четвер, 17 квітня 2025 р.

Свідки минулого

До Дня пам’яток історії та культури бібліотека №11 організувала для учнів 6 класу школи №159 інтерактивний квест, метою якого було не просто ознайомити дітей із культурною спадщиною України, а й зробити це цікаво, весело та пізнавально.



Учасники гри розділилися на команди та подорожували унікальними маршрутами, прокладеними між книжковими полицями. На кожному етапі на них чекали загадки, ребуси та логічні завдання, що відкривали доступ до нових знань про визначні пам’ятки нашої країни. Школярі вчилися працювати разом, бути уважними та кмітливими — адже від правильних відповідей залежав подальший рух квестом.

Упродовж гри учні дізналися чимало цікавого. Наприклад:

Софійський собор у Києві — одна з найстаріших християнських святинь, зведена в XI столітті. У ній збереглися унікальні фрески та мозаїки, зокрема знаменита мозаїка «Оранта» — Богородиця, яка вважається оберегом Києва.


Хотинська фортеця — середньовічна твердиня, яка витримала десятки облоги і є свідком численних битв. Вона служила знімальним майданчиком для багатьох історичних фільмів.


Кам’янець-Подільська фортеця — одна з найвідоміших фортифікацій України, яка входить до складу Національного історико-архітектурного заповідника. Її історія сягає часів Київської Русі.

Чернівецький національний університет - одночасно навчальний комплекс та культурна пам'ятка, яка вражає своєю красою. Цю архітектурну пам'ятку України будували ретельно і акуратно. Кожна цеглинка вимірювалася і перевірялася, а один майстер міг класти в день не більше сотні цеглин. Резиденцію митрополитів Буковини й Далмації почали будувати у 1864 році.

На початку XX століття в Чернівцях відбулася дуель між бібліотекарем і професором політичної економії через доступ студентів до бібліотеки. Професор Йозеф Шумпетер переміг, що стало відомим серед студентів-економістів.

Та інші цікаві пам'ятки історії та культури. 

Завдяки грі школярі не лише розважилися, а й дізналися про величну спадщину України — ту, що формує нашу національну ідентичність. Бібліотека дякує учасникам за активність та запрошує на нові пізнавальні заходи!

Бібліотекарі бібліотеки №11, щиро дякуємо Інні Анатоліївні та учням за активну участь та запрошуємо до нових пізнавальних пригод!




Немає коментарів:

Дописати коментар

Образи - символи фольклору

Продовжуємо вивчати традиції нашого народу. Сьогодні ми знайомились із символами, які оспівуються в українських піснях, легендах, потішках, ...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (9) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (22) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (20) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (7) Пам'ятки культури (4) Письменники (67) Письменники України (66) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (66) У світі права (14) Україна (195) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (23) Цікавинки (169) Чорнобиль (4) Шахи (13) безпечний Інтернет (19) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (45) книги (80) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (31) патріотичне виховання (6) свято (39) українська мова (25) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (39)