Образотворче мистецтво розкриває духовний склад людини, її психологію. Художники - люди з особливим мисленням. Вони бачать те, чого не бачать звичайні люди, знаходять прекрасне в повсякденному, вміють зобразити думки на полотні, відобразити емоцію або навіть мелодію.
В Україні щорічно у другу неділю жовтня відзначається День художника, згідно з указом президента від 9 жовтня 1998 року.
У День художника доречно згадати цікаві факти про відомих художників та їхні шедеври.
Вінсент Ван Гог за все своє життя продав лише одну картину. Після нервового зриву в 1888 році Вінсент Ван Ґоґ відрізав собі вухо і потрапив в психіатричну клініку. Під час перебування в лікарні художник продовжував працювати. Одна з найвідоміших картин — «Зоряна ніч» — народилася саме в цей період. Ван Ґоґ писав її повністю по пам'яті.
Леонардо да Вінчі довго не міг знайти натурника для образу Іуди в «Таємній вечері». У підсумку через три роки пошуків ним став п’яниця, якого художник знайшов сплячим в канаві.
Виявляється, термін «мініатюра» не має ніякого стосунку до маленьких розмірів. Це слово походить від латинського «minium» – назва фарби свинцевого сурику, який мав колір червоної кіноварі. Такою фарбою писалися початкові літери текстів і малювалися дрібні ілюстрації в античних і середньовічних книгах.
Анатолій Криволап, найуспішніший сучасний художник України. Вартість його картин б'є національні рекорди: у середньому полотна продаються по $70 тис. Статус "найдорожчого" перетворив роботи Криволапа на обов'язковий предмет декору приймалень, кабінетів і віталень багатьох успішних співвітчизників, а його ім'я – бренд.
Олег Шупляк, відомий український художник, багатогранний майстер пензля, краєзнавець, педагог, член НСХУ, почесний громадянин міста Бережани працює у різних напрямках живопису – від реалізму до абстракціонізму. Але широку популярність та визнання у світі отримала серія його картин-ілюзій, які автор називає “двовзорами”.
Сучасний український геній – Іван Степанович Марчук. Британці навіть включили його до списку "100 геніїв сучасності" у 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Саме цей чоловік свого часу ввів до образотворчого мистецтва новий метод, який пізніше охрестили "пльонтизмом".
Пимоненко Микола Корнилійович - український художник-живописець, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику. Відомий своїми картинами, які змальовують Київ.
Казимир Северинович Малевич - український радянський художник-авангардист українсько-польського походження, один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві – супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. Найвідоміша його картина – "Чорний квадрат".
Василь Іванович Лопата -український художник і прозаїк, член Національної спілки художників України (1971). Лопата створив близько 700 творів образотворчого мистецтва. Працює в жанрі графіки та живопису. Відомий, найперше своїми гравюрами. Саме цей художник оформлював портрети, пейзажі та орнаменти на перших українських гривнях зразка 1991 року.
Катерина Василівна Білокур - українська художниця, майстриня народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Усі роботи виконувала лише тоненькими пензлями, виготовленими власноруч з волосків котячого хвоста. Найбільш улюбленими були олійні фарби, хоч багато її творів виконані аквареллю і олівцем.
Марія Примаченко - українська народна художниця, представниця «наївного мистецтва», лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка. Її картини – то цілий Всесвіт, зовні ніби примітивний, наївний, але це особливий, унікальний, фантастичний, казковий світ містичних істот, чарівних звірів, птахів, сонячних квітів і людей, це своєрідний генетичний код українців, що своїм корінням сягає до далеких пращурів, до їх мистецьких традицій, ритміки форм і кольорів.
Це далеко не всі художники з якими ми вас познайомили. Більше інформації , про художників, читайте в книгах. Бібліотекарі пропонують переглянути віртуальну виставку картин, наших читачів-художників.
Нехай кожен художник одного разу відчує на собі прожектори слави, що висвітлюють його картини! Але головне побажання - щоб ваш талант і натхнення завжди крокували рука об руку.
Немає коментарів:
Дописати коментар