Європейський тиждень місцевої демократії – це загальноєвропейський захід, покликаний заохотити громадськість до участі у вирішенні питань місцевого значення .
Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.
Головною метою є активізація процесів розповсюдження інформації щодо принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності населення щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та залученню громадян до прийняття управлінських рішень, надання можливостей для ознайомлення з роллю Ради Європи та інших інституцій в області розвитку місцевої демократії. Вільне отримання такої інформації являється головною передумовою здійснення ефективного та дієвого управління на місцях.
З метою поширення інформації та популяризації 12 принципів доброго демократичного врядування на місцевому рівні Рада Європи підготувала відеоролик.
У країнах-членах Ради Європи, які затвердили Стратегію на національному рівні, місцеві влади, що дотримуються цих 12 принципів, можуть отримати відзнаку «12 зірок» за відмінне врядування.
Ми інформуємо вас про план загальноміських заходів запропонованих Київським міським головою:
- 17 жовтня за участю представників КМДА відзначать практики реалізації громадських ініціатив у вирішенні питань місцевого значення, що є успішними;
- 20 жовтня розпочнеться міський відкритий фестиваль-конкурс «Журналістське розслідування/дослідження «Київ – європейська столиця. Очима столичної молоді»;
- 13-20 жовтня проходитиме студентський турнір «DRI дебати: вирішуй для міста»;
- 25 жовтня буде проведено круглий стіл під назвою «Кращі практики. Громадський бюджет»;
- 27 жовтня буде дано старт ІІІ Київському дитячо-юнацькому форумі М18 «Менші 18 – ми можемо більше!».
Також бібліотекарі у доступній формі пояснюють, відвідувачам, яким чином можна вплинути на життя міста за допомогою різних ініціатив. Зокрема: електронних петицій, Громадського бюджету, місцевих ініціатив, громадських слухань, органів самоорганізації населення тощо.
Для покращення обізнаності наших користувачів на демонстраційних поличках розміщено відповідні юридичні матеріали, контактні телефони й адреси офісів різноманітних громадських організацій, діяльність яких спрямована на підтримку й просування корисних проектів для усунення проблем місцевого значення.
А нашим найменшим читачам бібліотекарі запропонували участь у конкурсі малюнків "Ми маленькі європейці".
Немає коментарів:
Дописати коментар