неділя, 27 жовтня 2024 р.

Загадки вічних символів.

У бібліотеці №11 відбулося заняття в рамках мовного простору "Мовограй", де ми продовжуємо вдосконалювати українську мову та пізнавати багатство нашої культури. Тема цього заняття була справді особливою — "Загадки вічних символів".
На початку заняття бібліотекарі запропонували учасникам обговорити, що для кожного з них означають літери рідної мови. Виявилося, що українські літери не лише відтворюють звуки, а й мають свої символічні значення. Разом ми пригадали, що літери – це не просто знаки, а живі символи нашої історії та культури, що несуть глибинний сенс та національний дух.
На нашому заході учасники дізналися, що багато літер української мови мають зв'язок з природними стихіями, тваринами та навіть давніми богами. Наприклад, літера "Ж" символізує життєву енергію, а "В" асоціюється з вічністю і стабільністю. Присутні вивчали символіку кожної літери та обговорювали, як вона впливає на сприйняття слів і фраз у мові. Також було обговорено складний багатовіковий шлях розвитку української мови.
Бібліотекарка розповіла про літери старослов'янського алфавіту, і всі разом читали старослов'янською мовою. Книга з фонду нашої бібліотеки "Словник староукраїнської мови", видана у 1977 році, стала нам у нагоді, адже ми змогли побачити, як використовувалися діакритичні знаки.



Дослідник, О.І. Потапенко, твердо переконаний, що у слов’янській азбуці закодована пророча заповідь народам: «Бог – це добро, це життя, це єдиномисліє. Якщо ви хочете
бути щасливими, живіть у праці, злагоді, чеснотах, навчайтесь, не порушуйте заповіді, клятви, дані Богу і ближньому!»
с (слово) – Слово (Бог);
т (твердо) – міцно, сильно;
у (ук) – учіння, вчення, заповідь;
ф (ферт) – Бог-Отець; х – Христос (монограма);
Отже, семантичний зміст тексту, що утворюється з назв букв слов'янського алфавіту, відображає християнське віровчення!



Заняття було не тільки інформативним, а й натхненним: через дискусії та загадки учасники відкривали нові грані української мови, насиченої символами, що єднають нас із нашими коренями. Наприкінці зустрічі кожен зміг поділитися своїми роздумами та враженнями, а також отримати невеличке домашнє завдання — знайти та розгадати ще одну загадку українського фольклору.

Дякуємо всім, хто приєднався до нас цього разу, і запрошуємо на наступні заняття в клубі "Мовограй", щоб разом досліджувати багатий світ української мови та культури!

Запрошуємо всіх охочих до нашого клубу "Мовограй" на наступні заняття, щонеділі 13:00!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Видатні імена Солом'янки - Андрій Мельник

8 квітня в бібліотеці №11 Солом’янського району м. Києва в межах проєкту "Видатні імена Солом’янки" відбулася надзвичайно цікава т...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (7) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (64) У світі права (14) Україна (194) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (21) Цікавинки (165) Чорнобиль (3) Шахи (12) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (45) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (29) патріотичне виховання (6) свято (37) українська мова (24) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (38)