середа, 16 липня 2025 р.

Шипучі казки

16 липня – Всесвітній день змій .

В нашій бібліотеці пройшли літературні читання. Діти читали цікаві факти про змій. Познайомились з казкою Івана Франка "Ворона та гадюка". Обговорили підступну поведінку гадюки.


 Провели майстер клас з виготовлення яскравої веселкової змійки. Вчилися складати папір "гармошкою", створюючи маленькі віяла. За допомогою кольорових віял викладали основу змії. Голову та хвіст змії розмальовували кольоровими олівцями.



Ця екологічна дата була створена, щоб допомогти людям дізнатися більше про плазунів і про те, який внесок вони роблять у світі тварин. Загалом, на планеті живуть понад 3000 видів змій. А в Україні зараз налічується 10 видів. Ці хижаки є необхідними для балансу екосистем, адже регулюють популяцію дрібних ссавців, комах та земноводних тварин.
В європейській культурі змія є символом мудрості та знань і саме тому вона зображена на емблемі лікарів.Проте страх і забобони часто призводять до того, що змій вбивають просто так, з необізнаності. Це не лише негуманно, а й шкідливо для довкілля. Зникнення змій призводить до збільшення кількості гризунів, які є переносниками небезпечних хвороб і можуть завдати шкоди господарству. Крім того, багато змій занесені до Червоної книги України, тому їхнє знищення є порушенням закону.

При зустрічі зі змією на природі головне - не панікувати. Не наближайтеся, не намагайтеся її відігнати чи взяти до рук. Просто відійдіть і дайте їй шлях для відступу. Якщо все ж сталася неприємність і змія вкусила, важливо залишатися спокійним, обмежити рух постраждалої кінцівки та якомога швидше звернутися до лікаря. Не потрібно висмоктувати отруту, накладати джгут чи прикладати лід - це лише погіршить ситуацію.

Якщо ви живете в приватному будинку, є прості способи зменшити ймовірність появи змій на подвір’ї. Варто регулярно косити траву, не накопичувати куп сміття, дров чи каміння, де змії можуть сховатися. Важливо також слідкувати, щоб на подвір’ї не заводилися гризуни, адже саме вони часто приваблюють змій. Щодо огорожі, то вона не повинна бути повністю герметичною - надто щільно закрите подвір’я може перетворитись на пастку для диких тварин, які випадково потрапили всередину й не можуть знайти вихід. Усе має бути розумно: захищати свою територію, не створюючи замкненого простору, звідки тварина не зможе вибратись і може загинути.

Піклування про змій - це не лише про охорону природи, а й про нашу людяність. Ми не мусимо любити змій, щоб дати їм право на життя. Достатньо не шкодити: не вбивати, не нищити середовище їхнього існування, не випалювати траву, не передавати страхи дітям. Бо в природі немає «поганих» істот - є лише нерозуміння. А саме розуміння - ключ до співіснування та збереження біорізноманіття.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Слідами зміїного скарбу

Літо в бібліотеці №11 запам’ятається дітям надовго, адже саме тут відбувся неймовірний пізнавальний квест «Слідами Зміїного скарбу». Захід, ...

Мітки

8 березня (4) Європа (9) Безпека дитини (8) Великдень (9) Винаходи (6) Виставка картин (6) Виставка робіт (7) Всесвітній день авіації і космонавтики (3) Всесвітній день біженців (4) Всесвітній день читання вголос (7) Відомі люди (33) Війна (17) Вікторини (23) Голокост (5) День Гідності та Свободи (6) День Державного Прапора України (6) День Соборності (8) День захисника України (9) День знань (10) День книги (25) День незалежності України (10) День української мови та писемності (12) Екологія (22) Клуби (1) Масляна (5) Математика (5) Мистецтво (30) Музика (9) Небесна Сотня (7) Новий рік (19) Обереги (8) Пам'ятки культури (4) Письменники (69) Письменники України (70) Подорожі (5) Різдво (11) Святий Миколай (6) Сторінка історії (69) У світі права (14) Україна (209) Українські сучасні письменники (15) Урок історії (25) Цікавинки (186) Чорнобиль (4) Шахи (20) безпечний Інтернет (20) виставка художніх робіт (10) голодомор (6) день Європи (5) день пам'яті (11) день родини (7) здоровий спосіб життя (49) книги (91) книжкова виставка (26) літературна мандрівка (14) майстер-клас (34) патріотичне виховання (6) свято (50) українська мова (28) українська письменниця (19) українська поетеса (7) український письменник (15) художник (5) художня виставка (5) художня виставка Катерини Баужі (2) ігрове навчання (51)