середу, 9 вересня 2020 р.

Спорт - гармонія тіла і духу.

«Здоров'я кожної людини – це його багатство».  Книга - спорт - дружба

В рамках державної програми: «Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація», наша бібліотека влаштувала книжкову виставку та провели руханку для працівників. Відео можна переглянути на нашому     You Tube каналі   biblioteka 11
 
12 вересня відзначаємо День фізичної культури і спорту України. 
      Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.
   Спорт гартує не лише тіло, а й дух людини, її рішучість, волю і характер. Популяризація серед населення здорового способу життя завжди була і залишається одним із найважливіших суспільних пріоритетів. Невпинний розвиток фізкультурно-спортивного руху переконливо свідчить про зміцнення ідеалів краси, фізичного і духовного здоров’я, прагнення до гармонії та самовдосконалення.

"Відомі спортсмени України»:
Оксана Баюл
Чемпіонка світу з фігурного катання і Олімпійська чемпіонка. Причому не просто Олімпійська чемпіонка, а людина, яка першою змусила олімпійський світ слухати гімн незалежної України, адже саме Баюл здобула для нашої країни першу в історії золоту медаль на Іграх у Ліллегаммері в 1994 році.

Володимир Кличко | Бокс © Останні новини боксу
Володимир Кличко
Олімпійський чемпіон з боксу 1996 року у надважкій ваговій категорії. Чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (2000—2003 роки, 2008—2015 роки), IBF (2006—2015 роки), IBO (2006—2015 роки), The Ring (2009—2015 роки) і WBA (2011—2015 роки). За всю кар'єру зазнав лише 5 поразок, і після останньої з них вирішив завершити кар'єру в поточному році.

Кличко першим отримав пояс WBC з українським прапором - Korrespondent.net
Віталій Кличко
Старший брат Володимира – Віталій, не має олімпійської медалі, проте в колекції боксера є багато інших нагород і титулів: чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO (1999—2000 роки), WBC (2004—2005 роки та 2008—2014 роки), The Ring (2004—2005 роки). Віталій Кличко – єдиний боксер, якому вручили пояс "Вічного" чемпіона світу у важкій вазі за версією WBC.
Плавання: Цікаві факти про плаванняЯна Клочкова.
Українська пловчиня,чотирикратна олімпійська чемпіонка 2000 та 2004 років у комплексному плаванні,встановила світовий рекорд на дистанц - 400 м,та рекорд Європи  на дистанції 200 м; срібну медаль — 2000 року на дистанці - 800 м.
Яна Клочкова встановила 50 рекордів України у 25-ти та 50-ти метрових басейнах на дистанціях 100, 200, 400 метрів комплексним плаванням та 200, 400 та 800 м вільним стилем; 100, 200 м на спині; 200 м батерфляєм та естафетному плаванні.
  Працівники бібліотеки до Дня фізичної культури і спорту в Україні, який відзначається в другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94), підготували книжкову  виставку, яка дасть вам можливість не просто познайомитись із зірками спорту та їх історіями. Пропоновані книжки допоможуть вам повірити в себе, подолати страхи, комплекси, пересилити хвороби, невпевненність.


Абсолютний чемпіон:повість/Олесь Ільченко. - К.:Грані-Т/,2011.- 80 с.,іл.(Серія"Дівчата спорту").
  Дитиною Аня прийняла перше самостійне рішення - стати гімнасткою, як і мама.Тоді навіть батьки до нього особливо не прислухалися - сказано,мала ще,не розуміє,як важко доводиться професійним спортсменам. Але зовсім скоро саме мама стала першим тренером Ані Безсонової,а потім віддала доньку під опіку славетної Ірини Дерюгіної,з якою юна гімнастка вчилася долати всі перешкоди і прийшла до перших серйозних спортивних перемог. Згодом у Пекіні,дівчина здобула свою першу олімпійську нагороду,відтак був титул абсолютного чемпіона світу з художньої гімнастики,а за ним - нові тренування,нові вправи й нові чемпіонати. Бо чемпіонам відпочивати не можна - якщо хочеш іти далі...


Смак олімпійського золота:повість/Леся Воронина.-К.:Грані-Т,2011.-80 с,іл.(Серія"Дівчата зі спорту").
 У кожного видатного спортсмена - своя історія успіху. Адже для того,щоб досягти великих перемог,недостатньо мати талант - його треба повсякчас розвивати,долаючи найрізноманітніші пререшкоди й гартуючи характер.Так як це зробила славетна олімпійська чемпіонка і чемпіонка світу з веслування на байдарках Інна Осипенко- Радомська. Про її дитинство,сповнене гарячої жаги до спорту,захоплююче розповідає в цій книжці відома  українська дитяча письменниця Леся Воронина.


Заради мрії:повість/Міла Іванцова. - К.:Грані-Т,2011.-72 с.,іл.(Серія "Дівчата зі спорту").
Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно,що так. Цей спорт - для прудких і витривалих людей,які прагнуть жити насичено - всюди прибігти вчасно й отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова - героїня цієї книжки - у дитинстві почула від лікарів,що шлях у спорт для неї закритий,вона не зійшла з дистанції,навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела,що сила волі дужча за хворобу.Тож попереду в неї були олімпійські нагороди й успішна кар"єра...

