Користувачів нашої бібліотеки, ми знайомили з творчістю відомого українського прозаїка та драматурга Панаса Мирного.
Класик української літератури, що належав до нечисленних письменників, яким вдалося реалізувати себе в літературі і одночасно побудувати блискучу державну кар'єру, ставши статським радником.
Панас Якович Рудченко (Мирний) народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. При хрещенні нарекли Афанасієм. Батько хотів, щоб сини стали чиновниками, тому Панас працював з 14 років.
Літературна спадщина Панаса Мирного - це унікальні для свого часу твори, що не втратили своєї актуальності і сьогодні. В них, як вища художня цінність, відображалася правда життя, реальність показувалася такою, якою і була.
Перші його твори (вірш «Україні» та оповідання «Лихий попутав»), підписані прибраним ім’ям Панас Мирний, з’явилися за кордоном, у львівському журналі «Правда» в 1872 році.
Не любив слави. Багато творів залишив недописаними через брак часу.
Жандарми неодноразово обшукували всіх відомих людей Полтави у пошуках рукописів таємничого Мирного. Навіть у Рудченка нічого не знайшли. Свої майбутні "Хіба ревуть воли ..." він ховав у скрині, де зазвичай сало зберігають або інші продукти. Ще 1875 року в співавторстві з братом Іваном Біликом закінчив роботу над романом «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» , але (у зв’язку з Емським указом) твір не був опублікований і вперше з’явився в Женеві у 1880 році.
Головну героїню роману "Повія" списав з дівчат, яких кохав.
Помер Панас Мирний 28 січня 1920 року.
Немає коментарів:
Дописати коментар