Батьківщиною Хелловіна вважається територія сучасної Англії, Ірландії та Північної Франції. Саме там мешкали племена кельтів, які ще в дохристиянську епоху 31 жовтня відзначали кінець збору врожаю і прихід нового року.
У Хелловіна два кольори: чорний, який представляє смерть і темряву ночі, і помаранчевий, що символізує збір урожаю в році, що минає.
Символом свята Хелловін є саме ліхтар із гарбуза, а не сам гарбуз у вигляді людської голови. Раніше “Джек-Ліхтарі” робилися з ріпи, а вже згодом почали використовувати гарбуз, як більш дешевий та доступний овоч.
У деяких країнах до Хелловіну спеціально вирощують гігантські сорти гарбузів, оскільки попит на цей городній овоч напередодні свята дуже великий.
Ворожіння
У нас ворожать в ніч перед Різдвом, а в багатьох країнах на Хеллоуїн. Наприклад, дівчина повинна повісити мокре простирадло перед вогнем, щоб побачити майбутнього чоловіка. Або зрізати шкірку з яблука і кинути через плече, щоб побачити першу букву судженого.Або ось: треба спускатися по сходах, дивлячись в дзеркало, хто там з'явиться, тому і бути чоловіком.
Особливу увагу люди також приділяли снам в ніч на Хелловін. Вважалося, що якщо в цю ніч присниться вода, скло, або каміння – то це передвісник удачі та благополуччя, якщо ж стихійні явища чи квіти – то чекайте неприємностей.
В Україні Хелловін набуває популярності з кожним роком.
До святкування Хелловіна в нашій бібліотеці представлена книжкова виставка і фотозона, де кожен охочий може зробити собі фото.
Представлені книги на ній допоможуть перейнятися атмосферою наступаючого Хеллоуїна. Інтелектуальні жахи, саги про вампірів, фентезі, середньовічні забобони про монстрів і нечисть здатні по-справжньому залякати і заінтригувати читача.
Немає коментарів:
Дописати коментар