День святого Валентина, який полюбився багатьом і всесвітньо визнаний та відзначається в багатьох країнах 14 лютого, є одним з найніжніших, затишних, казкових і романтичних свят. Особливо для жіночої частини населення. Діти, підлітки і навіть дорослі прагнуть привітати тих, кого дуже люблять і цінують.
У нашій бібліотеці № 11 бібліотекарі прагнуть покращити розуміння учнями свята Дня святого Валентина, презентуючи різні валентинки, знайомлячи з історією свята та технологією виготовлення листівок "валентинок" та наголошуючи на важливості любові до книг над іншими носіями, а також виявляючи повагу один до одного. З цією метою провели майстер-клас для учнів з оформлення вітальних листівок «Валентинки».
Символ цього свята — серце. Вже давно прийнято робити маленький подарунок у вигляді листівки або валентинки.
Валентиинка — невелика вітальна листівка у вигляді сердечка, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, яку не підписують. Одержувач повинен здогадатися, хто надіслав привітання.
Цей жест означає визнання у почуттях до партнера. В сучасному світі традицію трохи змінили і тепер на полицях магазинів закохані купують найрізноманітніші валентинки за різними цінами. А любителі всього незвичайного замовляють особливі види листівок.
Традиційний колір валентинки — червоний або рожевий. Часто валентинки роблять власноруч.
Автор першої валентинки — французький герцог Карл Орлеанський. У 1415 році, будучи в полоні після битви при Азенкурі, він посилав дружині з лондонської в’язниці любовні вірші. І до цього дня всі охочі можуть в цьому переконатися —одна з тих «валентинок» стала експонатом Британського Музею (Блумсбері, Лондон) – одного з найбільших музеїв у світі, другого за відвідуваннями після Лувру серед художніх музеїв.
Найдорожчу валентинку було зроблено на замовлення Аристотеля Онассіса. Її зробили із золота, а прикрасили серце смарагдами та діамантами.
Також було розкішне пакування. Валентинку загорнули шубу з норки. Таким чином мільярдер із Греції показав коханій, яка на той час була відомою оперною дівою, як він її цінує. Тоді валентинка вартувала $300 000.
Учні, які завітали до нас на майстер клас, створили свою "Валентинку", яку з любов'ю подарують найкращому другові, вчителю, батькам.
Колись дівчата вірили в повір'я: якщо дівчина побачить у день Святого Валентина птицю вільшанку, то їй судилося вийти заміж за моряка, якщо горобця - то судився їй бідняк, з яким вона все ж знайде своє щастя, а щиглик обіцяв чоловіка-мільйонера.
Немає коментарів:
Дописати коментар