Щороку 24 серпня в Україні, відзначається День незалежності України - свято всіх українців, патріотів України, це день для тих, кому не байдужа доля країни.
Історія України створюється не колись у минулому, а відбувається сьогодні. Незалежна держава, що утворилася 1991 році, пройшла час "пошуку себе" й опинилася в ситуації випробування своєї життєздатності. І, попри внутрішню кризу та зовнішню агресію, Україна та її громадяни показали, що вони - можливо, навіть несподівано для себе - готові до випробувань. Адже Україна народилася не вчора, а її народ тисячоліттями живе на своїй землі, змінюючи назву та державну приналежність, проте не змінюючи своєї сутності та прагнення до самостійного життя.
Щодо походження слова "Україна" існують дві версії: 1) окраїна, порубіжжя та 2) край, країна. Уперше назва "Україна" у формі "Оукраина" вживається під 1187 роком у Київському літописі в складі Іпатіївського літописного зводу XIVст. у розповіді про смерть Переяславського князя Володимира Глібовича.
Скориставшись розколом і послабленням радянських колонізаторів, 24 серпня 1991 року Верховна рада України за ініціативою Левка Лук'яненка ухвалила написаний ним Акт проголошення незалежності України. Цю дату тепер вважають початком утворення держави Україна.
1 грудня 1991 року рішення Верховної Ради було закріплене референдумом, у якому взяло участь 84% виборців, з яких понад 90% проголосувало за незалежність. Найменше прихильників незалежності виявилося у Севастополі (57,07%) та Кримській автономії (54,19%), решта областей, включно зі східними, віддали понад 80% голосів на підтримку історичного Акту.
Найбільша підтримка була у Тернопільській (98, 67%), Івано-Франківській (98, 42%), Львівській (97,46%), Черкаській (96, 93%), Рівненській (95,96%) та Київській (95,52%) областях.
Того ж дня відбулися вибори Президента України, перемогу на яких здобув Леонід Кравчук.Олександр Мороз запропонував зробити до неї перші кроки способом введення власної валюти і реформації армії, пояснивши це тим, що маючи реальні ознаки державності, не треба буде звертатися за кордон.
В’ячеслав Чорновіл запропонував внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор.
24 серпня 1994 року в Києві на Хрещатику пройшов перший військовий парад, приурочений до дня проголошення Незалежності України.
Так українська незалежність отримала вищу політичну форму - державу з простою та славною назвою Україна. Народи України затвердили право жити власним життям, самим обирати собі владу, встановлювати взаємини із сусідами та будувати майбутнє.
Завдяки перемогам наших предків українська держава зберегла більшість етнічних українських територій, стала суб'єктом міжнародного права, засновником ООН - тому практично весь світ одразу визнав незалежність України.
Нагадати про красу і велич нашої України допоможе відео створене бібліотекарями нашої бібліотеки. Переходьте за посиланням "Найкрасивіші місця України, які варто відвідати" , "Крим"
Немає коментарів:
Дописати коментар