22 травня – Міжнародний День біорізноманіття.
Практично всюди на Землі існують найрізноманітніші форми життя - від невидимих вірусів та бактерій до велитенських китів та гігантських дерев. У кожному куточку нашої планети мешкають живі істоти, які вважають те чи інше місце своєю домівкою. Для тигра це саввана, для лишайнику - стовбур дерева. Всі тварини і організми обирають для себе таке місце, у якому їм буде комфортно.
Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види. В 1992 році була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття на спеціальній Конференції з прийняття узгодженого тексту даного документа.
Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.
В нашій бібліотеці був проведений урок - бесіда з учнями молодшої школи присвячений екологічним проблемам в природі України. Бібліотекарі розповіли про тварин і рослин, які на межі зникнення і потребують захисту і бережливого відношення до них. Учнів зацікавили тваринка Хохуля та птах Дрімлюга, про які вони впершу почули.
Прослухавши інформацію пограли в ігри: "Знайди чиї сліди", "Впізнай чий голос", "Впізнай тваринку на дотик" розвиваючи сенсорні відчуття у дітей, складали пазли, відгадували загадки і на згадку створили яскраву рибку, використавши техніку плетіння.
Близько мільйона видів флори та фауни перебувають на межі повного зникнення. Багато тварин і рослини можуть бути безслідно втрачені вже в найближчі десятиліття. Екологи та експерти закликають мобілізувати всі зусилля для збереження біорізноманіття: від коралових рифів до рідкісних видів тигрів і птахів.
Втрата біорізноманіття є прямим результатом людської діяльності та є серйозною загрозою для благополуччя людини у всіх регіонах світу.
Внаслідок нападу росії постраждали 20% природоохоронних територій України загальною площею близько мільйона гектарів.У зоні ризику опинилися 2,9 млн гектарів Смарагдової мережі – територій, які потребують охорони на загальноєвропейському рівні. За словами екологів, ці території відіграють важливу роль у захисті біорізноманіття та збереження клімату. Смарагдова мережа захищає бурого ведмедя, чорного лелеку, рись, орлана-білохвоста та сотні інших видів тварин та рослин.Під загрозою знищення знаходяться 16 Рамсарських об'єктів площею майже 600 тисяч гектарів. Вони мають статус водно-болотних угідь міжнародного значення завдяки їхньому унікальному біорізноманіттю.
Під окупацією зараз залишаються 8 заповідників та 10 національних природних парків. Серед них Чорноморський біосферний заповідник (розташований на території та акваторії Херсонської та частково Миколаївської областей), біосферний заповідник «Асканія-Нова», Азово-Сиваський національний природний парк, парк «Олешківські Піски», парк «Джарилгацький» (Херсонська область).
Немає коментарів:
Дописати коментар