пʼятниця, 24 вересня 2021 р.

"...Його талант був таким же природним, як візерунок з пилку на крилах метелика..."

В бібліотеці представлена книжкова виставка, з нагороди 125 - річчя від дня народження Френсіса Скотта Фіцджеральда. 

Френсіс Скотт Фіцджеральд народився 24 вересня 1896 року у католицькій родині, в містечку Сент-Пол, штат Міннесота. У Сполучених Штатах його батьки належали до «верхнього середнього класу». Мати походила із досить забезпеченої південної родини, а батько, далекий нащадок колись могутнього ірландського аристократичного клану, був не дуже успішним бізнесменом. Відтак успадковане багатство спливало, і це означало, що діти повинні будуть самі пробивати собі дорогу в життя. На єдиного сина мати, що мала серед предків письменника й сама колись пробувала писати, покладала великі надії, та й сам він відчув хист до письменництва досить рано — перше оповідання було написане у 13 років.

Хлопчик спочатку навчався у католицькій школі у Нью - Джерсі, а далі, склавши іспити, вступив 1913 року до Прінстонського університету. Згодом він визначив Прінстонський університет цього часу як «найприємніший клуб в Америці», а собі поставив завдання через цей клуб увійти у достойне товариство. Цього він не зміг домогтися через спортивну кар'єру, тому компенсував активною літературною діяльністю. У щоденнику він занотовував: «У мене немає двох головних чинників: великого тваринного магнетизму і грошей. Проте у мене є дві інші речі: приємність та інтелігентність. Отже я завжди приятелюю з найкращими дівчатами.» Його дівчиною стала багата красуня Жиневра Кінг. Коли вона згодом вийшла заміж, для Фіцджеральда це стало відчутним ударом. Два приятелі тих часів — поет Джон Піл Бішоп та критик Едмунд Вілсон стали його найближчими друзями й на все подальше життя.

Жиневра Кінг
Джон Піл Бішоп
Едмунд Вілсон

Фіцджеральд писав новели інтенсивно і безперестанно, ставлячись до них доволі прагматично. За життя він написав більш, ніж 150 оповідань. Але до чотирьох прижиттєвих збірок дійшли лише 46. Однак вся його проза позначена талантом і майстерністю, не говорячи вже про такі оповідання, як «Повернення до Вавилону», "Діамант завбільшки з готель «Рітц»", «День травня», «Хлопчина - багатій» тощо. Вже у 1926 р. підготувавши нову збірку оповідань «Всі сумні молоді люди».

Ліричність та поетичність, промовистість символіки, прозорість і свіжість мови, тонкий психологічний малюнок, пластичність у передачі настрою, — все це надає неповторного аромату новелам Фіцджеральда.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Українська музична культура

Нещодавно в бібліотеці №11 відбулася чудова подія – заняття українського мовного простору, присвячене нашій багатій музичній культурі. Ми по...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (7) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (63) У світі права (14) Україна (194) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (20) Цікавинки (165) Чорнобиль (3) Шахи (12) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (44) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (29) патріотичне виховання (6) свято (37) українська мова (24) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (38)