вівторок, 7 березня 2023 р.

Дивовижний світ дикої природи

 
Численні дикі тварини населяють ліси і степи, болота і пустелі. На нашій планеті існує приблизно в 100 разів менше тварин, ніж існувало раніше, за всю відому нам історію. 
Чим більше дізнаєшся про різноманітність фауни в різних куточках нашої планети, тим більше дивуєшся мудрості природи, яка створила всіх цих істот і пристосувала їх до різних умов проживання.
  
Про найспритніших, найшвидших, найсильніших, унікальних тварин та про роль, яку відіграють в навколишньому світі кожна тварина, кожна рослина розповіли учням 2 класів. Рослини, тварини, земля — все це навколишній світ природи. І людина від неї невід’ємна. Рослини виконують роль легенів, тобто допомагають планеті дихати. Тварини ніколи без потреби не з’їдять травичку, гілочки, інших тварин, тобто не будуть робити шкоду природі.

В Україні налічується понад 40 000 видів тваринного світу, серед них є і маловідомі. Багато представників фауни занесені до Червоної книги і охороняються у національних заповідниках.  Пропонуємо відправитися у подорож по Україні, щоб своїми очима побачити найцікавіших тварин, овіяних легендами, вельми незвичайних і досить рідкісних не тільки для України, але і для усього світу.
Що таке Червона книга, навіщо вона потрібна та коли з'явилася? 
Червона книга — це затверджений на державному рівні перелік видів флори і фауни та закон, що визначає порядок їхньої охорони. Сама ж книга — лише друковане видання, оновлена версія якої видається один раз на 10 років. Робота над Червоною книгою України почалася в 1975 році.


Більш детальніше розглянули один із видів рисі, яку у 1994 році внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”. В Україні налічують близько 350–400 особин. Живуть вони на території Карпат і Полісся. Побачити рись у природі складно, оскільки вона дуже потайлива і обережна, на полювання виходить у темний час доби.


Цікаві факти:
 • Кішки нявкають, тільки коли спілкуються з людьми.
 • Дорослий слон за добу може випити майже сотню літрів води.
 • Для виробництва 1 грама меду середньостатистичної бджолі доводиться відвідати близько 2 тисяч квіток.
 • У дельфінів одне око під час сну завжди відкрите.
 • Рекордсменом за кількістю зубів є звичайний равлик. У нього їх близько 25 тисяч.
 • На нашій планеті існує приблизно в 100 разів менше тварин, ніж існувало раніше, за всю відому нам історію.
 • Крокодили є одними з найдавніших диких тварин. Їхні предки були сусідами на Землі ще з динозаврами. 
 • Жирафи є єдиним ссавцем, у якого язик синій, а не червоний.
 • Одна з найбільш красивих диких тварин України — рись.
 • Величезний і грізний бурий ведмідь сьогодні також під загрозою зникнення. Не зважаючи на великі розміри ведмідь може розвивати швидкість до 40 миль/год., що практично в тричі швидше середньо статистичної людини. 
 • Мільйони дерев випадково посаджені білками, вони закопують горіхи, а потім забувають, де вони сховали їх.
 • Найшвидшим у світі диким звіром є гепард, здатний бігати зі швидкістю до 113 км/год. А найшвидша птах – страус, який може розігнатися до 70 км/год.
 • Всі тварини які нас оточують унікальні та неповторні. 

Багато з них сьогодні такі малочисельні, що потребують охорони оскільки знаходяться на порозі повного зникнення. 
З дітьми намалювали ссавця, у якого язик синій, а не червоний.


Ми – господарі нашої планети, а вона для нас – наше життя.
Будьте свідомими щодо гармонічного існування людини з природою!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Жива вода дає життя всьому живому в світі!

22 березня щорічно світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів. Бібліотекарі завітали до дитячого садочку, де разом з дітьм...

Мітки