понеділок, 15 листопада 2021 р.

Ґудзики чудові, різнокольорові.

16 листопада - Всесвітній День ґудзиків.  

День був заснований американською організацією National Button Society, в 1938-му році, в XX столітті. Деякі з нас іноді навіть не помічають, який є важливий для нас цей елемент нашого одягу, але ж без нього було б все набагато складніше.

 Ми настільки  звикли до звичайнісінького ґудзика , що й не помічаємо його, але часто і не уявляємо без нього одягу.  Мало хто знає, що в давнину ці застібки майже не мали утилітарної функції. 
   Зараз ґудзик - буденна застібка. Свою звичну функцію він виконує з XIV століття нашої ери. Саме тоді зброярі стали ним оснащувати лицарські обладунки, спростивши процес підготовки до бою. Однак археологи знаходили ґудзики в дуже давніх розкопках на території Індії в Мохенджо-Даро, які датуються 2500-3000 років до нашої ери. Вони представляли собою сплющені заготовки з двома або трьома отворами для пришивання.Ґудзики були присутні в гардеробі древніх єгиптян, греків, римлян, слов'ян. Але що цікаво - одяг тих часів не мала петель. Це наштовхує на думку, що аксесуар використовувався як прикраса.
   Ґудзики, давно стали предметом колекціонування, а деякі унікальні екземпляри, навіть музейними експонатами. Досить великі зібрання ґудзиків найрізноманітніших зразків є в музеях Швеції, США, Польщі та Чехії. 

Перейдіть за посиланням(текст виділений синім)

Ґудзикам також встановлюють пам’ятники.
Пам’ятник ґудзику в Монреалі, Канада

Пам’ятник ґудзику в Осло, Норвегія
Пам’ятник ґудзику в Осло, Норвегія

Пам'ятник ґудзику в Латвії

Пам'ятник голці в ґудзику в Нью-Йорку, США


Пам’ятник ґудзику в Києві, Україна

Пам’ятник ґудзику в Києві, Україна

Пам'ятник ґудзику в Філадельфії, Пенсільванія, США

У середні століття велика кількість ґудзиків на одязі вказувала на високий статус людини в суспільстві. Скажімо, парадний костюм короля Франції Франциска I прикрашало 13,6 тис. ґудзиків.

На Русі ґудзик мав значення амулета. Його використовували від пристріту і відлякування злих сил. Можливо, із цим пов'язана і назва "ґудзик".

У ранньому середньовіччі одяг, як правило, зав'язували, а ось дещо пізніше, у XIII–XIV століттях, ґудзик стає необхідним, оскільки в моду входить одяг, який щільно облягає фігуру.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Українська музична культура

Нещодавно в бібліотеці №11 відбулася чудова подія – заняття українського мовного простору, присвячене нашій багатій музичній культурі. Ми по...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (7) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (63) У світі права (14) Україна (194) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (20) Цікавинки (165) Чорнобиль (3) Шахи (12) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (44) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (29) патріотичне виховання (6) свято (37) українська мова (24) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (38)