понеділок, 15 листопада 2021 р.

Ґудзики чудові, різнокольорові.

16 листопада - Всесвітній День ґудзиків.  

День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

 Ми настільки  звикли до звичайнісінького ґудзика , що й не помічаємо його, але часто і не уявляємо без нього одягу.  Мало хто знає, що в давнину ці застібки майже не мали утилітарної функції. 
   Зараз ґудзик - буденна застібка. Свою звичну функцію він виконує з XIV століття нашої ери. Саме тоді зброярі стали ним оснащувати лицарські обладунки, спростивши процес підготовки до бою. Однак археологи знаходили ґудзики в дуже давніх розкопках на території Індії в Мохенджо-Даро, які датуються 2500-3000 років до нашої ери. Вони представляли собою сплющені заготовки з двома або трьома отворами для пришивання.Ґудзики були присутні в гардеробі древніх єгиптян, греків, римлян, слов'ян. Але що цікаво - одяг тих часів не мала петель. Це наштовхує на думку, що аксесуар використовувався як прикраса.
   Ґудзики, давно стали предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є в музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. 

Перейдіть за посиланням(текст виділений синім)

Ґудзикам також встановлюють пам’ятники.
Пам’ятник ґудзику в Монреалі, Канада

Пам’ятник ґудзику в Осло, Норвегія
Пам’ятник ґудзику в Осло, Норвегія

Пам'ятник ґудзику в Латвії

Пам'ятник голці в ґудзику в Нью-Йорку, США


Пам’ятник ґудзику в Києві, Україна

Пам’ятник ґудзику в Києві, Україна

Пам'ятник ґудзику в Філадельфії, Пенсільванія, США

У середні століття велика кількість ґудзиків на одязі вказувала на високий статус людини в суспільстві. Скажімо, парадний костюм короля Франції Франциска I прикрашало 13,6 тис. ґудзиків.

На Русі ґудзик мав значення амулета. Його використовували від пристріту і відлякування злих сил. Можливо, із цим пов'язана і назва "ґудзик".

У ранньому середньовіччі одяг, як правило, зав'язували, а ось дещо пізніше, у XIII–XIV століттях, ґудзик стає необхідним, оскільки в моду входить одяг, який щільно облягає фігуру.Немає коментарів:

Дописати коментар

"СНІД: проблема соціальна"

  1 грудня , відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. 945 нових випадків ВІЛ-інфекції зареєстровано в Україні у жовтні цього року.  Н...