четвер, 22 серпня 2024 р.

"Харків: Історія та культура нашого міста" лектор Надія Валентинівна

 З нагоди Дня Харкова (23 серпня, Харків святкує свій день народження), наша бібліотека №11 запросила друзів, харків'ян, які поділилися своїми розповідями про це прекрасне місто.

Ось, що розповіла нам Надія Валентинівна Архіпчук: в цей день місто оживає завдяки численним заходам: концертам, виставкам, спортивним змаганням та вуличним фестивалям. Центральні вулиці та площі заповнюються радісними мешканцями та гостями міста, які разом святкують це важливе свято. Але, на жаль, війна вносить свої корективи і такого святкування не відбудеться.
Це була не просто розповідь, а віртуальна подорож Харковом, що включала перегляд презентації про історію міста, а також відеоекскурсію вулицями, парками та відомими місцями.

Історичний Екскурс
Харків був заснований у 1654 році, як фортецю для захисту від нападів кочівників, і з тих пір став справжнім серцем Слобожанщини, розвиваючись як економічний, культурний та науковий центр.
 Історія міста багата на події та досягнення. Від свого заснування Харків відігравав роль захисного форпосту на південних рубежах держави, а з часом став центром розвитку ремесел і торгівлі.

Культурна Столиця
Харків по праву вважається однією з культурних столиць України. Тут зосереджено безліч музеїв, театрів, бібліотек та галерей. Серед них варто виділити Харківський художній музей, який зберігає шедеври українського та світового мистецтва, та Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка, який дарує глядачам неповторні емоції вже понад століття.

Освітній Центр
Харків славиться також своїми навчальними закладами. Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, заснований у 1804 році, є одним із найстаріших і найпрестижніших в Україні. Тут навчалися та працювали видатні вчені, письменники, громадські діячі, які зробили вагомий внесок у розвиток науки та культури.

Сучасний Харків
Сьогодні Харків – це сучасне, динамічне місто, яке активно розвивається. Воно залишається важливим науковим, культурним та промисловим центром України. У місті діє безліч ІТ-компаній, заводів, науково-дослідних інститутів, які забезпечують його стабільний розвиток та процвітання.

Бібліотекарі підготували для відвідувачів добірку книг, що стосуються історії, культури та сучасного життя Харкова. Запрошуємо всіх відвідати нашу бібліотеку. У нас ви зможете знайти літературу про знакові місця міста та біографії видатних харків'ян.

День Харкова – це прекрасна можливість згадати про багатий спадок та культуру цього міста, вшанувати його видатних мешканців і висловити любов до нашого спільного дому. Вітаємо всіх з цим святом і бажаємо Харкову подальшого розвитку, миру та добробуту.




Немає коментарів:

Дописати коментар

Великодні барви

Напередодні Великодніх свят, в Публічній бібліотеці №11, для учнів 2–4 класів був проведений яскравий та пізнавальний майстер-клас "Ве...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (8) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (64) У світі права (14) Україна (195) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (21) Цікавинки (167) Чорнобиль (3) Шахи (13) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (45) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (30) патріотичне виховання (6) свято (38) українська мова (24) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (39)