Запроваджений цей день у 2004 за ініціативи європейських некомерційних організацій: Європейської комісії, European SchoolNet, Insafe (European Safer Internet Network — Європейська мережа безпечного Інтернету).
Безпека в інтернеті – дуже важлива проблема нинішнього часу.
Сучасне життя не можливо уявити без інтернету. Самостійне пізнання інформаційного світу дозволяє розширити коло інтересів, сприяє додатковій освіті, спілкуванню в соціальних мережах, перегляд фільмів, оплата послуг та багато іншого. Але інтернет це не тільки джерело інформації, але і загроза комп'ютерної безпеки. Ми спробували розібратись яка ж небезпека на нас чекає, і що з цим робити.
В нашій бібліотеці відбувся день бліц-інформування. Бібліотекарі, розповіли нашим користувачам, які ж негативні явища нас підстерігають, як дитину так і дорослого у мережі Інтернет.
- образа, залякування,глузування й інші дії, які здатні налякати, принизити й іншим чином негативно впливати на людину. Як правило, відбувається у відкритому публічному просторі Інтернету, за допомогою образливих коментарів, вульгарних звернень і зауважень.
- входження в довіру до дитини з метою її схилення до якого-небудь брутального поводження, у тому числі і в сексуальному плані.
Оновлення програмного забезпечення Найкращим захистом від вірусів є не антивірусний захист, своєчасне оновлення програмного забезпечення. Адже його розробники слідкують за можливими загрозами і намагаються захистити свої продукти нововведеннями. Тому, коли ваш пристрій пропонує вам оновлення – не ігноруйте це!
Перевірка сайтів Завжди перевіряйте правильність адреси веб-сайтів, на яких ви виконуєте якісь фінансові операції або вводите конфіденційну інформацію. Часто шахрайські (фішингові) сайти мають адреси дуже схожі на адреси реальних веб-сайтів, але відрізняються, наприклад, однією літерою.
Завжди будьте уважні в інтернеті. Не довіряйте листам і сайтам, невідомого автора. Якщо у вас є хоч якісь сумніви в їх достовірності – краще відмовитись від операції. Пам'ятайте, що адресу відправника електронного листа дуже легко підробити. Краще зателефонувати знайомому (від імені якого надіслано лист), переконавшись особисто у потребі допомоги.
Банки та сервіси електронної пошти не будуть починатись з http – тільки https! (протокол шифрування переданих і отриманих даних).
Десять разів подумайте, перш ніж опублікувати в соцмережах будь-яку інформацію про себе та свої плани. Завдяки роботі сучасних пошукових систем типу Google ви більше ніколи не зможете її звідти вилучити.
Складні паролі (щонайменше 8 символів, де є як маленькі, так і великі літери) і не призначайте один і той же пароль для всіх Ваших облікових записів.
Фíшинг -
вид інтернет-шахрайства, метою якого є отримання доступу до конфіденційних даних користувачів (логінів і паролів). Фішинг зазвичай здійснюють через електронні листи, оголошення або сайти, схожі на ті, які ви відвідуєте. Наприклад, ви можете отримати електронний лист, схожий на лист із банку, з проханням підтвердити номер банківського рахунку.
Кардинг
— вид шахрайства, при якому проводять операцію з використанням банківської картки або її реквізитів, не ініційованої або не підтвердженої її власником.
Грумінг
Що робити та як бути?
Поради зайвими не бувають.
Отже, мандруючи інтернет-мережею, потрібно бути уважним та обережним і не нехтувати засобами захисту.
Немає коментарів:
Дописати коментар