Чомусь вже давно закріпився такий стереотип у головах українців, що за кордоном гарантовано краще. І безліч їх кожного року покидають батьківщину та їдуть за кращим життям в інші країни.
За різними статистичними даними, за кордоном сьогодні працює кожен сьомий українець, тобто більш як 7 мільйонів громадян працездатного віку.
В останні роки вік українських емігрантів зменшився, саме молодь активно полишає території України.
Чому молоді люди покидають Україну?
Хтось навчатися, хтось працювати, а хтось і те, і інше. Ми звикли, що «там» завжди все добре, стабільно і визначено. Але чи справді все так гладко, як уявляється?
Сьогодні до нашої бібліотеки завітала дочка нашого постійного читача, Олена Миколаївна. Вона вже 15 років проживає у Норвегії.
Як жити в Україні, як у Норвегії?
Сонце сходить над фіордами, заповнює нескінченним світлом всі улоговини та ущелини, гріє і дає можливість читати газети під куполом небес до одинадцятої години чи то вечора, чи ночі.
Сучасне життя Норвегії більше нагадує існування між учора та завтра. Цей, здавалося б, немислимий парадокс є визначальною складовою того, що означає типово норвезьке. Відчути це якнайкраще можна в Ставангері, позиціонується як нафтова столиця, а також місті знаків епохи вікінгів.
Саме на цих землях у 880-х роках відбулося об'єднання безлічі дрібних королівств у єдину державу під керівництвом Харальда Прекрасноволосого, і ця дата вважається офіційною точкою відліку для історії Норвегії.
Сила норвежців, що твердою ходою крокують з минулого в майбутнє, полягає в тому, що вони не забули про сьогодення. Ті соціальні програми у галузі медицини, освіти, допомоги інвалідам, реабілітації тих, хто опинився на дні суспільства, виводять Норвегію на перше місце у списку благополучних та успішних країн. Неодноразово доводилося чути від норвежців фразу: «Наша країна — модель наслідування» - Олена Сом-Сердюкова.
У Норвегії нема ієрархії, всі звертаються один до одного на ім’я і немає такого, щоб бос тобі наказав, а ти маєш це робити. До тебе є кредит довіри.
В країні існує принцип синергії "Ми різні, всі ми гарні! Розвинена культура вчити одне одного. Люди думають не тільки про себе, а й про інших. "Я відповідаю за себе! "
Дуже прикро чути від іноземних гостей, як брудно у нашій столиці, адже це залежить від кожного громадянина. Такі елементарні речі...
Що треба змінити, щоб покращити якість життя в Україні? Необхідність зміни ставлення, менталітету, mindset– спосіб мислення. Сподіваємося, що молоде покоління зрозуміє що покращення полягає у самих людях, і зможе змінити життя в Україні. Саме вони, згадали про розвиток науки і культури, освіти. Прочитана книга може змінити спосіб мислення.
Олена Миколаївна подарувала нашій і в шкільну бібліотеки свої 📚книжки.
Книга "Русь вікінгів" Гальвора Чйона - переклад: з норвезької Олени Сом-Сердюкової
"Дорожні знаки", Вільні умоглядні розвідки та путівні нотатки мандруючого мистецтвознавця як штрихи до портрета сучасності. Також ця книжкаа рефлексій від задоволення зустрічами з красивим та цікавим, вічним та досконалим.
https://zn.ua/SOCIUM/zdravstvuy,_norvegiya,_takaya,_kak_ty_est.html
Немає коментарів:
Дописати коментар