неділя, 27 вересня 2020 р.

Україна сповнена дивами

  27 вересня святкують Всесвітній день туризму. 
    Це свято кожного, хто хоч раз відчув себе мандрівником, вибравшись зі щоденної буденної метушні на берег річки, в ліс, в поле або в інші місця, якими так багата наша земля.   Відкривати нові світи чи наново знайомитись з рідною країною і навіть своїм містом у будь-який час та в будь-якому місці дозволяють книги.     Вони переносять нас в інші географічні пояси, розповідають про таємниці чужих культур і сповнюють жагою до пригод...
    А ви любите подорожувати?  Україна сповнена дивами вражаючи своєю красою. У кожній області знайдеться озеро, замок, печера, дендропарк або захоплюючий краєвид. Гортаючи сторінки видань, представлених на виставці, ви зможете вирушити у віртуальну мандрівку світом, помилуватися буянням барв, відвідати мальовничі міста України, насолодитися архітектурою нашої країни, зацікавитися історією середньовічних замків, наблизитися до величі святих храмів, познайомитися з величними давньогрецькими містами, місцями козацької слави та славетних подій, які творили долю нашої країни.  

 Київ вчора і сьогодні.   Це  фотоальбом на сторінках якого об'єкти, закарбовані фотооб'єктивом, Києва на рубежі ХХ та ХХІ століть. 

  Путівник. Київська область / Guide book. Kyiv region   У книзі основна увага приділяється висвітленню історичних, археологічних і архітектурних пам'яток, об`єктів побуту, рекреаційних та природних ландшафтів. Значне місце відведено знайомству читачів з видатними діячами науки та культури, митцями, цікавими та талановитими людьми, якими славиться Київська область. Розміщення статей у книзі «Путівник. Київська область» здійснено за географічним принципом відповідно до розташування районів на мапі - з півночі на південь. Текст викладений двома мовами: українською та англійською, тому повноправними користувачами путівника стануть також іноземні туристи.
 Гирич Ігор. Історичний путівник по Києву. Український Київ XIX — початок XX століття : культурологічний есей.    Книга присвячена історичним місцям Києва, його відомим і маловідомим локаціям, видатним людям, що жили і творили в його межах. Стиль автора, легкий та інформативний, дозволяє відкрити захопливу історію столиці для читачів різного ступеню підготовленості.


Книга-мандрівка. Україна/ Ірина Тараненко, Юлія Курова, Марія Воробйова, Марта Лешак. - к: Видавництво "#книголав", 2017.- 68 С. «Книга-мандрівка. Україна» — це 1200 непересічних фактів про Україну та українців. Автори відшукали не лише найдивовижніше, але й найважливіше, що варто знати про Україну: унікальні місця, де слід побувати, культурні здобутки, видатних особистостей та поворотні моменти, що вплинули на хід історії та життя кожного українця. Ця книга створена з відкриттів. З нею ви зможете поглянути на Україну по-новому. Це видання — не лише для дорослих, але й для родинного читання з дітьми, для українців і всіх, хто хоче дізнатися більше про нашу країну. 

  Україна: Дитяча енциклопедія/    Авт.-упорядник Скляренко В.М., Т.В. Іовлева. - Х.: Фоліо,2007. - 463с. Енциклопедія «Україна» містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя нашої країни. Дванадцять розділів цієї книги, що супроводжуються кольоровими ілюстраціями, цікаво і докладно розповідають про історію, звичаї та традиції українського народу, розвиток економіки, науки, освіти, культури, літератури і мистецтва в Україні. 


 Вечерський В.В. «Українські дерев'яні храми». - К.: Наш час, 2007. - 271 с.  Ця книжка розповідає про історико-мистецький феномен всесвітньо-історичного значення, який, на жаль, невблаганно відходить у минуле просто на очах нашого покоління, — українську дерев'яну архітектуру — та про її найвище досягнення — український дерев'яний храм. За висновками авторитетних учених із різних країн (Баністер Флетчер, Девід Бакстон, Йозеф Стржиґовський та інші), українське дерев’яне церковне зодчество не має аналогів у народів світу. Не схоже воно, зокрема, й на те, що є в сусідів — поляків, словаків, росіян.

