понеділок, 20 червня 2022 р.

“Крок на зустріч біженцям”

   

   Всесвітній день біженців – це міжнародний день, призначений Організацією Об’єднаних Націй на честь біженців по всьому світу. Всесвітній день біженців – це нагода викликати у громадськості співчуття та розуміння їхньої біди та визнати їхню стійкість у відбудові свого життя.

  Міжнародне співтовариство консолідує свої зусилля по полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) в наш час є центральним міжнародним агентством, докладають зусиль для вирішення цього завдання.
  Кількість біженців станом на 2016-й рік виявилася безпрецедентним явищем. Наприклад, у 2013-му їх число становило понад 16 млн., а в 2016 вже близько 60-ти мільйонів. Незважаючи на обмеження пересування внаслідок пандемії, кількість людей, переміщених через конфлікти, переслідування та порушення прав людини, зросла до 82,4 мільйона у 2020 році, згідно зі щорічним звітом УВКБ ООН про Глобальні тренди.

   З початку російського вторгнення понад 6,5 млн українців стали біженцями та тимчасово виїхали до сусідніх країн. Ще 8 млн. українців стали внутрішніми переселенцями.


Такі дані оприлюднило Управління Верховного комісара (УВКБ) ООН у справах біженців. Зараз у світі налічується понад 100 млн біженців – рекорд за всю історію спостережень ООН. Цьому сприяли насильство та конфлікти у таких країнах, як Ефіопія, Буркіна-Фасо, М'янма, Нігерія, Афганістан, ДРК та Україна.
   До цих пір біженці - це одна з найбільш гострих проблем сучасного світу
  “Ми зіткнулися з реаліями масштабної гуманітарної кризи, яка зростає з кожною секундою”, - повідомило Агентство ООН у справах біженців.

   На жаль,у МВФ заявили, що великий потік біженців з України може стати позитивом для Європи. Про це в інтерв'ю Голосу Америки повідомив директор європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер.
Економіка країн, які прийняли до себе багато біженців з України, постраждає, однак в середньостроковій перспективі українці можуть допомогти в подоланні нестачі робочої сили.
   "В довгостроковій перспективі, Україна хоче, щоб біженці повернулись. Чим раніше це відбудеться, тим краще. Однак, дехто з біженців може залишитись на довгий період і це буде позитивом для Європи, бо в середньостроковій перспективі в Європі не вистачає робочої сили", – заявив він.

   Тим часом ЮНІСЕФ повідомляє, що близько 2 мільйонів дітей залишили країну від початку війни, ще 2,5 мільйони українських дітей вважаються внутрішньо-переміщеними особами.

   У заяві, яку опублікували ЮНІСЕФ та Офіс Верховного комісара ООН з питань біженців, йдеться, що діти складають половину усіх біженців від війни в Україні.
   За даними ЮНІСЕФ, Польща прийняла близько 1,1 мільйона українських дітей-біженців, ще сотні тисяч дітей прибули в Румунію, Молдову, Угорщину, Словаччину та Чехію.
    ООН попереджає, що діти-біженці та переселені діти ризикують стати жертвами торгівлі людьми та експлуатації. Міжнародні агенції разом із представниками урядів приймаючих країн розширюють центри “Blue Dot” у країнах, що приймають біженців.
    “Blue Dot” - це місця, де надають інформацію для подорожуючих сімей, допомагають ідентифікувати дітей без супроводу та дітей, що розлучилися з батьками. Вони також працюють над захистом біженців від потенційної експлуатації та є центром доступу до основних послуг.

   Як переїхати, де жити та на яку допомогу розраховувати українцям в Польщі, Німеччині, Румунії, Молдові, Словаччині та Угорщині.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Видатні імена Солом'янки - Андрій Мельник

8 квітня в бібліотеці №11 Солом’янського району м. Києва в межах проєкту "Видатні імена Солом’янки" відбулася надзвичайно цікава т...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (7) Винаходи (6) Виставка картин (5) Виставка робіт (5) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (30) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (21) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (19) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (25) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) Письменники (66) Письменники України (65) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (64) У світі права (14) Україна (194) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (21) Цікавинки (165) Чорнобиль (3) Шахи (12) безпечний Інтернет (18) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (45) книги (78) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (29) патріотичне виховання (6) свято (37) українська мова (24) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (38)