У нашій бібліотеці представлена книжкова виставка, про життя і творчість, праці Михайла Грушевського.
Михайло Грушевський народився у 1866 році в Холмі.
З 1897 по 1913 рік очолював Наукове товариство імені Тараса Шевченка у Львові.
1917–1918 рр. – Голова Центральної Ради Української Народної Республіки.
23 червень 1917 року брав участь у проголошенні Першого універсалу УЦР.
Своїми працями «Історія України-Руси» та «Схема руської історії» Грушевський здійснив концептуальну революцію. Він довів безперервність історії українського народу від часів Київської держави й донедавна, а також, що український народ, як і всі інші слов’янські народи, має своє власне коріння.
Цікаві факти про життя Михайла Сергійовича Грушевського.
Початкову освіту здобув удома, а до Тифліської гімназії був зарахований одразу до третього класу. Навчання давалось легко, тому мав час працювати бібліотекарем і «плавати у книжковому морі і впиватися ним…».
Михайло Грушевський починав творчий шлях саме як письменник. Однак чимало літературних текстів дотепер не друкувалися. Значний їхній масив уперше було надруковано у виданні «Михайло Грушевський: Із літературної спадщини» — Нью-Йорк — Київ. — 2000.
Михайло Грушевський – перший керівник в історії незалежної Української держави.
У 1908 році сім’я Грушевських купила в Києві двоповерховий особняк на вулиці Паньківській (зараз тут музей Михайла Грушевського), а поруч незабаром побудувала шестиповерховий будинок.
У січні 1918 року під час штурму Києва більшовики цілеспрямовано спалили фамільний маєток Грушевських на вулиці Паньківській, 9. Операцією командував Михайло Муравйов. Ущент згоріли цінні рукописи, бібліотека, унікальні колекції рушників, вишивок, килимів, порцеляни та прикрас.
За спогадами сучасників, Грушевський мав надзвичайну працездатність. Спав 4 години на добу, весь свій час присвячував роботі. Творчий доробок складає понад 2000 праць. 10-томну монографію «Історія України-Руси» Михайло Сергійович писав 38 років (з 1895 по 1933 рік).
Вся найбільша громадсько-політична діяльність та кохання Михайла Сергійовича Грушевського були зосереджені у Львові. Переїхав історик до Львова у 1894 році, там прожив аж 20 років.
Крім того, у Львові Грушевський побудував власний будинок, який досі відкритий для відвідувачів.
Пам’ятники відомому діячу споруджено у Львові, у Червонограді Львівської області, Києві, Луцьку, Барі і Козятині Вінницької області та Долині Івано-Франківської області.
Немає коментарів:
Дописати коментар