8 травня світ вшановує памʼять усіх, чиї життя забрала та війна. Президент України Зеленський Володимир, подав до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.
Сьогодні бібліотекарі разом з відвідувачами згадуємо і вклоняємося нашим захисникам, дідам, прадідам, бабусям, які мужньо боролися і відстоювали нашу свободу, так як наші захисники відстоюють її сьогодні.
В бібліотеці представлена книжкова виставка де можна ознайомитися з історією тих подій, зі спогадами очевидців, з відомими українськими письменниками і їхніми творами про про трагедію народу в роки Другої світової війни.
7 травня 1945 року в місті Ремсі (Франція) підписали Акт про повну капітуляцію військ нацистської Німеччини. Наступного дня, тобто 8 травня, його ратифікували вже у Берліні. Саме тому в більшості країнах Європи та у США щорічно на 8 травня проводять особливі заходи, спрямовані на вшанування пам'яті всіх, хто помер під час Другої світової війни. 2004 року на 59-й сесії Генеральної асамблеї ООН 8 та 9 травня були проголошені Днями пам'яті та примирення. Була створена резолюція, в якій пропонували всім країнам-членам ООН, приватним особами та неурядовим організаціям цими днями проводити заходи, спрямовані на вшанування пам'яті загиблих 1939-1945 років.Вперше в Україні День пам'яті та примирення відбувся 8 травня 2015 року. Вшанування загиблих в часи Другої світової війни відбулося за наказом президента України від 24 березня 2015 року та Закону України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років".
Головна мета цього дня - гідно вшанувати пам'ять українських воїнів, які зробили свій героїчний внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції, та висловити повагу всім тим, хто боровся проти нацизму. Офіційне гасло 8 травня - "1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо". А символом Дня пам'яті та примирення від 2014 року є квітка мак. Її вибрали невипадково, адже її графічне зображення - це своєрідна алюзія. З одного боку мак - ніжна польова квітка. З іншого - вона схожа на кривавий слід, який залишають кулі на тілі людини.
Друга світова війна – найкривавіший воєнний конфлікт. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва РФ.
Також з деякими творами художньої літератури про ці події можна познайомитися в Нашій бібліотеці
1. Багряний І. Огненне коло2. Багряний І. Людина біжить над прірвою
3. Гончар О. Щоденники. Т. 1 (1943–1967)
4. Гончар О. Людина і зброя
5. Гончар О. Прапороносці
6. Гуменна Д. Хрещатий Яр (Київ 1941 – 1943): роман-хроніка
7. Гуцало Є. Діти війни; Озброєні діти: [оповідання]
8. Гуцало Є. Пролетіли коні: оповідання та повісті
9. Довженко О. Ніч перед боєм
10. Довженко О. Україна в огні: кіноповість
11. Довженко О. Щоденник (1941–1956)
12. Довженко О. Щоденникові записи, 1939–1956
13. Загребельний П. Дума про невмирущого
14. Загребельний П. Європа 45
15. Забужко О. Музей покинутих секретів
16. Іваничук Р. Вогненні стовпи
17. Малаков Д. Оті два роки… у Києві при німцях
18. Самчук У. П’ять по дванадцятій. Записки на бігу
19. В’ятрович В. Українська Друга світова (в кольорі)
Немає коментарів:
Дописати коментар