День Землі - свято чистої води, чистої землі, чистого повітря. День нагадування про екологічні катастрофи день коли кожна людина повинна задуматися над тим, що Земля потребує турботи та захисту.
До Міжнародного дня Матері-Землі, який відзначається щороку 22 квітня, у бібліотеці №11 відбулася еко-година для дітей.
Під час заходу бібліотекарі доступно розповіли юним учасникам про важливість збереження довкілля, а також ознайомили з екологічною ситуацією в Україні. Діти дізналися, як забруднення повітря, велика кількість сміття, спалювання відходів і вихлопні гази автотранспорту негативно впливають на стан природи та здоров’я людей.

Деколи ми не замислюємося про те, чим ми дихаємо і що п'ємо, тому що занадто зайняті своїми нагальними справами. Однак ніколи не буде зайвим приділити хвилинку уваги, щоб дізнатися декілька корисних фактів про планету Земля.
В Україні йде війна. Вона викликає екологічну проблему, тобто зміну природного середовища,що веде до порушення структури і функціонування природних систем. 1) Знеліснення:
Незаконна вирубка .
Нелегальна торгівля деревиною
Розвиток міст
Розширення землеробства та випасання худоби Наслідки рубки є далекосяжними та включають втрату біорізноманіття, ерозію ґрунту та зміни місцевого клімату.
Через бойові дії на території України кількість знищених пожежами лісів постійно зростає. З початку повномасштабного вторгнення в Україні повністю знищено до стадії припинення росту майже 900 гектарів лісів.
Яке майбутнє лісів післявоєнної України?
Насамперед, зазначимо, що у будь-якій природній екосистемі є “запас міцності” і досить багато природних механізмів для відновлення пошкоджень — якщо людина не буде нерозумно втручатись у цей складний процес. Російська агресія справді призвела до втрати низки лісових масивів, які частково були знищені пожежами, вибухами і незапланованими рубками без подальшого лісовідновлення; але масштаби цих втрат, якщо виходити з позиції впливу на біологічне різноманіття, значно менші, аніж від вирубок лісу та різних пожеж у мирні часи. Війна зробила більш актуальною проблему лісовідновлення. Часто нові ліси висаджуються там, де категорично не можна проводити лісорозведення. Наприклад, на цінних — останніх в Україні ділянках степів.Науковці пропонують проводити заліснення рекультивованих земель (терикони, кар’єри), а також деяких ділянок деградованих сільгоспугідь. Необхідно проводити роботу зі створення нових природоохоронних територій та розширювати мережу природно-заповідного фонду — як у ще збережених старих лісах, так і на останніх степових осередках.

Дефіцит водних ресурсів:
Розлив нафти
Побутові відходи
Вичерпання невідновлюваних природних ресурсів - мінеральної сировини та палива
1. Найдовший гірський хребет на Землі простягається більш ніж на 70 тис. км і знаходиться під водою. Він називається Серединно-океанічний хребет.
2. Більше половини водних мас Землі зосереджено в Тихому океані. Тихий океан - найбільший океан планети, і в ньому міститься половина всіх незамерзлих водних мас Землі.
3. Світовий океан настільки глибокий, що він досліджений людьми лише на 5%. Незважаючи на всі існуючі технології, велика частина океанічного дна планети не може бути досліджена з-за того, що вода заважає проходженню радіохвиль. Насправді вчені можуть створити більш точну карту Марса, Місяця і Венери, ніж океанічного дна.
4. У найглибшому місці у світі побувало всього 3 людини, в той час як на найвищій точці планети - 3 тис. осіб.
Найглибша частина Маріанської западини називається Безодня Челленджера і досягає 10 971 м в глибину. Всього 3 людини побувало в Безодні, і режисер Джеймс Кемерон - один з них. А ось на Евересті - найвищій точці планети - побувало 3100 чоловік. На жаль, близько 220 скелелазів загинуло, намагаючись досягти вершини гори.
5.Тільки 3% води землі є прісною, решта 97% соленою.
З цих 3% понад 2% заморожені у крижаних покривах та льодовиках. Значить менше 1% прісної води міститься в озерах, річках і під землею..
6. Гравітація по-різному діє в різних куточках планети. Земля постійно рухається, і з-за цього гравітація скрізь діє по-різному, і на полюсах ви б важили трохи більше, ніж на екваторі.
7. В Антарктиді зосереджено 90% всього льоду на Землі і 70% всієї води.
8. Щорічно на Землю випадає 1 мільйон мільярдів кубічних футів снігу. Це число з 15 нулями. Важить вся ця краса мільйон мільярдів кг.
9. Антарктида - найсухіше місце на Землі. Тут не було дощу вже 2 млн років.
10. Завдяки землетрусів утворюється золото. Коли відбувається землетрус, вода всередині розлому випаровується і змішується з оксидом кремнію, в результаті виходить золото. На жаль, щоб утворилося достатня кількість золота, має пройти щонайменше 100 000 років.
11.Азійський континент займає 30% загальної площі землі
Водночас він є домом для 60% населення світу.
Немає коментарів:
Дописати коментар