Захист дитинства у цілому світі
Це - місія честі, любові, добра.
Заради майбутнього треба нам жити,
Прекрасне і вічне нехай не вмира.
Щорічно 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1954 році. Це свято радості та надії. Без свят не буває дитинства. Свята духовно збагачують дитину, розширюють її знання про навколишній світ, допомагають відновлювати старі й добрі традиції, об'єднують і спонукають до творчості. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними.
Але, насамперед, це світле свято створене для привернення уваги громадськості до актуальних проблем дітей, адже вони - найбільш незахищені і вразливі. Цей день - це нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави.
Не забуваймо, що діти - це наш із вами завтрашній день, і від нашого ставлення до них сьогодні залежить майбутнє суспільства.
20 листопада 1959 року була прийнята Декларація прав дитини. Вона містить 10 основних принципів:
Принцип 1. Всі діти, незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших поглядів, національного чи соціального походження, статусу власності, народження, мають права, що містяться в Декларації прав дитини 1959 р. та Конвенції про права дитини 1989 р.:Принцип 2. Дитина повинна перебувати під особливим захистом, їй повинні бути надані всі можливості та умови для фізичного, психічного та соціального розвитку:
Принцип 3. Діти, що мають фізичні недоліки, розумову відсталість, соціальні негаразди, повинні отримати особливу увагу, навчання, лікування:
Принцип 4. Діти повинні розвиватися і виховуватися в сім’ї. Суспільство та уряд повинні забезпечити дітей, які не мають батьків, всіма необхідними умовами та підтримкою:
Принцип 5. У дитини є право на безоплатну обов'язкову освіту. Дитина також повинна мати можливість відпочивати:
Принцип 6. Діти завжди мають бути першими серед тих, кому потрібно надати допомогу та підтримку:
Принцип 7. Дитина повинна мати право на ім'я і громадянство.
Принцип 8. Дитина повинна бути захищена від всіх проявів жорстокості та експлуатації. Використання дитячої праці забороняється:
Принцип 9. Дитина винна бути захищена від всіх видів дискримінації та виховуватись у дусі взаєморозуміння, терпимості, дружби між людьми, загального братерства.
Бібліотекарі часто відвідують садочки. Під час зустрічей з дітьми ми проводимо літературні читання та ознайомлення дітей з багатогранним світом книжок в цілому. Проводимо майстер - класи та розваги. Запрошуємо школярів на наші виставки, а також скористатися різними книжками та посібниками для закріплення шкільної програми.
Немає коментарів:
Дописати коментар