З 1 грудня 1988 року після заклику міністрів охорони здоров’я всіх країн до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом.
СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту - важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму захворюванням.
ВІЛ-інфекція/СНІД загальнолюдська проблема глобального масштабу простує по країнах і континентах .
На 30 листопада 2020 року в усьому світі - ВІЛ/СНІД інфікованих - 42.286.052
В нашій бібліотеці, ми підготували інформаційні пам'ятки про ВІЛ/СНІД :
Джерелом ВІЛ-інфекції є людина, яка перебуває на будь – якій клінічній стадії хвороби. Вірус циркулює в усіх тканинах і рідинах організму, проте їхнє значення в передачі інфекції неоднакове. Постійно висока кількість вірусу знаходиться в крові, спермі, вагінальному секреті, дещо менше в грудному молоці.
Основні шляхи зараження:
1)через кров: при переливанні інфікованої крові та її компонентів; спільному використанні шприців при введенні ін*єкційних наркотиків і медичного інструментарію; під час пірсингу, проколюванні вух, манікюрі,татуюванні (якщо інструменти не стерильні);
2)статевий шлях: при незахищенному статевому контакті; від ВІЛ - інфікованної матері до дитини (під час вагітності, пологів і грудному вигодовуванні)
Що робити щоб не заразитись?
Ніхто не захистить вас краще ніж ви самі. Враховуючи той факт, що на даний час поширений статевий шлях прердачі, а це означає - необхідний вибір надійного партнера та правильне застосування презервативів.
Використання одноразових шприців і стерильного інструментарію в медичних закладах, перукарнях та косметичних кабінетах і салонах.
Важливо пам*ятати про те, що любий колючий або ріжучий інструмент, яким ви користуєтесь при медичних процедурах, татуюванні, пірсінгу, проколюванні вух та інших частин тіла, голінні, педикюрі, манікюрі повинен бути стерильним.
Оскільки вакцини проти СНІДу не існує, єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик зараження, таких як спільне використання голок та шприців аба практикування незахищених статевих стосунків.
Весь інструментарій,як в медичних закладах так і в побуті при різних маніпуляціях,де може міститись кров людини,зараженого ВІЛ, має бути стерильним.
Необхідно памятати,що ВІЛ - інфекція не передається побутовим шляхом:
" Якщо знаєш і себе і супротивника – перемога буде на твоєму боці». ВІЛ/СНІД є супротивником всього людства, перемогти його можна тільки разом.
Немає коментарів:
Дописати коментар