Національний олімпійський комітет України про баскетбол та Анатолія Поливоду,Сергія Коваленка,Олександра Сальникова,Олександра Білостінного,Олександра Волкова:оповідання/Григорій Палій.-К.:Грані-Т,2011.-104 с.,іл(Серія Життя видатних дітей).
  НОК підготував розповідь про бакскетбол та дитинство видатних українських баскетболістів,які завдяки нескореній волі до перемоги здобули світове визнання та підкорили найвищі баскетбольні вершини. Анатолій Поливода - неперевершений центровий,володар багатьох золотих та срібних нагород СРСР,Європи та світу. Сергій Коваленко - олімпійський чемпіон,який був справжнім інтелігентом у житті й на майданчику. Олександр Сальников - олімпійський чемпіон,який вражав умінням атакувати з найскрутніших положень. Олександр Білостінний - олімпійський чемпіон,чемпіон Європи та світу,володар Кубку Іспанії. Олександр Волков - один з лідерів збірної СРСР,перший український баскетболіст,який грав у НБА,засновник БК "Київ".


Національний олімпійський комітет України про художню гімнастику та Ірину Дерюгіну,Олександру Тимошенко,Олену Вітриченко,Катерину Серебрянську,Анну Безсонову:оповідання/Григорій Палій,Олександр Мащенко.-К.:Грані-Т,2011с.іл.(Серія Життя видатних дітей).
  НОК підготував розповідь про художню гімнастику та дитинство видатних українських гімнасток,які завдяки гнучкості тіла й нескореній волі до перемоги здобули світове визнання та підкорили найвищі спортивні вершини.Читайте історії про дитинство Ірини Дерюгіної - єдиної українки,яка двічі ставала чемпіонкою світу; Олександри Тимошенко,яка здобула найголовнішу перемогу на Олімпіаді в Барселоні 1988 року; Олени Вітриченко,яка виграла свій перший турнір у 9 років; Катерини Серебрянської,яка тріумфувала 1996 року,коли поверталася із золотою медаллю з кожних змагань; Анни Безсонової,яка має найбільшу в історії художньої гімнастики України колекцію срібних та бронзових медалей.


Національний олімпійський комітет України про легку атлетику та Володимира Куца,Юрія Сєдих,Валерія Борзова,Сергія Бубку,Наталю Добринську: оповідання/Олександр Мащенко.-К.:Грані-Т,2011.-120с,іл(Серія Життя видатних дітей).
  Спорт щедро винагороджує наполегливих та завзятих.У цьому ще в дитинстві переконалися герої оповідань,які підготував для вас НОК. Зараз вони - відомі у цілому світі легкоатлети: Володимир Куц - зірковий стаєр,дворазовий олімпійський чемпіон; Юрій Сєдих - рекордсмен світу,олімпійський чемпіон з метання молота;Сергій Бубка - найкращий стрибун із жердиною,рівних якому немає й досі,президент НОК України; Наталя Добринська - олімпійська чемпіонка з найскладнішого виду легкої атлетики - багатоборства; Валерій Борзов - один з найшвидших українських спринтерів,олімпійський чемпіон,президент Федерації легкої атлетики України.

    Фізична і інтелектуальна активність, здоровий спосіб життя – це запорука в майбутньому Вашого здоров’я, процвітання і благополуччя.
   Мабуть, всі чули про шкоду сидячої роботи. З приходом у наше життя дистанційного формату роботи ця проблема загострилася ще більше. Адже за таких умов ви часто працюєте довше, ніж в офісі, не маєте спеціально обладнаного місця та не витрачаєте енергію на дорогу до офісу. Вчені стривожені і вже змоделювали не дуже приємну картинку нашого майбутнього: зайва вага, червоні очі, проблеми з опорно-руховим апаратом.
Працівники бібліотеки радять влаштовувати невеликі перерви для руханки під час роботи. Декілька разів протягом робочого дня розімніть спину, ноги, руки та шию – так ви допоможете собі збадьоритися, а тіло отримає приплив енергії.


Любіть спорт, рухайтеся, бігайте, стрибайте… вчиться перемагати!

Немає коментарів:

Дописати коментар

“Не може існувати наша мрія, коли загублена історії перлина”

  Сьогодні відзначається Міжнародний день пам’яток та визначних місць та День пам’яток історії та культури в Україні.З метою популяризації к...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (9) Великдень (6) Винаходи (4) Виставка картин (4) Виставка робіт (4) виставка художніх робіт (5) Відомі люди (21) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (5) Голокост (5) День Гідності та Свободи (5) День Державного Прапора України (5) День захисника України (7) День книги (10) День незалежності України (9) день пам'яті (9) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (6) Екологія (15) Європа (7) здоровий спосіб життя (35) книги (37) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (6) майстер-клас (17) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (18) Музика (6) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (5) Письменники (58) Письменники України (53) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (25) Сторінка історії (46) У світі права (9) Україна (114) українська мова (7) українська письменниця (12) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (16) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (106) Чорнобиль (2)