9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
В рамках державної програми" Національної програми інформатизації" в нашій бібліотеці відбувся "компас новин", як вберегти себе від шахрайства в інтернеті.
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету є Національним комітетом Дня безпечного Інтернету в Україні.
Говорять, що за останні 30 років людством створено стільки ж інформації, скільки за три попередніх тисячоліття.
Правила безпечного користування інтернетом
1. Використовуйте надійний пароль - комбінуйте букви, цифри та інші символи.
2. Не вірте всьому, що читаєте - завжди перевіряйте достовірність джерела.
3. Не викладайте особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів і знайомих в Інтернеті.
4. Не ховайтеся за анонімністю екрану комп'ютера. Не кажіть того, що не могли б сказати людині в обличчя.
5. Подумайте двічі, перш ніж поширити будь-яку інформацію. Як і в житті, потрібно думати про наслідки того, що говориш.
6. Не поширюйте в Інтернеті контент незаконного або непристойного змісту.
7. Переконайтеся, що ваш профіль у соціальній мережі закритий від сторонніх (перевірте налаштування безпеки).
8. Додавайте "у друзі" тільки тих, кого дійсно знаєте: навіть якщо це друзі ваших друзів, але особисто ви не знайомі, краще зайвий раз перестрахуватися.
9. Вашим друзям слід питати вашого дозволу, перш ніж завантажувати фотографії з вами або позначати вас на фотографіях в соціальних мережах. Не бійтеся сказати їм про це, і самі теж дотримуйтесь цього правила.
10. Не переходьте за посиланнями, прикріпленим в імейл-повідомленнях – безпечніше вводити адресу в рядок браузера самому.
Корисні поради:
- Як придумати надійний пароль і не забути його?
Надійний пароль це один із перших показників, який може вберегти ваші особисті дані, які зберігаються на вашому ПК або ж в системі інтернет.
123456, password, 12345, 12345678, qwerty, якщо ви виявили в цьому списку пароль від своєї пошти або інтернет-банку, поміняйте його прямо зараз на якийсь інший. Чому? Читайте далі.☺
Що за перебір?
Перебір – це система, що дозволяє по порядку перебрати безліч варіантів можливого пароля. Припустимо, ви використовуєте в паролі 5 цифр. Це всього 100 тисяч комбінацій. Комп’ютер впорається з таким завданням раніше, ніж ви встигнете дочитати цей матеріал. Хороші поштові сервіси зазвичай не дозволяють нескінченно вводити неправильні паролі, але така система є не скрізь. 10 цифр - все одно це ненадійний пароль. У шахрая (вірніше, у комп’ютера) піде на нього кілька годин. Чим більше цифр, тим більше часу він витратить, але все-таки пароль краще складати хитріше.
То який же найкращий пароль ?
У цьому паролі має бути багато символів – хоча б десяток. Це повинні бути різні символи – цифри, великі і маленькі букви, розділові знаки. Сполучення букв не повинні утворювати слова, навіть якщо це b0gоvA.
Еhhkjdf3en! @ # Y3els? І як же такий пароль запам’ятати?
Ніяк. Не треба його запам’ятовувати. Є такі сервіси – менеджери паролів. Вони самі генерують надійні паролі та їх зберігають. Таких сервісів досить багато – одні працюють в онлайні і в додатках, інші встановлюються в пам’ять комп’ютера.
Немає коментарів:
Дописати коментар