20 березня 1916 року в журналі «Annalen der Physik» Альберт Ейнштейн опублікував працю "Основи загальної теорії відносності". На думку багатьох вчених ця теорія є найвизначнішою і найкрасивішою теоретичною побудовою за всю історію фізики.
Фізик-теоретик народився в Німеччині 14 березня 1879 року. Він вніс значний вклад в розвиток сучасної науки. Ейнштейн є лауреатом Нобелівської премії і автором понад 300 наукових робіт з фізики, а також близько 150 книг і статей в галузі історії, філософії науки та публіцистики. Вчений був не позбавлений почуття гумору і завжди був готовий пожартувати над собою і колегами.
Є тільки дві нескінченні речі: Всесвіт і дурість. Хоча щодо Всесвіту я не впевнений.
Книги, які любив читати Альберт Ейнштейн
«Це драма, драма ідей. Її повинен прочитати кожен, хто хоч як-небудь цікавиться наукою », - говорив Ейнштейн.
«Трактат про людську природу» Давида Юма, за словами самого Альберта Ейнштейна, справив на нього великий вплив.
Ейнштейн високо цінував головний твір німецького філософа. Ключове питання «Критики» - дослідження пізнавальної можливості розуму, у відриві від знань, одержуваних емпіричним (досвідченим) шляхом. Філософ також висвітлює питання в роботі проблеми простору і часу і можливість докази існування Бога за допомогою розуму.
Б. Ковнер. None - улюблене читання Альберта Ейнштейна в останні місяці його життя. Це гумористичні історії Б. Ковнера, колумніста газети Jewish Daily Forward. Ковнер (справжнє ім'я Якоб Адлер) писав невеликі оповідання для своєї газети. Ейнштейн кожен раз з нетерпінням чекав виходу нового епізоду.
«Так, так, саме світле і радісне! Я не можу підібрати інших слів для вираження того, що я пережив, коли читав "Карамазових" ... Я не знаю, що шукають інші в творах художньої літератури, я ж шукаю в ній моральне начало: то, що просвітлює і піднімає душу ».Володимир Львів. «Альберт Ейнштейн», ЖЗЛ, «Молода гвардія», 1959
Книги про Альберта Ейнштейна
Книги можна взяти почитати в публічних Бібліотеках Солом'янського району.
Немає коментарів:
Дописати коментар