Якщо Ти любиш мандри і пригоди, технічні винаходи й географічні цікавинки, то просто не зможеш відірватися від книг Жуля Верна – чудового французького письменника, одного з засновників жанру наукової фантастики.
Хіба у дев'ятнадцятому столітті хтось міг подумати, що телебачення, літак чи підводний човен стануть реальністю? Ці винаходи жили на сторінках романів Жуля Верна і здавалися тільки плодом уяви письменника, проте автор не сумнівався: "Що б я не вигадав, усе це буде поступатися істині, бо настане час, коли досягнення науки перевершать силу вигадки". Жуль Верн описав чи не всю земну кулю – природу різноманітних її куточків, тваринний і рослинний світ, традиції та звичаї багатьох народів, які населяють планету. Безлюдні острови, екзотичні країни, кругосвітні й навіть міжпланетні подорожі, морські хвилі та космічний пил – це все можна знайти у романах письменника, над якими він працював понад сорок років.
Жуль Верн невтомно писав про подорожі. Але в 11 років він пообіцяв своїм батькам ніколи не подорожувати? Це сталося після того, як одного літнього ранку 1839 року хлопець потайки пішов з дому і найнявся юнгою на шхуну, яка вирушила до Індії. Батьки наздогнали його і повернули додому, та після того Жуль ще довго міг мандрувати тільки у мріях і разом з персонажами власних творів. Щоправда, подорослішавши, Жуль Верн зміг переступити через свою дитячу обіцянку. Звичайно, він продовжував подорожувати подумки, сидячи в кріслі робочого кабінету. Проте, коли фінансове становище більш-менш стабілізувалося, кабінетний затворник таки купив яхту "Сен Мішель" і дозволив собі кілька реальних подорожей.
Цікавинка
Жюль Верн недарма помістив придуманий ним острів в це місце. Досить кинути погляд на карту, щоб переконатися: це абсолютна водяна пустеля. До будь-якої найближчої суші - дві тисячі кілометрів, майже тиждень, а то і два, шляху.
А в 1992 році відносно недалеко від цього місця (за масштабами тихоокеанських водних просторів, звичайно) на карті з'явилася ще одна точка, пов'язана з іменем легендарного капітана Немо. хорватський інженер-картограф Хрвойє Лукатела, обчислив за допомогою геокартографічних програм розташування Океанського полюса недоступності. Це точка в океані, яка максимально віддалена від суші, населена або безлюдна. Полюс Океанської недоступності знаходиться в південній частині Тихого океану і його координати - 48°52° пд. ш. 123°23° зх. д.Лукатела по праву першовідкривача назвав цю точку - точкою Немо. Як визначили океанологи, місце це зовсім не райське. Середня температура води в точці Немо 7 градусів Цельсія. Море тут завжди хвилюється, але і під водою неспокійно. Потужні підводні течії несуть тонни води з місць більш теплих до берегів Антарктиди. Тому підводна фауна і флора тут небагата і представлена в основному губками і бактеріями.
Порожність регіону та відсутність в глибині цінних або унікальних живих організмів привели вчених до вирішення влаштувати в точці Немо «кладовище космічних кораблів». Після того, як закінчується термін роботи космічних апаратів, їх спускають з орбіти таким чином, щоб вони приводнились і пішли на дно в цьому районі.
Жуль Верн був особисто знайомий з українською письменницею – Марко Вовчок (справжнє ім'я – Марія Олександрівна Вілінська), яку вважав бездоганним знавцем французької. Саме вона першою познайомила українського читача з цим дивовижним автором, переклавши на українську мову багато пригодницьких та науково-фантастичних романів Жуля Верна.
Пропонуємо вашій увазі вікторину по творах знаменитого письменника - мандрівника
Немає коментарів:
Дописати коментар