неділя, 20 листопада 2022 р.

“Я маю право жити на Землі, Творити, дихати, учитись…”до Всесвітнього дня дитиниСьогодні у всьому світі відзначають День дитини з метою захисту прав дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до дітей, шляхом діалогу і активних дій. Пріоритетним напрямом роботи виконавчої влади на місцевому рівні є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Поряд з такою формою влаштування дітей як усиновлення активно розвиваються інші форми сімейного виховання - прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Всесвітній день дитини відзначається за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН з 1954 року як день світового братерства і взаєморозуміння дітей. Саме у цей день Асамблея прийняла в 1959 році Декларацію прав дитини, а в 1989 році − Конвенцію про права дитини.
Конвенція ООН про права дитини є основним документом, що визначає правові стандарти у сфері захисту прав дитини, була ратифікована Україною ще у 1991 році.
Конвенція базується на розумінні становища дітей у суспільстві не як майбутніх дорослих, а як рівноправних учасників суспільного життя, з урахуванням того, що «дитина внаслідок її фізичної розумової незрілості потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження».
Підписавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на себе ряд зобов’язань із поліпшення добробуту дітей. І за час існування нашої держави було сформовано основне законодавче поле, яке захищає та забезпечує права дитини.
Кожна дитина потребує турботи, любові і піклування. Ми – дорослі повинні сприяти цьому, створити належні умови для підростаючого покоління, щоб жодна дитина не лишилася поза увагою, мала можливість розвити свої інтереси та здібності, росла здоровою і щасливою, отримала належну освіту й виховання, це наш моральний і громадянський обов’язок.
Від нашого ставлення, від рівня забезпечення і дотримання прав дитини й залежить наше майбутнє, майбутнє держави в цілому. Давайте не будемо байдужими до проблем дітей, наші діти – це найдорожче, що в нас є!
І пам'ятати про це ми повинні не тільки в це свято, а й повсякчас.
 В бібліотеці, для дітей провели правовий коктейль. Цікаві пізнавальні запитання вікторини поглибили знання дітей про Права дитини, які проголошує Конвенція ООН. В ігровій формі діти розібрали декілька правових ситуацій та висловлювали свої міркування з приводу прав та обов’язків. 
А для вас ми підготували також вікторину. 

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Права та обов’язки учнів у школі»

В рамках Всеукраїнського тижня права, для дітей провели урок-бесіду  "Права та обов’язки учнів у школі». Учням було цікаво і корисно д...