У рамках мовного простору "Мовограй" бібліотека №11 провела цікаве та пізнавальне заняття "Відкриваємо світ анаграм та паліндромів". Учасники мали змогу дізнатися більше про ці цікаві лінгвістичні явища, їх історію виникнення та практичне застосування.
Бібліотекарі розповіли, що таке анаграми та паліндроми, як вони утворюються та які цікаві приклади існують в українській мові.
Гості заходу дізналися про історію виникнення анаграм та паліндромів, їх використання у літературі та повсякденному житті.
Паліндромні написи зустрічаються на античних амулетах і культових спорудах. Найвідомішими є магічний квадрат SATOR AREPO та напис ΝΙΨΟΝ ΑΝΟΜΗΜΑΤΑ ΜΗ ΜΟΝΑΝ ΟΨΙΝ (“Омий гріхи, а не тільки обличчя”) на асперсоріумі Софійського собору в Константинополі.
![]() |
Магічний квадрат з фразою Посівач Арепо ледь тримає колеса (лат. Sator Arepo tenet opera rotas), читається в усіх напрямках |
Після теоретичної частини учасники мали змогу попрактикуватися у розгадуванні мовних головоломок, анаграм та паліндромів. Це стало чудовою нагодою застосувати отримані знання на практиці та перевірити свою кмітливість.
Заняття пройшло у теплій та дружній атмосфері. Учасники активно долучалися до обговорення, ділилися своїми враженнями та відкриттями. Захід став ще одним кроком на шляху до популяризації та вдосконалення української мови, розвитку мовного інтелекту та креативного мислення.
Бібліотека №11 запрошує всіх бажаючих на наступні заходи мовного простору "Мовограй". Слідкуйте за анонсами та долучайтеся до цікавих та пізнавальних подій!
Немає коментарів:
Дописати коментар