Липа К.А. «Під захистом мурів». - К.: Наш час, 2008. - 184 с. У всіх країнах Європи пошуки ідеального способу оборони, що зробив би укріплення неприступним, велися своїми шляхами протягом століть. Таким чином складалися своєрідні місцеві школи оборонної архітектури, що жваво обмінювались досвідом. Не стояли осторонь цих пошуків і наші предки. Про те, як розвивалось фортифікаційне мистецтво на теренах сучасної України, хто і як захищав та атакував твердині, що за люди були замовниками й мешканцями фортець і замків, ви дізнаєтеся з цієї книги.
Вечерський В.В. «Гатьманські столиці України». - К.: Наш час, 2008. - 320с. Книжка присвячена малодослідженому феномену української історії та культури — тим містам, які виконували столичні функції протягом існування української держави у специфічній формі гетьманату — так званої Гетьманщини з 1654 року до 1782 року.

 Географія: дитяча енциклопедія / авт.-упоряд. В. А. Маркін; — К. : Школа, 2004. — 385 с.: У цій книжці ви ознайомитеся з найрізноманітнішими цікавими географічними об'єктами на території України. Довідаєтеся по вироблені вітром казкові скульптури на давньому вулкані й природні витвори води у підземних "палацах", почитаєте по диво ліс у голому степу та по озера, в яких більше солі, ніж води...

Магдиш І. Три шляхи Закарпаттям: путівник - К.: Грані-Т, 2010.- 60 с. Подорожувати Закарпаттям можна різними шляхами. Автор путівника запропонувала три можливих варіанти, проілюстровані картами та сучасними фотографіями. Далеко-далеко за горами-Карпатами притулився край, овіяний легендами та населений містичними істотами. Цей куточок України багатий на мальовничу природу і культурні пам’ятки, там ріки течуть в інший бік, а небо, здається, так близько, що верхівки смерек лоскочуть небосхил. Подорож Закарпатським краєм – це мандрівка не лише в просторі, а у часі. Зовсім необов’язково суворо дотримуватися шляхів, запропонованих автором, навпаки – подорожуйте вільно, без будь-яких обмежень і настанов. А путівник нехай буде додатком до ваших вражень і допоможе зберегти спогади якомога довше.  
 Дмитро Малаков. 29 зупинок від Хмільника до Хмельницького. – К.: Грані-Т, 2010. – 120 с.  У цьому путівнику ми, разом із бувалим мандрівником, відомим істориком Дмитром Малаковим, вирушаємо в захопливу подорож Поділлям.    Подорожуючи дорогами, які були прокладені багато століть тому, ми ознайомимося з історією краю та його основними культурними пам’ятками.


 Київ у світлинах забутих фоторепортерів. Пам'яті Андрія Левченка. - К.: Саміт-книга, 2019.- 216с. Андрій Левченко – київський фотограф, автор незабутніх світлини повоєнного Києва. Попри шалену популярність, після смерті митець на довгі роки був забутий. Це перша книга про його життя і творчість. На сторінках унікальні фотографії і документи, які допоможуть відкрити нові невідомі грані нашого рідного міста.   
  Видання зацікавить істориків, краєзнавців, фотографів, філокартистів і всіх, хто любить Київ.
Третяк А. Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні. - К.: АВІАЗ, 2016. -240 с. Пропонуємо Вашій увазі книгу «Допитливій малечі про цікаві речі. Подорож по Україні», яка познайомить юних читачів з Україною. Ця книга створена для тих, хто хоче ближче познайомитися з Україною, торкнутися багатств нашого краю та відвідати його цікаві місця. Можливо, саме це видання надихне Вас на реальні подорожі.
Сьогодні туризм є масовим явищем.  Нині - це потужна індустрія, яка має свої закони розвитку, що потребують вивчення й професійного розгляду. Майбутні спеціалісти сфери туризму повинні добре володіти професійними навичками. Саме для них  ми пропонуємо переглянути навчальні посібники про туристичну діяльність.
 Сокол Т.Г. Основи туристичної діяльності Підручник / За заг. ред. доктора пед. наук, проф. Орлова В.Ф. - К.: Грамота, 2006. – 264 с.  У підручнику туристична галузь розглядається як соціально-економічне явище, її структура класифікується за видами та формами, даються визначення основних понять і термінів, якими повинен оволодіти майбутній фахівець, пропонується концепція підготовки фахівців різного рівня для роботи у туристичній сфері, подається історія вітчизняного та зарубіжного туризму, розглядається технологія створення турпродукту та основи екскурсознавства.

Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні/ Навчальний посібник. - Чернівці: Книги-ХХІ, 2003. - 300 с. У навчальному посібнику подаються основні поняття теорії і практики організації туристичної діяльності в Україні, розкриваються можливості розвитку туризму, та перспективи використання інфраструктури туризму.                               Особлива увага звертається на функціонування туристичного підприємства в умовах ринкової економіки, розкривається сутність фінансового забезпечення, ціноутворення, формування та реклами туристичного продукту.
Школа І.М.  Менеджмент туристичної індустрії./ Навчальний посібник  - Чернівці: ЧТЕІ КНТЕУ, 2003. - 662 с. У навчальному посібнику розкриваються основні поняття туризму, види, засоби, методи і форми туристичної діяльності; наведена характеристика міжнародних, регіональних та національних туристичних організацій; аналізуються різні аспекти туризму.

 Рутинський М.Й. Замковий туризм в Україні. : Київ: Центр учбової літератури, 2007. — 432 с.   У навчальному посібнику обґрунтовуються концепційно теоретичні засади й шляхи туристичного відродження фортифікаційних пам’яток України. Книга послідовно розкриває географічні особливості поширення, знайомить з історичними долями й аналізує сучасний стан збереженості пам’яток фортифікаційного зодчества, розкриває їх історико культурний потенціал та характеризує перспективи залучення у музейно екскурсійну, готельну й анімаційно туристичну сфери панівної більшості відомих замків, фортець і оборонних монастирів України.



    Дуже-дуже давно, були лише два континенти Гондвана та Лавразія, розділені безмежним океаном, який науковці назвали Тетіс. Там, де вони зіштовхнулись, утворилися гори. Так і з'явилися в Європі Карпати та Альпи. 
    Карпати – не лише одне з мальовничих місць в Україні. Це – справжнє натхнення на подальші кроки для людей енергійних, сильних, рішучих. Адже відомо, що краще гір можуть бути лише гори!
  Чи знаєте ви, що таке Бескиди, Ґорґани, Татри, Чорногора?
Татри - це найвища частина Карпат, вони розташовані на території Польщі та Словаччини. Ґорґани і Чорногора розмістилися на межі Закарпаття та Івано-Франківщини.  Саме до гірського масиву Чорногора, входять гори Говерла та Піп Іван.  Бескиди розкинулись аж на чотири сучасні держави- Україну, Польщу, Чехію та Словаччину.
   Для захисту унікальних куточків нашої країни, створюють заповідники, заказники та природні парки.
  Національний природний парк «Карпатський»розташований в Івано-Франківській області з центром в Яремче.Загальна площа парку – 50,3 тис. га. Це перший в Україні природний парк, який був створений у 1980 році в географічному центрі Гуцульщини – Чорногорі та Ґорґанах. 
  Територія парку зберегла унікальні лісові масиви, реліктові рослини та рідкісні види тварин.
 Червонокнижна флора представлена 80 видами. З найвідоміших Рододендрон східнокарпатський (легендарна Червона Рута), Шафран Гейфеля (крокус), Арніка гірська.
 З рідкісних тварин трапляються рись, кіт лісовий, бурий ведмідь, саламандра плямиста, беркут.
  Тут знаходяться археологічні пам'ятки, що мають вік 15 тис. років, і пам'ятки дерев'яного народного зодчества XVI-XIX ст.
 Серед найпопулярніших туристичних об’єктів парку: гора Говерла та Піп Іван Чорногірський, високогірні озера Несамовите та Марічейка, витоки річки Прут.
Галицький національний природний парк.
Парк знаходиться на межі двох фізико-географічних країн: Українських Карпат (область Передкарпаття) та південно-західної частини Східно-Європейської рівнини (область Опілля Західноукраїнської провінції Лісостепової зони). Парк засновано у 2004 році, площа земель парку – 14684,8 га. На території парку виявлено 45 видів рослин і 37 видів тварин, що є представниками Червоної книги України, 4 і 9 відповідно – Європейського Червоного списку та 6 видів рослин і 158 видів тварин що знаходяться під охороною Бернської конвенції.  Адреса: вул. Галич-Гора 1 м.Галич, Івано-Франківська область.
Природний заповідник "Ґорґани"
  Заповідник розташований у найнедоступнішій високогірній і кам’янистій частині Ґорґан – Довбушанських Ґорґанах, у басейні річки Бистриці Надвірнянської з її численними притоками.  Був заснований у 1996 році.
 На території заповідника розвинута густа річкова мережа. Тут беруть свій початок близько 30 гірських річок, які є притоками р. Бистриці Надвірнянської. Ґрунтовий покрив доволі строкатий і складається з восьми типів ґрунтів, серед яких найбільш поширеними є бурі гірсько-лісові неопідзолені ґрунти.
 Найвищі вершини - Довбушанка та Медвежик мають висоту відповідно 1754 та 1736 м над рівнем моря, а загалом заповідник розташований у межах висот від 750 до 1750 м над рівнем моря. Адреса: Івано-Франківська область, м. Надвірна, вул. Комарова, 7

