понеділок, 14 листопада 2022 р.

Андрій Малишко - 110 років з дня народження

 

Андрі́й Самі́йлович Мали́шко -14 листопада 1912, Обухів — 17 лютого 1970, Київ, — український поет, перекладач, літературний критик.

 Закінчив семирічку в рідному селі, вчився у медичному технікумі, потім — на літературному факультеті Київського інституту народної освіти. В 1932 році закінчив інститут, учителював в Овручі. Потім переїхав до Харкова і працював журналістом у газеті «Комсомолець України», в «Літературній газеті» та в журналі «Молодий більшовик».

  Під час Другої світової війни був військовим кореспондентом у фронтових газетах , і в партизанській газеті «За Радянську Україну». 1944–47 – відповідальний редактор журналу "Дніпро". 1946 здійснив поїздку по США і Канаді, 1962 – по Югославії. 
У 1960-х роках — голова правління Українського громадського відділення Агентства преси «Новини». У травні 1966 протестував проти політичних арештів украйнської інтелігенції.

Автор близько 50 поетичних збірок, лібретто опер "Молода гвардія" Ю.Мейтуса та "Арсенал" Г.Майбороди (у співавт.), літературно-критичних нарисів "Думки про поезію" (1959), "Слово про поета: М.Т. Рильський та його творчість" (1960). Переклав ряд творів О.Пушкіна, Г.Гейне, Янки Купали та ін. Пісні на тексти Малишка композиторів Г.Майбороди, О.Білаша та ін. здобули всенародне визнання. Поезії Андрія Малишка перекладені багатьма мовами світу.

   Мешкав і працював у Києві в будинку письменників Роліті (у 1954–70) по вул. Б. Хмельницького), 68.

   Помер 17 лютого 1970 року. Похований в Києві на Байковому кладовищі.

 В нашій бібліотеці проходить книжкова виставка та відбулися літературні читання до 110- річниці з дня народження Андрія Самійловича МалишкаНемає коментарів:

Дописати коментар

«Права та обов’язки учнів у школі»

В рамках Всеукраїнського тижня права, для дітей провели урок-бесіду  "Права та обов’язки учнів у школі». Учням було цікаво і корисно д...