четвер, 15 лютого 2024 р.

Літературна творчість Євгенії Кононенко


   Євгенія Кононенко, народилася 17 лютого 1959 року в Києві.
 Закінчила механіко-математичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка у 1981 році та Київський університет іноземних мов у 1994 році.
   Наразі мешкає в Києві та працює науковим співробітником Українського центру культурних досліджень. Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Творчий доробок Євгенії Кононенко заслуговує на увагу, адже еволюція письменниці є віддзеркаленням життя української інтелігенції 90-х років, західної культури, погляду звичайної пересічної людини та долі сучасної української жінки. Письменниця дуже вміло показує стан людської розгубленості та беззахисності. Кононенко властива рідкісна в теперішній українській літературі риса – чесність із собою. Адже головна мета цієї прози не шокувати читача, а показати логіку людських взаємин у повсякденності. У чомусь неправильну й патологічну, проте завжди несподівану, відверту та загадкову.

Євгенія Кононенко є автором низки новел та багатьох перекладів. Поезія, оповідання, есеїстика, романи, дитячі книжки, культурологічні розвідки про масову культуру та гендерну проблематику, публіцистичні статті. Її оповідання, романи та есеї неодноразово перевидавалися в Україні та перекладалися за кордоном.

 Євгенія Кононенко також є відомою перекладачкою, чиї переклади прози та поезії (з французької на англійську) дозволили сучасним читачам глибше зрозуміти сучасну світову літературу. Улюбленими авторами, за словами Євгенії Кононенко, є: "Американець Пол Остер, у якого дуже химерний світ. Він багато пише про письменників, про тексти, які оживають. Мілан Кундера подобається тим, що він нікого не судить. Жертви, кати – він усіх намагається зрозуміти. Француженка Маргарита Йорсенар, яка пише історичні романи. Вона мало написала, але таке враження, ніби вона згадала своє попереднє життя – так вона пише про XVI століття Фламандії".

   Романи "Імітація", "Зрада" та "Ностальгія" написані в жанрі детективу та психологічної белетристики і поєднують теми сімейного життя, материнської любові, дружби, романтики, реалізації таланту, співіснування міста та села, пошуку істини та сенсу життя після смерті.
  
Щоб дізнатися більше про творчість Євгенії Кононенко, бібліотекарі підготували відео огляд її творів.



Немає коментарів:

Дописати коментар

“За долю України став Майдан”

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасн...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (11) Великдень (7) Винаходи (5) Виставка картин (4) Виставка робіт (5) виставка художніх робіт (6) Відомі люди (27) Вікторини (21) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (6) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) день Європи (5) День захисника України (9) День знань (9) День книги (18) День незалежності України (10) день пам'яті (11) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (10) Екологія (17) Європа (9) здоровий спосіб життя (40) ігрове навчання (14) книги (63) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (8) майстер-клас (23) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (22) Музика (8) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (6) Письменники (62) Письменники України (60) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (26) Сторінка історії (57) У світі права (10) Україна (156) українська мова (11) українська письменниця (15) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (19) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (133) Чорнобиль (3)