  Є в Карпатах особливе місце, край мальовничих середньогірських ландшафтів, дрімучих лісів, стрімких схилів і диких звірів - Сколівські Бескиди. До парку увійшли лісовий заказник "Сколівський"; ландшафтні заказники "Зелемінь","Майдан"; заповідні урочища "Дубинське", "Сопіт", "Журавлине". Створений у 1999 році. Загальна площа 35 684 га.  Розташований у басейнах річок Стрий та Опір.
 
  На території парку збереглися рештки чистих букових лісів, а також смерекові й ялицеві лісостани. Вік дерев сягає 100 і більше років. На території природного парку є понад 50 видів рослин, які занесені до Червоної книги України.

Національний природний парк «Зачарований край»
  "Зачарований край" створено 21 травня 2009 року на території Іршавського району Закарпатської області. Загальна площа — 6101 га. Парк охоплює хребет Великий діл, який є центральною частиною Вигорлат-Гутинської Вулканічної гряди і відділений від інших частин гряди долинами річок Латориця і Боржава. Найвища місцева вершина — гора Бужора (1085 м). Більша частина річки Боржава протікає територією "Зачарованого краю", завдяки чому значні площі покриті водно-болотними угіддями, а також сформовані унікальні скельні ландшафти.
   Серед схилів, які вкриті буковими лісами, наче грізні велетні звідусіль височіють величезні скелі різноманітних розмірів та форм. Людське око у скелях з вторинних кварцитів може угледіти різних верблюдів-велетнів, птахів, дерева, водоспади, цілі нерукотворні замки, одні нагадують вигадливі піраміди, інші – гігантську долоню із розчепіреними пальцями або зуби страшного дракона, а ще – видається застигле обличчя велета. Причому кожен з цих елементів був створений вулканом із лави, яка застигла на пагорбах Великого Долу. Найбільш яскраво фантастичні обриси скель вимальовуються на тлі заходу сонця, у сутінках. За свідченнями науковців, ці скелі, які є стрімкими, неприступними і непорушними, утворилися внаслідок процесів водно-повітряної ерозії, окремі з них отримали назви: Смерека, Стрімчак, Руїни Замку, Верблюд, Тронний Камінь.
  Закарпатська область, Іршавський район, с. Ільниця.
Карпатський біосферний заповідник 
  Карпатський заповідник було створено у 1968 році в Закарпатській області для збереження унікальної природи Карпат від згубної діяльності людини. Тепер площа всього природоохоронного середовища займає 53630 га. А з 1992 року заповідник входить до міжнародного переліку біосферних резерватів ЮНЕСКО.


