неділя, 5 червня 2022 р.

День журналіста (06 червня 2022)

Бути журналістом - це дуже важка, відповідальна і важлива робота. Журналістів не дарма називають "четвертою владою", адже слово має величезну силу. У це свято варто привітати журналістів, репортерів, фотографів, редакторів та інших працівників ЗМІ.
День журналіста відзначається згідно з Указом Президента від 25 травня 1994 року щорічно 6 червня. Саме в цей день 1992 року Спілка журналістів України була прийнята до Міжнародної федерації журналістів, яка є найбільшою в світі організацією професійних працівників ЗМІ. На честь цієї події в цей день журналісти щорічно відзначають своє свято.
День журналіста не є вихідним. Слово журналіст і журналістика походить з французької мови. Journal – «газета» – виникло як скорочення словосполучення papier journal і означає «щоденний папір (листок)», що своєю чергою походить від латинського «щоденна звістка». Тобто, журналісти – це вісники, ті, що оповіщають, приносять щоденні звістки.
Вважається, що перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі. А от перше успішне щоденне видання з’явилося в Британії — газета The Daily Courant друкувалася з 1702 по 1735 рік. З часом і з розвитком суспільства преса сформувалася як впливовий соціальний інструмент під титулом «Четверта влада». Цей вислів, який згодом став терміном, приписують Томасу Карлейлю і Жан-Жаку Руссо.
Томас Карлейль
Жан-Жак Руссо
В Україні журналістика як професія виникла в ХІХ столітті. Наступні 100 років вона намагалася розвиватися, але шансів на те у неї було обмаль.

Українська журналістика - це життя у кризі. Журналіста постійно немає вдома, а якщо і є, то на телефоні, в мессенджері, телеграмі, бо всім требя допомога. Журналістику постійно критикують за все, у неї багато обмежень. Оці всі стандарти справжньої журналістики роблять їхні новини такими... правильними. Ні тобі матюка, ні яскравого порівняння. Сухі факти, і більш нічого.

Немає коментарів:

Дописати коментар

День архітектора України

               День архітектури України     День архітектури України відзначається 1 липня. Засновано у відповідності до Указу Президента в ...