Останній зимовий місяць - лютий - нерідко стає для садівників початком нового дачного сезону. На дачі за планом зазвичай перевіряють і готують весь садовий інвентар. Варто подбати про придбання розсадних ємностей, якщо ви ще не зробили цього в січні. Для цього багато хто воліє використовувати звичайну тару з-під овочів і фруктів глибиною приблизно 10 сантиметрів. В ці ящики слід засипати підготовлений ще з осені або куплений в спеціалізованому магазині грунт. Дуже важливо провести ретельну перевірку насіння, які ви будете саджати.
Саме час для посіву першої розсади! Грунтові суміші заготовлено, відповідні ємності підібрані і пакетики з насінням лежать на видному місці... Залишається прояснити кілька моментів, а саме: що можна посіяти на розсаду в лютому.
Висаджують озимий та яровий часник, особливо ті головки, які вже почали проростати, і цибулю -сіянку для отримання ріпки. Цибуля посаджена в ці терміни, дає ранні й дружні сходи. Які сорти вибрати, ми звернулися за порадою до журналів "Огородник" та "Дім.Сад. Город". Помідори, перець, баклажани, капуста... Лютий вважається ідеальним періодом для посадки насіння квітів на розсаду.
Підготовка насіння
Деякі виробники вже провели знезараження, і зернятка повністю готові до посіву, а якщо ні, що ж робити? Якщо використовуємо свій чи подарований посівний матеріал, його потрібно захистити від вірусів і бактерій.
Наші дачники-городники, від бібліотекарів отримали корисні поради, як підготувати насіння, чим обробити. Поряд з промисловими, завжди під рукою домашні засоби, які діють нітрохи не гірше: картопляний сік, сік алое, мед та інші.
Обговорили, який ґрунт підходить, як обробити від шкідників та хвороб, створення оптимальних умов.
Сподіваємось, що з допомогою наших порад – розсада виросте здоровою, красивою, здатною дати старт рясного урожаю улюбленого овочу.
Немає коментарів:
Дописати коментар