  До заповідника також включені ботанічні заказники «Чорна гора» і «Юлівська гора». На їхній території можна зустріти все різноманіття природи Східних Карпат.
  На території цього масиву розташоване чудо природи  "Долина нарцисів". Площа масиву — 256,5 га. Заповідник розташований на висоті 180–200 м над рівнем моря, в північно-західній частині Хустсько-Солотвинської улоговини, на стародавній терасі Тиси. 
      "Український Афон"
  Є в Івано-Франківській області місце, яке називають "українським Афоном" . У 1612 році Йов (Іван) Княгиницький започатковує серед Карпатьських гір православну обитель, яка отримує назву Манявський скит. 
 Спочатку в ній було не багато ченців, та слава про монастир ширилась світом, і люди йшли до Маняви як на свята, так і в будні Невдовзі Скит стає одним із найвпливовіших православних монастирів України. 
   У XVIII столітті монастир потрапив у немилість  правителів Австрійської імперії, у складі якої передувала Галичина. У 1758 році остаточно припинили існування монастиря. У 1970-1980 роках почалися відновні роботи, відреставрований Манявський скит став історико-архітектурним заповідником.   
Мальовниче Закарпаття
Закарпаття - це край "зеленого золота" - лісів, садів і виноградників, край мальовничих гір і полонин, багатих цілющими мінеральними джерелами.
  Закарпатська область - наймолодша область України, була утворена 22 січня 1946 року.  Розташована на південно-заході України. Межує з Польщею і Львівською областю — на півночі, на сході — з Івано-Франківською областю, на півдні — з Румунією, на заході — з Угорщиною і Словаччиною.
Перші люди на території краю з'явилися ще в давньокамяному віці. У IX-XI століттях Закарпаття перебувало під впливом Київської Русі, але поступово територія краю входить до Угорського королівства. Навіть зараз, коли Закарпаття є частиною незалежної України, там відчувається сильний вплив угорської культури.  У X-XV століттях зявилося чимало замків: Ужгородський, Мукачівський, Чинадіївський, Хустський та інші.
                                 Ужгород 
На землях, де зараз розташувався Ужгород, у далекі часи мешкало одне зі слов'янських племен - білі хорвати. Їхнє поселення мало назву Унгвар. Періодом заснування Ужгорода вважають IX століття. До 1936 року в Ужгороді була ще одна "річка" - притока Ужа - Малий Уж , а сам центр міста знаходився на такому собі острові, що з усіх сторін омивався водою. Проте для вивільнення територій для забудови міста річку пустили під землю. І зараз під Ужгородом є величезна труба діаметром 3 м, де "сховали" Малий Уж. 
 Культурні об'єкти та визначні пам'ятки в Ужгороді
  Ужгородский замок
 Липова алея в місті має довжину 2200 м і є найдовшою не тільки в Україні, а й у всій Європі
 Однією з головних прикрас міста є міні-скульптури, які встановлені на честь відомих людей та подій, пов'язаних з історією міста
 Як відомо, Ужгород - місто різноманітних фестивалів, культурних заходів та розваг. Серед найвідоміших Парад Наречених, Парад Миколайчиків, Ужгородська Регата, Ужгородська Палачінта, нічні велозаїзди, нічні забіги.

