте, що йога — це не панацея, а лише засіб для підтримки здоров’я.
Немає коментарів:
Дописати коментар