19 грудня - День Святого Миколая, тому що в ніч з 18 на 19 він дарує малюкам приємні та смачні подарунки, ховаючи під подушкою або в чоботі біля порогу.
З давніх часів День Святого Миколая святкувався весело. Заздалегідь готували подарунки, пекли печиво, запрошували музикантів, скликали гостей. Силою молитви, глибокою вірою в Бога творив Миколай чудеса: зцілював безнадійно хворих, припиняв бурю на морі, припиняв розбрат, установлював мир посеред війни… Тож не дивно, що його ще називають Чудотворцем.
Легенди про Святого Миколая
То було дуже-дуже давно. Жив в однім краю, служив Господу Богу і людям єпископ Миколай. Усі знали, який він добрий та щедрий. Ще змалечку він ніколи не проходив повз людське горе. Був дуже тихим і незлостивим. Шанував своїх батьків. Молився, щоб у світі було більше справедливості, миру, добра й милосердя.
Коли не стало батьків, Миколай роздав своє майно людям, а сам став священиком. Він зробив багато добра за своє життя. А так як він не хотів наживати слави на чужому горі, то робив усе таємно.
Якщо вірити історичним переказам, то жив Святий Миколай у 200-х роках нашої ери. Народився він у сім’ї віруючих людей – Нони та Феофана, котрі виховували його в релігійній атмосфері та одними з перших у тодішньому суспільстві похрестили хлопчика.Цього дня здавна варили пиво і вітали сніжну зиму – на санях тричі об'їжджали довкола села. А для дітлахів пеклося особливе печиво – миколайчики.
Після Святого Миколая починали готуватися до Різдва, вчили колядки, робили вертепи.
До речі, в українських традиціях День святого Миколая був особливо важливим для наречених. Оскільки сватання традиційно відбувалися перед Різдвом, дівчата заздалегідь наводили лад у своїх скринях: готували одяг, діставали рушники і прикраси та прибирали в хаті – одне слово, чекали сватів.
Для дітей бібліотекарі провели веселі заходи, діти гралися і веселилися.
Ось і на нашому заході діти побували в ролі веселих миколайчиків. З задоволенням діти брали участь у таких конкурсах: «Намалюй сніговика», «Естафета на лижах», «Прикрась ялинку»...
Зимові свята тільки починаються, бібліотекарі побажали дітям міцного здоров’я, успіхів у навчанні, весело і змістовно провести зимові канікули і свята, бути слухняними, добре поводитися, щоб Святий Миколай приносив їм тільки подарунки.
Завжди цінно бачити щасливі посмішки любих діток.
Немає коментарів:
Дописати коментар