А тепер відвідаємо величний Замок ПаланокМукачівський замок є однією з найцінніших історичних і військово-архітектурних пам’яток Закарпаття ХІV–ХVІІ ст. Замок розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м і площею 13 930 м кв.  За всю історію існування він жодного разу не був підкорений у відкритій і чесній боротьбі. Ще коли замок був дерев’яний, у 1089 р. його впродовж 50 днів намагався захопити половецький хан Кутєшко, так і відступивши без усякої надії на успіх. У 1241 р. шестидесятитисячна орда хана Батия двічі чинила облогу та обидва рази не змогла підкорити його. 
  Протягом ХV–ХVІ ст. замок належав багатьом володарям, які продовжували його укріплювати та розбудовувати. З 1782 р. замок перетворили на політичну в’язницю Австро-Угорської імперії. За майже 120 років тут побувало понад 20 тисяч в’язнів. Кам’яний, але дещо модифікований, замок зберігся і до наших днів.
   Приінгульський ландшафтний парк
   Парк розташований на ділянці долини р. Інгул в Новобузькому районі Миколаївської області. Ця місцевість знаменита завдяки чудовим пейзажам та давнім легендам. 
   Люди звертають особливу увагу на скелю, яку назвали Кам'яними богатирями: у ній можна розгледіти постать дужих лицарів. Легенда каже, що це були могутні воїни, які захищали край від набігів кочівників і стали жертвами хитрого чаклуна, що перетворив їх на камінь.
Ще одним привабливим місцем заповідника є Берег камяних химер. Під дією води та вітру утворилися чудернацькі фігури - Камяна черепаха, Риба, Крокодил, Спляча красуня, Біла фортеця... 


На території парку є й інші цікаві місця:
 Садиба Тропіних. На території колишнього панського маєтку можна повернутися в минуле. Старовинний будинок 1912 року з підсобними приміщеннями потребують суттєвої реконструкції, але тут панує особлива атмосфера – не панська, а атмосфера спокою, простору, минулого.
  Унікальний парк Щорсівський,  зі столітніми тополями діаметром більше метра, кленами, шовковицями, що добре зберігся недалеко від колишнього панського маєтку.  
  Підвісний міст через річку Інгул – дерев’яний місток на тросах через річку Інгул для пішохідного сполучення жителів с. Щорсове та с. Софіївки. Такий міст викликає захоплення у відпочиваючих, оскільки таких споруд збереглося дуже мало.   
Національний природничий парк "Гомільшанські ліси" був заснований у 2004 році. Це мальовничі ліси, діброви та гаї, що розташувалися над річками Сіверський Донець і Гомільша. У будь-яку погоду приємно помандрувати між рослинних реліктів.  Серед яких високі ялини, 300-400-річні дерева і навіть є дуб, якому майже 600 років.
   На території парка збереглися поселення бронзової епохи, городища скіфів, аланів та стародавніх слов’ян.   Велику історичну цінність має Великогомільшанське городище, обнесене земляним валом з курганним могильником (більш тисячі курганів та інших пам'яток скіфського часу VI–III ст. до н. е.) та Сухогомільшанський археологічний комплекс з середньовічними оборонними стінами, оселями, поховальними спорудами VIII–X ст., залишки яких збереглися до наших часів.
   До сьогоднішнього дня збереглися залишки козацької церкви - Свято-Миколаївського монастиря, який діяв  тут у XVII -XVIII століттях.   
Запрошуємо здійснити краєзнавчий -екскурс  Солом'янським районом.
 Україна сповнена дивами! Любіть свій край і подорожуйте!Щоб надихнутись і не розгубитися в нескінченному списку найцікавіших локацій, скористайтеся книгами які є в нашій бібліотеці. 
  

Немає коментарів:

Дописати коментар

“За долю України став Майдан”

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасн...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (11) Великдень (7) Винаходи (5) Виставка картин (4) Виставка робіт (5) виставка художніх робіт (6) Відомі люди (27) Вікторини (21) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (6) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) день Європи (5) День захисника України (9) День знань (9) День книги (18) День незалежності України (10) день пам'яті (11) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (10) Екологія (17) Європа (9) здоровий спосіб життя (40) ігрове навчання (14) книги (63) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (8) майстер-клас (23) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (22) Музика (8) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (6) Письменники (62) Письменники України (60) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (26) Сторінка історії (57) У світі права (10) Україна (156) українська мова (11) українська письменниця (15) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (19) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (133) Чорнобиль (3)