Кожен рік 20 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день біженців (World Refugee Day), затверджений Генеральною асамблеєю ООН (резолюція A / RES / 55/76) в 2001 році.
Впродовж багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня. У 2000 році Генеральна асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію – вираз солідарності з Африкою, в якій перебуває велика кількість біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Відповідно до цієї резолюції, Генеральна асамблея в 2001 році відзначала п'ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація африканської єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців 20 червня. Біженці і вимушені переселенці визначаються як особи, які втекли зі своїх країн через обґрунтовану боязнь переслідувань через расову, релігійну приналежність, громадянство, політичні погляди або приналежність до конкретної соціальної групи, які не можуть або не хочуть повертатися.
Сьогоднішня дата – це констатація факту: війни на землі не припиняються. Також це і констатація міжнародних угод, на яких ґрунтуються захист біженців і прояв поваги до стійкості духу й мужності біженців у всьому світі. 80% всіх біженців в світі – це жінки і діти. У цей день ми віддаємо належне силі волі мільйонів матерів і дружин, які прагнуть зберегти свої сім’ї в найважчих умовах. Згідно з міжнародним правом, біженці – люди, які не можуть або не бажають повернутися в свої країни, на рідні землі зважаючи на цілком обґрунтовані побоювання стати жертвою переслідувань. В даний час на планеті зареєстровано близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб.
Щороку Всесвітній день біженців присвячений певній темі. Так, девізами дня в різні роки були: «Місце, яке можна назвати домом», «Підтримуючи полум’я надії», «Реальні люди – реальні потреби», «Приділіть хвилину, щоб прогодувати сім'ю вимушених біженців» та інші.
Немає коментарів:
Дописати коментар