неділя, 29 травня 2022 р.

«Вічне місто- квітка України»   День міста Києва святкують в останні вихідні травня.
 Перше святкування Дня Києва відбулося 40 років тому під егідою ЮНЕСКО наприкінці травня 1982 року - 1500-річчя Києва. Ця урочиста подія, при всій своїй помпезності, торкнулася серця киян. З 1984 року почалися регулярні вернісажі на Андріївському узвозі. А в останню неділю травня 1987 вперше було офіційно відзначено День міста Києва.

  Київ є столицею і найбільшим містом України.   Знаходиться на річці Дніпро. Місто є культурним і урядовим центром країни.
   Міста обласного значення Київської області: м. Біла Церква, м. Березань, м. Бориспіль, м. Бровари, м. Васильків, м. Ірпінь, м. Переяслав-Хмельницький, м. Прип’ять, м. Ржищів, м. Славутич, м. Фастів.
   Міста районного значення Київської області: м. Богуслав, м. Боярка, м. Вишгород, м. Вишневе, м. Кагарлик, м. Миронівка, м. Обухів, м. Сквира, м. Тараща, м. Тетіїв, м. Узин, м. Українка, м. Чорнобиль, м. Яготин.
   Розташований Київ на півночі центральної частини України. З 30 січня 1918 по грудень 1919 року та з червня 1934 по сьогодні - столиця України. У силу свого історичного значення Київ як центр Древньої Русі називається "Матір’ю міст руських».
   В 2022 році День міста Київ припадає на 29 травня і це вже буде 1540 рік.
  Цього дня у місті традиційно проводять благодійний пробіг під каштанами, урочисті заходи у центрі та виставки квітів на Співочому полі. Зараз в Україні триває війна, яку 24 лютого розпочала Росія. Правила воєнного часу забороняють проводити масові заходи. Тому формат святкування і заходи безпеки відповідні до ситуації.
Для дітей заходи підготовлено переважно в онлайн форматі. Для дорослих також не передбачені масштабні масові заходи, але кияни та гості міста зможуть відвідати пішохідні екскурсії, виставки і концертні виступи. Проте міська влада закликає під час відпочинку не ігнорувати сигнали повітряної тривоги та одразу спускатися в укриття.

  У той же час відомо, що традиційний Пробіг під каштанами відбудеться, хоча і в зміненому форматі. Цього року метою заходу є збір коштів для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України, а також об'єднання українців для взаємної підтримки.
   2022 року організатори пропонують об'єднатися українцям у всьому світі, щоб допомогти дітям. 
  У день Києва кожен може у будь-який зручний час та у будь-якому місці подолати символічні п'ять кілометрів. Організатори закликають учасників виходити на прогулянку чи пробіжку та знаходити на своєму маршруті листок чи квітку каштана (або намалювати його).
Як приєднатися до Пробігу?
Зареєструйтесь на сайті www.probig.in.ua 
 Під час реєстрації зробіть благодійний внесок 250 грн. Кількість реєстрацій – необмежена. 
Останній день реєстрації – 29 травня.
 Зареєстровані учасники можуть роздрукувати номерок, вписати в нього своє ім'я, місто, країну або номер реєстрації та 29 травня вийти на прогулянку чи пробіжку у безпечному місці. Сторінка реєстрації багатомовна, тому приєднатися до Пробігу та допомогти Центру дитячої кардіології та кардіохірургії можуть іноземці.

  Муніципальні музеї та бібліотеки представлять глядачам тематичні художні та книжкові виставки з історії Києва, його традицій, звичаїв та культури.
Наша бібліотека також підготувала для вас вікторину - Цікавий Київ від минулого до сьогодення.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Жива вода дає життя всьому живому в світі!

22 березня щорічно світова спільнота відзначає Всесвітній день водних ресурсів. Бібліотекарі завітали до дитячого садочку, де разом з дітьм...

Мітки