Вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу. Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. Тож не дивно, що існує свято, присвячене їй. Всесвітній день вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня.
Мета святкування заходу – приєднатися кожному до національних традицій та звичаїв українського народу, до збереження і використання вишиванки, як унікального феномену культурного надбання нації та поширення культурних традицій в Україні.
Вишиванка – це не просте вбрання! Це один з найдавніших українських атрибутів, символічна річ для кожного українця. Адже національне вбрання – носій традицій, в її орнаменті можна побачити сліди історії нашої країни, нашого народу та свого роду.
Традиційно з року в рік люди у вишиванках влаштовують паради, марші, а також проводяться різні масштабні конкурси, такі як «Краще фото»
Вишиванка – це наша національна гордість. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.
Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія.
Так склалось, що в Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї.
Бібліотекарі нашої бібліотеки провели майстер - клас з дітьми дитячого садка по виготовленню плаття - вишиванки.
Немає коментарів:
Дописати коментар