27 жовтня, українці відзначають День української писемності та мови.
День встановлений указом Президента України 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій – в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.До Дня української писемності і мови в бібліотеці провели мовну гру "Неймовірна круговерть". Розпочали його з історичного екскурсу, про тернистий шлях розвитку писемності і мови. Розповіли про Нестора -Літописця.
Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним з авторів «Повісті временних літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.
Дітям було цікаво дізнатися , як виглядала перша абетка, хто її створив, перший твір написаний українською сучасною мовою.
Сучасна літературна українська мова з’явилася у XVIII столітті. Першим твором, написаним з її використанням, вважається “Енеїда” І.П. Котляревського. Остаточно закріпив розмовну українську в літературних творах поет Т.Г. Шевченко.
Українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Число мовців, за різними оцінками, від 40 до 45 млн осіб, більшість з яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці.
Попрактикувалися і перевірили свої знання у мовних баталіях. Розгадували кросворд, відгадували літературні загадки, одним із завдань було скласти відомі прислів’я та приказки, вивчили скоромовку. Познайомили дітей з цікавими книгами, які розповідають і допомагають нам досліджувати і вивчати українську мову.
Читали легенди і казки про мову.
На згадку, про цей день виготовили листівку "День писемності і мови".
Немає коментарів:
Дописати коментар