понеділок, 15 липня 2024 р.

Українська Державність – мій Символ, моя Віра.


З Днем Української Державності! Сьогодні ми святкуємо одне з найважливіших свят для українського народу - День Української Державності. Це свято, яке стало символом національної ідентичності, спадкоємності традицій та незламності духу нашого народу. Цей день об'єднує українців навколо спільних цінностей і нагадує нам про нашу історію, боротьбу та досягнення.

У цей день ми вшановуємо наших предків, які відстояли свободу і незалежність України. Їхні подвиги і жертви покладені в основу сучасної української державності.

День Української Державності – це також нагода згадати про важливість єдності та солідарності. Лише разом ми зможемо подолати всі труднощі та зберегти нашу незалежність. Це свято об'єднує всіх українців, незалежно від місця проживання, в єдиному прагненні до свободи та процвітання.

Бібліотекарі нашої Публічна бібліотека №11 для всіх охочих провели історичний хронограф та переглянули фільм "Україна. Повернення своєї
 історії". Бібліотекарі розповіли етапи українського державотворення, з чого все починалося, про здобуття незалежності Україною. Обговорили ситуацію сьогодення і що ми можемо зробити, щоб наблизити перемогу.


15 липня Україна відзначає День Української Державності. Це свято, яке стало символом національної ідентичності, спадкоємності традицій та незламності духу нашого народу. Цей день об'єднує українців навколо спільних цінностей і нагадує нам про нашу історію, боротьбу та досягнення.

День Української Державності був заснований, щоб підкреслити значення багатовікової історії нашої держави. Ця дата обрана не випадково – вона співпадає з Днем хрещення Київської Русі, що стало визначальним моментом у формуванні української державності та культури.

Українська державність має глибоке коріння, яке сягає часів Київської Русі. Впродовж століть наш народ зберігав свою ідентичність та прагнув до незалежності, переживаючи важкі випробування, війни та репресії. Незважаючи на це, ми зберегли нашу мову, культуру та традиції.

Цього дня ми вшановуємо всіх тих, хто боровся і бореться за свободу та незалежність України. Це свято є нагадуванням про те, що наша держава була і буде незалежною, а наш народ – вільним і незламним. Ми пам'ятаємо про наших героїв, які віддали своє життя за незалежність, і вдячні тим, хто продовжує захищати нашу країну сьогодні.

День Української Державності – це також нагода згадати про важливість єдності та солідарності. Лише разом ми зможемо подолати всі труднощі та зберегти нашу незалежність. Це свято об'єднує всіх українців, незалежно від місця проживання, в єдиному прагненні до свободи та процвітання.

Історія українського державотворення починається з Руської середньовічної держави, з центром у Києві. Русь встановила основи державницьких традицій українців, з яких походить герб, грошова одиниця, а також Київ як політичний і культурний центр України.

Хронографія подій Української Державності:

