Численні дикі тварини населяють ліси і степи, болота і пустелі. На нашій планеті існує приблизно в 100 разів менше тварин, ніж існувало раніше, за всю відому нам історію. Чим більше дізнаєшся про різноманітність фауни в різних куточках нашої планети, тим більше дивуєшся мудрості природи, яка створила всіх цих істот і пристосувала їх до різних умов проживання.
Про найспритніших, найшвидших, найсильніших, унікальних тварин та про роль, яку відіграють в навколишньому світі кожна тварина, кожна рослина розповіли учням 2 класів. Рослини, тварини, земля — все це навколишній світ природи. І людина від неї невід’ємна. Рослини виконують роль легенів, тобто допомагають планеті дихати. Тварини ніколи без потреби не з’їдять травичку, гілочки, інших тварин, тобто не будуть робити шкоду природі.
В Україні налічується понад 40 000 видів тваринного світу, серед них є і маловідомі. Багато представників фауни занесені до Червоної книги і охороняються у національних заповідниках. Пропонуємо відправитися у подорож по Україні, щоб своїми очима побачити найцікавіших тварин, овіяних легендами, вельми незвичайних і досить рідкісних не тільки для України, але і для усього світу.
Що таке Червона книга, навіщо вона потрібна та коли з'явилася?
Червона книга — це затверджений на державному рівні перелік видів флори і фауни та закон, що визначає порядок їхньої охорони. Сама ж книга — лише друковане видання, оновлена версія якої видається один раз на 10 років. Робота над Червоною книгою України почалася в 1975 році.
Більш детальніше розглянули один із видів рисі, яку у 1994 році внесли до Червоної книги України зі статусом “рідкісний вид”. В Україні налічують близько 350–400 особин. Живуть вони на території Карпат і Полісся. Побачити рись у природі складно, оскільки вона дуже потайлива і обережна, на полювання виходить у темний час доби.
Цікаві факти:
Багато з них сьогодні такі малочисельні, що потребують охорони оскільки знаходяться на порозі повного зникнення.
- Кішки нявкають, тільки коли спілкуються з людьми.
- Дорослий слон за добу може випити майже сотню літрів води.
- Для виробництва 1 грама меду середньостатистичної бджолі доводиться відвідати близько 2 тисяч квіток.
- У дельфінів одне око під час сну завжди відкрите.
- Рекордсменом за кількістю зубів є звичайний равлик. У нього їх близько 25 тисяч.
- На нашій планеті існує приблизно в 100 разів менше тварин, ніж існувало раніше, за всю відому нам історію.
- Крокодили є одними з найдавніших диких тварин. Їхні предки були сусідами на Землі ще з динозаврами.
- Жирафи є єдиним ссавцем, у якого язик синій, а не червоний.
- Одна з найбільш красивих диких тварин України — рись.
- Величезний і грізний бурий ведмідь сьогодні також під загрозою зникнення. Не зважаючи на великі розміри ведмідь може розвивати швидкість до 40 миль/год., що практично в тричі швидше середньо статистичної людини.
- Мільйони дерев випадково посаджені білками, вони закопують горіхи, а потім забувають, де вони сховали їх.
- Найшвидшим у світі диким звіром є гепард, здатний бігати зі швидкістю до 113 км/год. А найшвидша птах – страус, який може розігнатися до 70 км/год.
- Всі тварини які нас оточують унікальні та неповторні.
Багато з них сьогодні такі малочисельні, що потребують охорони оскільки знаходяться на порозі повного зникнення.
З дітьми намалювали ссавця, у якого язик синій, а не червоний.
Ми – господарі нашої планети, а вона для нас – наше життя.
Будьте свідомими щодо гармонічного існування людини з природою!
Немає коментарів:
Дописати коментар