День знань - одне із головних свят навчального року – урочисте, хвилююче і відповідальне. Це свято об’єднує всю громаду – від найменших, тих хто вперше піде до школи і стане першокласником, до серйозних старшокурсників – тих, хто стоїть на порозі дорослого життя. Кожного вересня вулиці міст та селищ країни заповнюються юрбою учнів, що веселими струмочками прямують до шкіл з новими силами набиратися знань та досвіду. Шкільний дзвоник урочисто і до схвильованих першокласників, і вже досвідчених старшокласників, і розчулених батьків, запрошуючи до нового навчального року, який стане частиною їх важливого, місцями нелегкого шляху до нових цікавих відкриттів та звершень у житті.
З приходом радянської влади, а разом із нею й обов’язкової початкової освіти, усі діти віком 8 - 10 років мали йти до школи восени. Але День Знань у різних навчальних закладах відбувався по-своєму. Так, діти у міських школах поверталися за парти із середини вересня. А сільські дітлахи долучались до шкільної науки вже з кінця жовтня, по завершенні робіт у полі, на городі. У 1935 р. з метою уніфікації шкільної системи освіти була прийнята спеціальна постанова. Згідно з цим нормативним документом Початок нового навчального року був єдиним для усіх навчальних закладів — 1 вересня.
На День знань школярі завжди одягалися урочисто. У дореволюційні часи це була форма гімназистів, у радянський період — хлоп’яча шкільна форма та коричневі платтячка з білосніжним святковим фартухом для дівчаток. У часи незалежності День знань учні та дитсадківці зустрічали у традиційному варіанті “білий верх - темний низ”. У всіх дитячих садочках, школах, училищах, вузах проводяться святкові лінійки, де лунає національний гімн та виноситься прапор. Тому 1 вересня у вишиванці — це патріотично й доречно.
Перший навчальний день
розпочинається із відкритого уроку на тему патріотизму та історії. А що краще підкреслить зв’язок між сьогоденням та
минулим, ніж вишиті сорочки, сукні, спідниці із давніми слов’янськими
візерунками-оберегами.
Немає коментарів:
Дописати коментар