  • IX століття: Формування Київської Русі як однієї з перших держав на українських землях.
  • 882 рік: Об'єднання Новгорода та Києва під владою князя Олега, утворення єдиного державного утворення.
  • 988 рік: Князь Володимир Великий - символ розбудови Русі. Україна зробила цивілізаційний вибір, прийнявши християнство у 988 році. Русь мала багато зв'язків з європейськими державами того часу - політичними, економічними та культурними. 
  • Кодифікація норм звичаєвого права була проведена у першому правовому кодексі "Руській правді" князя Ярослава Мудрого.
  • 1132-1240 роки: Період феодальної роздробленості Київської Русі, розподіл на окремі князівства.
  • 1240 рік: Завоювання Києва монголо-татарами, початок тривалого періоду татаро-монгольського ярма.
  • 1349 рік: Захоплення Галичини Польщею та Волині Литвою, початок польсько-литовського панування на українських землях.
  • Створення Запорізької Січі – нового соціально-політичного явища, було обумовлено природним прагненням до самозбереження, самоствердження і самореалізації, а також наявністю великого масиву вільних земель – Дикого поля.
  • Запорізька Січ, заснована на принципах особистої свободи та виборності влади, була військово-політичною організацією.
  • 1569 рік: Люблінська унія, утворення Речі Посполитої, об'єднання Польщі та Литви, включення українських земель до складу цієї держави.
  • 1648-1657 роки: Національно-визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, утворення Гетьманщини – козацької держави.
  • 1654 рік: Переяславська угода, укладення договору між Гетьманщиною та Московським царством. 
  • 1648 рік - початок Визвольної війни на Запоріжжі, яка привела до автономії Гетьманщини. У той час, коли в Європі панувала феодальна система, гетьман Хмельницький не міг оголосити незалежність. Тому автономія була обмежена Річчю Посполитою, Османською імперією та Московським царством. Перед тим, як домовитися з царем, він спробував залучити кримських татар до боротьби проти поляків, але татари зрадили Військо запорізьке. Гетьману довелося знайти нового союзника, щоб зберегти автономію.
  • Протягом 1648-1652 років Богдан Хмельницький веде переговори з Московським царем Олексієм Михайловичем.
  • Між гетьманом і царським урядом було укладено Березневі статті 1654 року, за якими укладено військово-політичний союз двох держав — Гетьманщини та Московського царства.
  • 1710 рік:  У 1710 році Пилип Орлик став першим гетьманом в еміграції, обраний козацькою радою. Поблизу містечка Тягина він склав "Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького" і уклав угоду зі старшинами та запорожцями, створивши конституційний акт, який отримав назву "Конституція Пилипа Орлика".
  • 1764 рік: Ліквідація гетьманської влади Катериною II, остаточне включення українських земель до складу Російської імперії.
  • 1917 - 1918 роки:  Українська революція 1917–1921 років принесла нам незалежність! Центральна Рада встановила демократичні закони, сформувала уряд та військо. 20 листопада 1917 року була проголошена Українська Народна Республіка, а 22 січня 1918 року відбулося проголошення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР)🇺🇦.
  • За часів УНР було затверджено:
  • герб – основним елементом якого був тризуб,
  • гімн «Ще не мерла Україна», синьо-жовтий стяг – Державним прапором України.
  • Уперше тризуб стає атрибутом військової форми
  • 1919 рік: Акт Злуки 22 січня, об'єднання УНР та ЗУНР. Ця подія стала підставою для відліку історії соборності України.
  • 1921 рік: Підписання Ризького мирного договору, поділ українських земель між Польщею, Румунією та Радянською Росією.
  • 1939 рік: Початок Другої світової війни, захоплення Західної України Радянським Союзом.
  • 1941 рік:  У 1941 році в умовах Другої світової війни було прийнято Акт відновлення української держави, який був проголошений у багатьох містах західної та центральної України. УПА створила Українську головну визвольну раду (УГВР), що дозволило збройній частині українського визвольного руху мати політичне представництво. Це був зародок державної влади незалежної країни, яка дотримувалася принципів демократії навіть у найважчих умовах підпільно-партизанської боротьби.
  • 1945 рік: Закінчення Другої світової війни, включення Західної України до складу УРСР.
  • 1991 рік: Проголошення незалежності України 24 серпня, проведення референдуму 1 грудня, на якому більшість населення підтвердила бажання незалежності.
  • 1996 рік: Прийняття Конституції України 28 червня, закріплення основних принципів державності та демократії.
  • 2004 рік: Помаранчева революція, масові протести проти фальсифікацій на президентських виборах, перемога демократичних сил.
  • 2013-2014 роки: Євромайдан та Революція Гідності, протести проти відмови від євроінтеграції та корупції, зміна влади.
  • 2014 рік: Анексія Криму Росією, початок збройного конфлікту на Донбасі.
  • 2019 рік: Обрання Володимира Зеленського президентом України, продовження курсу на євроінтеграцію.
  • 2022 рік: Початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого, активізація міжнародної підтримки України.
  • 2023 - 2024 рік: Продовження бойових дій в Україні, реформи в різних сферах, зміцнення міжнародних зв'язків та інтеграція в європейські структури.


Вітаємо всіх з Днем Української Державності! Нехай це свято надихає нас на нові звершення, зміцнює нашу віру в краще майбутнє та нагадує про те, що ми – сильний і незламний народ. Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Книга всіх нас мудрості навчає.

1 вересня, це час зустрітися не тільки зі школою, а також відвідати бібліотеку. Наша бібліотека завжди радо зустрічає учнів новими книжками,...

Мітки

8 березня (4) Безпека дитини (8) безпечний Інтернет (9) Великдень (7) Винаходи (4) Виставка картин (4) Виставка робіт (5) виставка художніх робіт (6) Відомі люди (23) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (4) голодомор (5) Голокост (5) День Гідності та Свободи (5) День Державного Прапора України (6) День захисника України (8) День книги (14) День незалежності України (10) день пам'яті (10) день родини (7) День Соборності (7) День української мови та писемності (7) Екологія (17) Європа (8) здоровий спосіб життя (39) книги (55) книжкова виставка (24) літературна мандрівка (7) майстер-клас (20) Масляна (5) Математика (3) Мистецтво (21) Музика (7) Небесна Сотня (7) Новий рік (14) Обереги (6) Пам'ятки культури (4) патріотичне виховання (6) Письменники (58) Письменники України (53) Подорожі (5) Різдво (6) Святий Миколай (6) свято (26) Сторінка історії (52) У світі права (10) Україна (136) українська мова (7) українська письменниця (12) українська поетеса (6) український письменник (12) Українські сучасні письменники (14) Урок історії (17) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) Цікавинки (126) Чорнобиль (3)