вівторок, 6 травня 2025 р.

Караваєві дачі

6 травня в бібліотеці №11 відбулася захоплююча історична лекція на тему "Караваєві дачі", яку провів відомий києвознавець Олександр Михайлик. У теплій та невимушеній атмосфері слухачі мали змогу поринути у минуле одного з найцікавіших київських мікрорайонів, дізнатися про його витоки, розвиток і збережені історичні об’єкти. 

Особливу увагу було приділено постаті видатного хірурга Вікентія Караваєва — саме на честь нього і названо цей район. Вікентій Караваєв (1811–1891) — відомий український хірург, професор Київського університету, учень Миколи Пирогова. Його внесок у розвиток хірургії важко переоцінити: Караваєв одним із перших застосовував ефірний наркоз, проводив складні операції, був гуманістом і педагогом, якого глибоко шанували сучасники. У середині XIX століття він володів земельною ділянкою поблизу Києва, яка згодом і стала основою для формування дачного поселення, що отримало назву "Караваєві дачі".
Під час заходу учасники ознайомилися зі старими картами та книгами Києва, за допомогою яких лектор продемонстрував, як змінювалася місцевість з 1870 року до сьогодні. Олександр Сергійович розповів про старовинні будинки, що збереглися на території Караваєвих дач, їх перших мешканців, архітектурні особливості та їхню долю в радянський і пострадянський періоди.
                          
Лектор також поділився історією вулиць, що розташовані на ділянці Караваєвих дач, та розповів про храм, який колись знаходився на місці нинішнього Індустріального шляхопроводу. Лектор продемонстрував фотографію 1910 року, на якій зображена зупинка залізничної станції Караваєві дачі, а також розповів про шість будинків, які збереглися до наших днів, і багато інших цікавих фактів.

 
 
 
Захід став справжнім мандрівним мостом у минуле, де історія оживала завдяки словам лектора, мапам та старовинним світлинам. Місцеві жителі приєдналися до лекції та поділилися своїми спогадами про цю місцевість. Слухачі отримали не лише цікаву інформацію, а й натхнення досліджувати своє рідне місто, звертаючи увагу на його унікальні, хоч і часто непомітні, куточки. 

Працівники Бібліотеки №11 висловлюють подяку Олександру Михайлику за змістовну лекцію та всім відвідувачам — за їхню небайдужість до історії Києва. Запрошуємо слідкувати за нашими подіями й надалі!


Немає коментарів:

Дописати коментар

Скарбниця черепахових мудрощів

Напередодні Всесвітнього дня черепах, який щорічно відзначається 23 травня, бібліотека №11 запросила маленьких читачів на пізнавальний та за...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (9) Винаходи (6) Виставка картин (6) Виставка робіт (6) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (6) Відомі люди (31) Війна (17) Вікторини (21) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (22) День незалежності України (10) День української мови та писемності (11) Екологія (20) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (26) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (8) Пам'ятки культури (4) Письменники (68) Письменники України (68) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (68) У світі права (14) Україна (202) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (24) Цікавинки (177) Чорнобиль (4) Шахи (17) безпечний Інтернет (20) виставка художніх робіт (8) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (45) книги (86) книжкова виставка (25) літературна мандрівка (10) майстер-клас (34) патріотичне виховання (6) свято (42) українська мова (26) українська письменниця (17) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (46)